Clicky

Jump to content

Note 5 - Zvonuri, informatii inainte de lansare

Recommended Posts

Au aparut niste imagini cu carcase ale lui Note 5, chiar si unele de la Mobiledirect (care stim ca este un magazin online care vinde accesorii pentru telefoane), de curand si un filmulet care ar arata in mare parte cum va arata noul Note 5.

Si acest concept sa ii zic asa e facut dupa spusele cuiva din interiorul Samsung deci putem crede ca se va apropia de adevar.

http://www.sammobile.com/2015/07/06/samsung-galaxy-note-5-design-video-makes-interesting-revelations/

Eu unul recunosc ca as vrea sa schimb Note 4 cu Note 5-ul, dar asta inseamna sa ma faca Samsung sa vreau asta si sa merite..

"Bomba" care am auzit-o citind-o pe alt forum si de la cineva care deja testeaza Note 5, care inainte de lansarea S4 ului la care se stie ca va avea Exynos si Snapdragon.. toti crezand ca in Europa va venii cu Exynos dupa S2 si S3 avand acest procesor..el spunea: atunci eu de ce testez Snapdragon?

Sau informatii de gen: S4=S3, fara sa ne dam seama la ce se referea vorbea despre marimea celor 2, aproape identice ca dimensiuni.

Sa revenim la bomba :)). Bomba ar fi faptul ca Note 5 va fi prezentat in august-septembrie, dar va fi vandut pe alte continente in 2015, iar in Romania de abia in 2016 si ca ar opta pentru S6 Edge Plus pentru acest an.

Si asa pe ocolite ca nu are voie sa dea prea multe informatii pare sa zica ca acesta e design-ul final al Note 4-ului.

Tot din aceeasi sursa: nu va exista Note Edge va fi doar acel S6 sau S6 Edge Plus.

Mie mi se pare greu de crezut.. si ar fi o prostie. Voi ce parere aveti ?

post-111-0-22428000-1436271257_thumb.jpeg

post-111-0-11872800-1436271264_thumb.jpeg

post-111-0-09465700-1436271270_thumb.jpeg

post-111-0-90790300-1436271274_thumb.jpeg

• Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pai daca e de 3000 mAh bateria inseamna ca e mai mica decat cea de pe Note 4, 3 si chiar 2. Acum sa nu-mi ziceti de optimizare consum la procesoarele astea noi ca eu nu "cumpar" vrajeala asta.

Aceeasi parere despre Colo, un pamfletar. Aceeasi parere despre Samsung, o abureala. Move on, nothing to see here [emoji16]   Astept cu acelasi "interes" Galaxy S6+ Core Prime Ultra peste maxim o l

@Razvan,   Fără mishto, chiar nu ai cratima pe tastatură? Așa cum tastezi acel punct....tot așa poți tasta și acea cratima... Urmăresc demult postările tale și știu că nu este o problemă pt tine

Posted Images

Cica nu va avea nici card, deci un S6 mai mare ca design cu mici imbunatatiri hardware.

http://www.sammobile.com/2015/07/07/expecting-the-galaxy-note-5-to-have-a-microsd-slot-dont/

Mie tot nu imi vine sa cred chestia ca nu ar lansa in anumite tari Note 5 anul acesta printre care si Romania si daca e asa, care ar fi motivul.. inteleg ca se lanseaza S6 Edge Plus, dar acela chiar e un S6 mai mare doar cu o baterie mai mare.

Mie imi indeferent daca este sigilat-vergin, sincer eu nu am avut niciodata o a doua baterie la un smartphone, deci nu cred ca eun inconvinent major, dar fara card este cam nasol, dar se poate si fara, uite-i pe oamenii lui Jobs, normal...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Daca ar avea desi nu cred baterie de 4100mAh nu cred ca se mai plange cineva ca e sigilata. Legat de card e sigur ca nu va avea, deoarece s.a spus ca e problema intre memoria UFS 2.0 si alaturare cardului.

Cica camera ca megapixeli va fi ca cea de pe S6.

De fapt e pe alt forum, nu pe PC Garage.

De ce crezi Sp1tfire ca nu sunt persoane care il butoneaza si il testeaza inainte de lansare si in Romania? parca mai fusese discutia asta odata :D

Parca Nexusul nu mai tin minte care, a aparut in Romania si in primele videouri si imagini in Romania si pe la Mobilissimo, inca un HTC tot in Romania sau S6 le daca tii minte a aparut cu cateva zile inainte de lansare cu acele semne de identificare "blurate" (dar nu in Romania) pentru a nu fi tras la rost de cei de la Samsung.

Eu tin minte ca a spus cateva chestii inainte de lansare care s.au adeverit si care nu aparusera pe net. Dar poate e mama omida :D

Gen S4=S3 ( se referea la dimensiune), apare S6 si S6 celalalt care va fi ceva wow (era vorba de S6 Edge).

Eu stiu ce am citit atunci pe forum si nu aparusera informatii de genul pe niciun site, ca S4 va fi de marimea S3 ului sau ca Samsung va aduce 2 S6-uri normal si Edge.

Am mai spus. Pentru ca un neica-nimeni nu poate testa dispozitive de la toate companiile mari, mai ales daca nu e vreun blogger, vlogger sau sa aiba legatura cu zona tech. Cel mult poate fi tester pentru o anumita companie, dar nu pentru doua sau mai multe. In plus, omul nu a postat nimic relevant nici macar dupa lansari. Un hands-on, un review, poze/video. Iti spun si eu ca Note 5 va semana cu S6, baterie capsulata si fara card sd. Sunt 99% sanse ca toate cele trei caracteristici sa se adevereasca, dar asta nu inseamna ca am telefonul.

Sent from my LG G3-D855

Ai dreptate , toate sunt plauzibile si nu trebuie sa-l ai inainte ca sa spui asta. Doar ca am citit si eu ce spunea nenea ala p-acolo , spune ca le are , ca face etc. , dar tot ce spune sunt lucruri pe care cineva cu cateva cunostinte despre companii , telefoane , serii , si cu 2 neuroni care sa functioneze, le poate ghicii usor.

Trimis de pe al meu GT-P3100 folosind Tapatalk

Se confirma design-ul si dimensiunile. 7.9 grosime

http://www.gsmarena.com/new_galaxy_note_5_and_s6_edge_plus_renders_reveal_controls_and_dimensions-news-13037.php

Pare port normal nu type C cam ciudat. One Plus 2 sa vina cu type C si Note 5 nu.

In imagini si S6 Edge Plus