Clicky

Jump to content
Claudiu

Ce aplicatii de zi cu zi utilizam?

Recommended Posts

Camera Zoom FX de unde o iei? ca stiu ca este cu bani sau gresesc?

Camera ZOOM FX e cu bani, a fost la reducere acum ceva timp la 10 centi, daca nu ma insel, si eu am cumparat-o.

Camera Zoom FX de unde o iei? ca stiu ca este cu bani sau gresesc?

Am cumpărat-o din Market când au fost reducerile alea .Cu câțiva bani am cumpărat-o.

Ce știe să facă programul ăsta în plus față de ce are telefonul?

Că nu aș vrea să îl cumpăr degeaba.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

După părerea mea are niște funcții care o fac să fie peste aplicația oficială de cameră.3 funcții îmi plac foarte mult:posibilitatea de a apasa oriunde pe ecran și a face poza(fara a apăsa neapărat pe buton) ,declanșarea camerei prin zgomot și multi-shoot.

Camera ZOOM FX e cu bani, a fost la reducere acum ceva timp la 10 centi, daca nu ma insel, si eu am cumparat-o.

Atunci am cumpărat-o și eu. :)

Edited by Gaocre

Acum e 10 lei si nu cred ca e un capat de tara, insa nu stiu daca mi-ar folosi la ceva.

Ar fi fost bine sa fi fost si o varianta trial pe cateva zile.

Sincer am folosit programul si pentru un SGS II si sincer nu aduce mari imbunatatiri.. am comparat pozele parca un pic un pic mai proaste cele facute cu camera zoom fx.. dar poate mi s a parut mie nu vreau sa te influentez. Sa iti spun ce aduce in plus? Cum a spus si cineva mai sus : multi shot , poti sa declansezi a se realiza poza prin zgomot ( prin a face din degete, scuze de exprimare ) si mi se mai pare interesanta o chestie : cea cu stabilizatorul de imagine pe care il poti seta la 1 secunda, 2 parca si mai mult in care iti verifica miscarea telefonului si pana nu prinde 1 secunda intreaga in care nu misti prea mult telefonul nu iti face poza ( mi se pare ok pentru ca avem tendinta sa miscam un pic fara sa ne dam seama de telefon ).

Ai dreptate sa fie ceva macar pentru 3 4 zile sa incercam si dupa sa vedem daca merita cumparata sau nu.

Edited by Razvann

@mesersmith ,Razvann

Dacă nu a fost cumpărat produsul niciodata ,aveți o perioada de 15 minute după cumpărare în care puteți restitui banii și aplicația se dezinstaleaza.Asta doar la prima cumpărare. :)

De fiecare data cand cumperi o aplicatie ai 15 minute in care poti cere sa se restituie banii, nu e valabil numai la prima aplicatie cumparata.

De fiecare data cand cumperi o aplicatie ai 15 minute in care poti cere sa se restituie banii, nu e valabil numai la prima aplicatie cumparata.

E valabil prima dată când cumperi aplicația respectivă.Dacă prima data restitui și pe urma o cumperi iarăși ai să vezi că după a doua cumpărare nu mai ai opțiune de "restituie".

Da, stiu de aceasta posibilitate, insa mi se pare insuficinta ca si timp.

In cazul aplicatiei despre care discutam, cred ca sunt suficiente 15 minute, dar sunt aplicatii mai complexe, pt care aceste minute nu sunt de ajuns.

Edited by mesersmith

E valabil prima dată când cumperi aplicația respectivă.Dacă prima data restitui și pe urma o cumperi iarăși ai să vezi că după a doua cumpărare nu mai ai opțiune de "restituie".

E oarecum logic. Nu poti cumpara o aplicatie, sa ceri banii inapoi, pentru ca apoi sa o cumperi iar si sa ceri iar banii inapoi. Si mie mi se pare ca e prea mic timpul, insa e calculat din momentul cand termini de descarcat aplicatia. Sunt jocuri la care dureaza cel putin 15-20 minute sa descarci toate fisierele lui. Chiar si asa e mica perioada.

Oricum raman la parerea ca pentru telefoanele cu camera buna nu prea e de mare ajutor.. doar cateva lucruri interesante..Si daca imi amintesc are si zoom pana la 6x, dar va dati seama care e rezultatul.. E ok ca aplicatie pentru telefoanele de nivel mediu.

