Clicky

Jump to content
Mihai Adrian

Cerere : Tutorial punere custom rom

Recommended Posts

Salut, as vrea pun un custom rom pe al meu S6 Edge dar as vrea un tutorial pas cu pas si link catre programele necesare daca se poate.

Am in plan sa instalez acest custom romhttp://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/development/rom-simplrom-v1-t3125916

Motive : m-am saturat de notificarea cu security, playerul de muzica are lag pe homescreen dar cand intri in el merge perfect, nu mi se pare ca se misca chiar atat de repede pe cat as vrea eu, etc :D.

Multumesc anticipat !

Am inteles principiu cat de cat doar ca are cateva zile telefonul si u as vrea sa il fac praf din cauza unei greseli. Multumesc de incercare totusi :D

Nu am gasit pentru international. Pe xda de exemplu sunt doar 4-5 custom rom-uri pentru international si toate fara tutorial x.x

Ar exista un tutorial de " baza " de punere a unui custom rom dupa care sa ma ghidez ?

Edited by Mihai Adrian

Da, tot timpul e bine un backup.

Backup pe sd card și să ai grijă să nu dai wipe la card.....

Sent from my LG G3

si la system.. si la internal storage

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Feri, s6 edge nu are slot de card. Cum ar trebui sa fac in cazul asta?

Am uitat că nu are card......

Sent from my LG G3

Salut. ma poate ajuta cineva cu instalarea baseband/imei? am facut un root si am ramas fara ele. nu le’am salvat.. contracost. multumesc( 0754571976) lasati mesaj si va sun eu. nu sunt in tara. multumesc, poate stie cineva cum pot rezolva problema :(                                                                     

(s6 edge sm-g925f) 

post-16224-0-52843500-1475634666_thumb.png

post-16224-0-03071300-1475634668_thumb.png

Edited by Igescu Ciprian

nu am reusit :( .. programe pentru rescriere imei cunoasteti ceva?(nu am facut backup inainte de rom) si a sters imei'ul si baseband.. :( daca cunoaste cineva despre ce este vorba, spuneti si mie va rog. multumesc

s6 edge sm-g925f