Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! De curand mi s-a pus pata pe samsung galaxy s6 si vreau sa il cumpar.Am vazut pe quick mobile si varianta dual sim, dar daca achizitionez aceasta varianta voi primi la fel de repede update-ul la soft ca cei care folosesc varianta simpla? Ma tenteaza gandul la dual sim deoarece am o cartela de digi cu 5Gb de internet care sta degeaba in sertar de cateva luni. Ce ma sfatuiti sa fac?

Edited by Robertt

Eu recomand LG G4, baterie inlaturabila, card sd, camera foarte buna, capac din piele e si mai scump samsungul decat lg-ul.. :D Eu samsungul l-asi scoate din calcul...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Dar S6 sta un pic mai bine la baterie, un pic mai bine la ecran , un pic mai bine la procesor, DDR4 vs DDR3, nu prea are minusuri S6. Poate daca avea bateria lui Note 4 atunci era si mai ok.. dar Note e Note.

Si G4 e un telefon foarte bun, la camera la unele capitole e peste S6, la unele S6. La filmare iar este S6 peste, cat si la captura audio (microfonul este mai ok la Samsung).

Eu nu as cumpara de la Quick Mobile.. nu ai garantie la Samsung ESD.

Esd-rom se ocupa și de LG, dar cum spune și razvann, ai grija de unde îl achiziționezi. Și S6 are bateria mai buna pe hârtie, sau la testele alea cu YouTube, la cum utilizez eu telefonul S6 nu a ținut niciodată pana seara. :)

Nu platesc nimic pentru cartela, o foloseam pe un stick de internet dar nu prea are viteza pe laptop-ul meu si am incercat-o pe telefon si merge relativ mai repede.Vreau samsung pentru ca mi se pare cea mai buna achizitie cu android, tin sa precizez ca pana acum am utilizat numai telefoane din gama apple, telefonul meu actual fiind un iphone 6. Nu ma prea  intereseaza lg g4 sau telefoanele din gama note din pricina marimii, vreau un telefon care sa fie folosit cu o singura mana.

Guest andrei zorzon

"Samsung pentru ca mi se pare cea mai buna achiziție cu android" :))))))))))))

Cred ca am făcut pe mine de ras :)))

Daca vrei un android, nu te avanta asa repede spre Samsung....

Edit: Am avut device Samsung si singurul lucru care mi-a plăcut la el a fost ca avea o comunitate in spate, acceptabila sa zicem

Edited by andrei zorzon

Ia.ti S6 dar nu de la Quick si nici Evomag ca am inteles ca si ei o iau pe urmele Quick si iau din anumite tari si din cauza asta nefiind destinate pt Uniunea Europeana nu sunt primite de Samsung in spate

Andrei Zorzon nu uita de service.ul intr.o ora. Eu am reparat S3,4 si Note 3 in maxim 40 de minute. La S4 am schimbat display, mufa incarcare si antena de semnal in acest timp.

La Apple iti da altul, dar am inteles ca sunt luate si reparate de la altii ca tine care il duci in service. Si parca doar 1 an e aceasta garantie. Deci primești telefon resigilat.

Ce firma cu Android mai are asa service-uri ok in Romania?