E oarecum logic. Nu poti cumpara o aplicatie, sa ceri banii inapoi, pentru ca apoi sa o cumperi iar si sa ceri iar banii inapoi. Si mie mi se pare ca e prea mic timpul, insa e calculat din momentul cand termini de descarcat aplicatia. Sunt jocuri la care dureaza cel putin 15-20 minute sa descarci toate fisierele lui. Chiar si asa e mica perioada.

Oricum e bine ca exista.Pe mine m-a ajutat de multe ori si ma multumesc si cu atat :)

Gmail

iGO

WiFi File Explorer PRO

Es File Explorer

Vplayer

Tapatalk v2.0

Presa Online

Blackmart Alpha

Liga I Romania (doar in sezon :) )

Shazam

Music Fast Downloader

Sopcast

Edited by FANdroid

Pentru cei interesati, Go sms pro are o functiune absolut criminala, si anume Private box.

Cati dintre voi nu v-ati temut sa nu primiti un sms de la o d-ra cu care ati iesit si pe care nu ati vrea sa vi-l citeasca sotia?

He he, aceasta functie va scapa de necazul asta.

Setati parola pe care o doriti in Private box settings si tipul de iconita, precum si sunetul diferit pe care il doriti si gata, ati rezolvat problema.

Inainte de a avea acest program, foloseam un program similar, numit SPC.

Edited by mesersmith

Salut !

App 2 SD

CamScanner PDF Creator

Dolphin

Easy Calculator

Extensive Notes

ES File Explorer

GPS Status & ToolBox

IGO

Screen Off&Lock

SMS Backup & Restore

Zedge Ringtones

Tapatalk

Mai nou,mi-am instalat și MagicLocker,pentru că "inelul" celor de la HTC mă calcă pe nervi :)

Poți să încerci și "Widgetlocker".La mine se mișca mai fluid și mai bine ca "MagicLocker" :)

Poți să încerci și "Widgetlocker".La mine se mișca mai fluid și mai bine ca "MagicLocker" :)

Ok,mulțumesc! O să-l încerc,pentru că tocmai am observat că MagicLocker mi-a zăpăcit niște setări.

Am o intrebate pentru voi.Ce aplicatie stiti care imi arata un widget pe homescreen in care pot scrie ce vreau eu.ColorNote l-am folosit si mi-a placut ...dar acum nu imi mai arata optiunea de a pune widget pe homescreen.Daca imi pun pe homescreen un widget in care e scris ceva,nu uit.Orice solutie este binevenita ...deja caut de ceva timp :)

Sent from my GT-Xperia S using Tapatalk 2

Incearca aceasta aplicatie.

E ok aplicatia ...doar ca nu are si un meniu cu note,adica sa aleg eu ce note sa pun si scrisul ala din nota e mic...cu toate ca e spatiu acolo.Dar e ok.Multumesc :)

Daca mai aveti si alte solutii,astept :P

Atunci asta?

Poti pune ce vrei tu in nota si widget-ul este de diferite marimi.

Uau.Asta e ceea ce am vrut.Mersi mult inca o data! :)

IM+

Foursquare

Accuweather

twitter

shazam

skydrive

Board Express

Connectivity Shortcuts

Notes

Bineinteles si FB care ii integrat in telefon...

Cele mai folosite in momentul asta sunt: jewels star, facebook, instagram, boid, currents, runkepper, chrome si nu in ultimul rand tapatalk

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Ma surprinde ca nu folositi rss readere ... pentru site-uri de tehnologie , locale etc. In fine ...

- Reeder (cea mai importanta ... pentru rss 'uri).

- Facebook

- TweetBot (client de twitter)

- Cinemagia - cea mai buna aplicatie pentru program TV.

- Dropbox - cloud file storage.

- Youtube - cont + 20 de subscriptions. (cam nasol pe 3.5" ... era super pe 4.65 la Gnex)

- Google Maps.

- Mail - 1 cont de la work , cont de gmail (de la Android) + yahoo clasic + @me.com (contul default Apple)

- Weather

- Tapatalk

- Y!Messenger

- SoundCloud ( super aplicatie, super serviciu)

- Imdb

- Autovit (aplicatie utila, iti permite sa salvezi "masini", cautari etc).

- SoundHoud (cum ascult o groaza de mixuri mai am nevoie sa identific melodii)

Nu prea ma joc pe telefon ... dar am Cut the rope, Where's my water si Real Racing 2.

Edited by Scorpio