Clicky

Jump to content

Recommended Posts

OnePlus One, Note 3, Nexus 5, LG G2, Lumia 930

Care dintre ele si de ce?

Ma intereseaza daca ma va tine modelul ales de voi o perioada indelungata de timp, cel putin 5 ani.

Daca aveti si alte optiuni intr-un buget de 1500-2000 de lei, as dori sa le vad.

Parcă aș merge pe Nokia 930 deoarece telefoanele cu windows sunt mai rapide și nu încetinesc după 2-3 ani ca un Android, fie el și flagship. Din păcate are bateria capsulată dar se schimbă in service și trebuie să te mulțumești cu cei 32 de gb interni.

Åži Note 3 si One Plus sunt ok dar oricât "spate" au ambele pe XDA nu cred că o să țină pasul după 2 ani pentru că la Android cu fiecare update al aplicațiilor cresc și resursele utilizate.

Note3 eu zic ca e foarte bun. Depinde pentru ce il folosesti.

Lg G3 cam tot pe la 2000lei merge si e mai nou, HTC One M8(il consider din generatia lui foarte aratos, puternic si pe mine ma atras Boomsound-ul).

Sunt multe optiuni dar depinde pentru ce vrei.

Display mare/mic, aratos sau nu(daca il tii intr-o husa foarte mare si acopera telefonul....)

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Este la ofertă LG G3 cu 1599 lei la cel. ro dacă nu mă înșel. Este varianta cu 3GB de Ram.

Sent from my LG G3

La pretul ala clar G3 este cea mai buna oferta. Dar daca nu te grabesti si mai astepti vreo 3-4 luni in suma in care te incadrezi iti iei G4.

post-13157-14345842702_thumb.jpg

A rezistat pana acum , mai rezista 5 ani.

.

.

.

Vrei telefon sa te tina 3-5 ani? Iphone sau Windows phone. Uita-te la iPhone 4S , primeste si iOS 9 in toamna , telefon din 2011(4 ani).

La WP nu primesti cine stie ce upsate-uri , dar macar se misca bine si dupa X ani. Ai putea totusi sa-ti iei un Lumia 640 XL(in jur de 900 lei) si sa iti schimbi si tu telefonul mai des(2 ani?). Eu zic ca va rezista 640 2 ani si ca pret e ok.

Nu cred ca se mai fac telefoane smart care sa reziste (fizic) 5 ani. Plus ca peste 4 ani, la ce ai insirat tu acolo, cam greu sa mai gasesti baterie originala, ar insemna peste 5 ani de la lansare pentru unele.