Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut ! Sunt nou pe acest forum și mă întrebam dacă mă puteți ajuta în legatură cu ceva. Vreau sa cumpăr un Xiaomi mi4 de pe aliexpress dar nu știu cât de sigur este acest magazin. Îmi va ajunge comanda? Åži dacă mai trebuie să plătesc si alte taxe pentru livrare înafara de cea de 10 dolari pentru livrarea prin DHL ? Aveți aici link-ul cu magazinul.

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi4-M4-Mobile-Phone-5-1920-1080-Quad-Core-Qualcomm-Snapdragon-2-5GHz-3GB-RAM/2028478793.html

Eu am cumparat o husa pentru Note 4. Avea calificative bune, a fost foarte ieftina, dar de aceea am luat si ieftina sa ma conving ca produsele sunt ok si daca merita sa dau mai multi bani. Nu stiam decat asa din auzite. Husa de 1 dolar transparenta pentru Note 4 e mai mica decat telefonul nu acopera cum trebuie marginea spre ecran. 

Stiu ca dai 1 dolar si 1 face :)), dar facand comanda prietena pentru alte chestii am zis sa imi dea si mie o comanda, doar sa vad ce produse, in cat timp si daca sunt ok la pretul si dupa ratingul dat de ceilalti. Eu cu husa mi am luat teapa, adica vroiam sa cumpar husa si poate sticla pentru Note 4 atunci de 10-15 dolari dar dupa patania avuta m.am razgandit.

Prietena totusi a luat mai multe produse si au fost ok. Dar unele nu la calitatea celor din poza.

Eu am ales o husa ieftina ca sa vad daca merita sa cumpar de pe acest site si mai ales ca avea ff multe calificative pozitive. Am specificat de ce am dar doar atat si nu am vrut ceva de calitate. Nu vroiam sa o folosesc. A fost o testare pt o husa calumea si o sticla pe care vroiam sa le achizitionez ulterior

Nu e o lauda sau sa se inteleaga altfel.

Dau 21 de euro la abonament, 29 de milioane pe telefon si dadeam un dolar pe husa? Aia era culmea cumparaturilor :))

Note 3 are 1 microfon jos, Note 4 are 2 deci husa are 2 gauri si e de Note 4. Deci poate nu m am exprimat cum trebuie. Intra telefonul in ea, are conturul bun la camera. Dar normal fiind din silicon ar trebui sa acopere un pic si din partea frontala, adica marginea.. dar partea de sus e mai mica sau de jos am uitat.. si nu sta fixata husa pe telefon.

Cred ca m.am făcut inteles ca e mai greu de explicat :D. Ca grosime ( nu avopera bine marginea, aceea din metal) trebuie intr.o parte sa fie un pic mai lata.. oricum nu conteaza, dar prin asta am prins neîncredere pt comenzi de 10,15, 20 dolari de pe acel site. De aia am dat 1 euro ca sa nu imi para rau, ca vroiam atunci o husa Nilkkin si o sticla Nilkkin si am vrut sa testez inainte sa vad daca merita diferenta fata de a fi luate din Romania.

Si cei de pe Mobilexpress le iau tot de acolo , in cantitati mai mari si le vand aici foarte scump. Gasesti Rinkle , Nilkkin etc. la diferite preturi. Te uiti la calificative si asta e un fel de verificare. Cate calificative avea cel cu husa la un euro?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Eu am luat de 4-5 ori de pe aliexpress, comenzile au sosit intre 7 zile si 18 zile. Calitatea a fost exact cat pretul dat. Si eu am comandat folie sub 1$ care a rezistat 2 saptamani si folie de 5-6$ ce tine de vreo 6 luni. Am luat 2 acumulatori externi Xiaomi la pret real, care au venit sigilati si certificate de garantie de la Xiaomi. Sigur daca alegeam Xiaomi la pret de 33% fata de cele de pe site-ul lor oficial primeam niste "pocnitori".

De ce credeti ca acolo o sa fie produse 100% originale si cu durata mare de viata la un pret de produs pe vapor?

Iar prietena a cerut se G2 Mini si i.a venit de G2 normal. Imi dau seama ca de acolo le iau. La ea a venit dupa termenul maxim. A fost depasit cu vreo 4, 5 zile. Parca 60 de zile e.

Mie toate mi.au venit dupa 30 de zile.

Mersi de pont Sp1fire. E bine de stiut

Nu zic ca toti vanzatorii sunt de incredere, e ca pe orice site de vanzari, calificativele sunt cele care va pot garanta succesul sau esecul unei tranzactii.

Edited by berila_mz

Mai ieftine mai greu de crezut. Sunt multe firme care iau de acolo produse. Mai ales husele astea ieftine. Cred ca si Mobiledirect ia de pe acolo