Clicky

Jump to content

Pareri laptop Lenovo

Recommended Posts

Depinde si la ce rezolutie joci. D-asta un laptop ieftin cu rezolutie HD si hardware mai slab poate merge la fel de bine ca unul FHD cu dotari putin mai bune. Niciunul dintre cele doua nu cred ca iti va rula GTA 5(merita sa incerci totusi , nu pierzi nimic) , dar rulezi jocuri mai vechi.

@Vlad , alea-s virtuale , cum ai spus.

Da , dar cu desktopul nu te poti muta toata ziua. Va dau exemplul meu:

Eu locuiesc intr-o zona rurala si ma duc la liceu in oras. Am stat la bunici astia doi ani (a 9-a si a 10-a). Si in weekend trebuia sa plec , in vacanta la fel si inca am PC-ul acolo , nu-l pot cara dupa mine. D-asta si eu prefer un laptop , chit ca as juca la detalii mai mici , decat un PC , pentru portabilitate. Si daca iau pc aici , la tara , cu internetul asta de 200 kb/s download , il tin drept bibelou , ajunsesem intr-un an de nu mai incarca site-urile , jur.

Depinde si la ce rezolutie joci. D-asta un laptop ieftin cu rezolutie HD si hardware mai slab poate merge la fel de bine ca unul FHD cu dotari putin mai bune. Niciunul dintre cele doua nu cred ca iti va rula GTA 5(merita sa incerci totusi , nu pierzi nimic) , dar rulezi jocuri mai vechi.

@Vlad , alea-s virtuale , cum ai spus.

1280*1024.

Si la 800x600 face la fel.

Via Tapatalk

Un desktop "decent" se învârte in jur de 18-20mil, fara periferice, deci la laptop alegi si tu dupa bani, ca oricum avion nu intra acest buget...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

I3 4000m poate rula orice, pe lângă hard, chipsetul video e slab,M230 aia e e înlocuitorul lui 8570m care era un pic mai buna. Poate găsești ceva cu 8750m care e echivalentul lui 840 m. Cu amândouă rulează high, am testat eu :)