Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Bună ziua. Ieri am lansat pe Play store primul meu zooper pack, numit Alpha.

Practic Zooper widget e o aplicație cu care poți crea widget-uri sau poți folosi widget-uri din pachete încărcate pe Play store. Posibilitățile aplicație Zooper widget sunt foarte mari și astfel te ajuta sa îți găsești widgetul potrivit pentru setup-ul tău.

Am decis și eu cu ceva timp în urmă să creez un astfel de zooper pack și după destul de mult timp în care am încercat diferite fonturi, stiluri, etc am lansat propriul meu zooper pack care include momentan 70 de widget-uri.

Dacă sunteți interesați va rog lăsați un review, dați +1 și de ce nu downloadati aplicația de aici :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vexcode.zwskin.alpha

M-ați ajuta foarte mult dacă ați face asta. Așteptați-vă la câteva update-uri.As vrea sa ajungem la 100 de widget-uri! :)

Câteva dintre ele :uploadfromtaptalk1434712676598.pnguploadfromtaptalk1434712715631.pnguploadfromtaptalk1434712733773.pnguploadfromtaptalk1434712745019.pnguploadfromtaptalk1434712772765.pnguploadfromtaptalk1434712835000.pnguploadfromtaptalk1434712870882.png

L-am cumpărat, instalat dar nu îl găsesc la aplicații cu toate ca imi apare...

Deci unde îl caut pe telefon?

uploadfromtaptalk1434839765263.pnguploadfromtaptalk1434839770602.pnguploadfromtaptalk1434839774869.png

Sent from my LG G3

Atașat toate aplicațiile de pe telefon.

uploadfromtaptalk1434840276134.pnguploadfromtaptalk1434840289078.pnguploadfromtaptalk1434840303391.pnguploadfromtaptalk1434840313178.png

Sent from my LG G3

@Feri nu iti apare pentru ca poate aplicatia nu are inca o GUI(graphical user interface) si oricum nu are nevoie de una deoarece zooper pro face totul singur

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Si dupa aia ii mai cumpara sulea urmatoarele packs. Marketing-ul de care vorbesti nu aduce clienti, ci indeparteaza posibili cumparatori. Iti spun din experienta personala, ca am renuntat la a cumpara icon packs de la developeri cunoscuti, care dupa unul-doua update-uri lasa in paragina aplicatiile si lanseaza altele pe banda rulanta.

Sent from my LG G3-D855

Si ajungi sa ai 300 de widget-uri intr-un pack in felul asta.

Nu am aflat pack cu mai mult de 100 de widget-uri pe GPlay.

Asta e parerea mea, daca el considera ca sa adauge tot in acel pack inca zeci de widget-uri, e alegerea lui, eu am zis doar cum as face.

Legat de icon pack-uri, dupa ce un pack are 2000 de icon-uri, cum poti zice ca e lasat balta cand iti acopera toate aplicatiile pe care le folosesti?

Logic ca nu o sa mai faca update-uri pentru aplicatii no-name cand lucreaza la alt icon pack cu alte linii de design, etc...

Sent from my LG-D802

Edited by Gabii

Si cu ce ma incalzeste ca are 2000 de icoane, daca eu folosesc doar 50 de aplicatii din care 30 nu sunt in pack pentru ca fie nu sunt foarte cunoscute sau sunt romanesti? Si daca fac un request nu il baga in seama, ca nu poate un mare designer ca el sa se aplece asupra unor aplicatii pe care nu le folosesc cel putin 10 milioane de oameni. Pe principiul sa iasa bani, nu sa facem treaba buna. Uite ca folosesc acum un pack cu 4000 de icoane la care developer-ul a facut update-uri saptamanale, mi-a acceptat fiecare request si sunt multumit ca banii mei s-au dus unde trebuie. Se mai mira de ce ii injura lumea pe Google+. Asa a facut si DJSkarpia abandonand vreo doua pack-uri si a ajuns la concluzia ca mai bine le updateaza constant pe cele vechi, decat sa scoata altele si sa le abandoneze pe cele anterioare.

Sent from my LG G3-D855

Am mai zis de el. Circolium - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.indigomadina.circoliumui

Din mai a lucrat la un icon pack nou in stil 3D, Tigad, si n-a mai facut update la Circolium, dar nici nu i-am mai trimis vreun request, ca sa vad daca mai lucreaza la pack-ul vechi sau nu. Are peste 4500 de icoane si dintre aplicatiile romanesti, la cererea mea a facut icoane pentru Zonga, Cinemagia, BCR etc.

Sent from my LG G3-D855

Nu, eu ziceam ca poate fi un icon pack cu 2000 de icon-uri si sa le aiba pe toate cele care le folosesc majoritatea, sau 4500 cum ai zis tu si sa nu iti aiba la majoritatea aplicatiilor folosite

Sent from my LG-D802

Edited by Gabii