Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Feri

Modificari abonamente RED

Recommended Posts

M-am uitat si eu acum. Trebuie sa nu depasesti cu numarul ala, numarul de minute/sms-uri primite. Adica e perfect ok, atata vreme cat diferenta dintre apeluri/sms-uri trimise vs. apeluri/sms-uri primite nu ajunge la numerele specificate de ei. Mi se pare rezonabil. Plus ca se aplica doar la contractele noi si e specificat explicit in contract. Deci daca nu vrei, nu-ti faci abonament la Vodafone.

P. S. Problema pe care o am e ce instrument vor pune la dispozitie sa stie lumea cand se apropie de depasirea limitelor impuse.

Sent from my LG G3-D855

Eu cred ca nu vor ajinge sa limiteze chiar asa nelimitatul. In sensul ca daca depasesti numarul ala de minute vor verifica mai amanuntit cu cine ai vorbit, cat ai vorbit. Ei urmaresc ca tu sa folosesti telefonul in scop personal, nu cu interese ascunse.

P. S. Problema pe care o am e ce instrument vor pune la dispozitie sa stie lumea cand se apropie de depasirea limitelor impuse.

Sent from my LG G3-D855

"Pentru Vodafone Helper: sunt interesat sa contractez 3 abonamente la voi. Abia ce am citit clauzele aplicabile de luna aceasta, cu precadere cea in care se specifica faptul ca la 201 sms-uri date in retele nationale si 1 primit, este utilizare abuziva. Intrebare: asa cum Orange ofera un acumulator gratuit pentru abonati care incarca un sfert de baterie de telefon, d-voastra oferiti gratuit la abonamentele cu sms nelimitat 1 pix, 2 mine de rezerva si un carnetel de notite, astfel incat sa pot tine evidenta sms-urilor date si a celor primite, ca sa nu fiu deconectat pentru utilizare abuziva ? Astept raspuns urgent. Multumesc " :D

Am vazut, ca am scris si acolo. Eu tind sa cred ca mai exista bun simt si vor avea si alte criterii pentru suspendare. Asta in cazul in care nu e automatizata treaba si atunci oricine ajunge la limita va fi curentat instant

Sent from my LG G3-D855

Nu cred ca se va intampla asa! Va dati seama la abonamentul de 86 de euro sa fii limitat la 500 minute nationale si 200 sms nationale, ce ar insemna? Toata lumea ar pleca de la ei, nu cred ca.si permit sa faca asta.

E o mare porcarie. Poate am bani doar de un abonament nelimitat si sotia este in telekom si imi da bip sa o sun. Eu lucrez in Mangalia si ea e in Tulcea si ne vedem in weekend. Daca vrea muschiu' meu sa vorbesc cu ea 4 ore pe zi care e problema? Cum tinem legatura? Am platit nelimitat si vreau nelimitat. Asta e oferta nu?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ps: daca se va intampla vreodata sa ma limiteze le dau flit instantaneu si trec la altii

Edited by ionutzvip

Cum am mai zis, nu.si permit sa limiteze nelimitatul, e o chestie sa nu abuzeze lumea de nelimitat; de exemplu persoanele juridice nu.ti mai dau telefon de serviciu, iti mai pun ceva la salariu din care sa.ti iei un nelimitat si sa.l folosesti si la munca si la serviciu. Asta se vrea!

La persoanele jiridice nu cred ca va fi valabila limitarea.

Ma si gandeam ce vor face operatorii pana in iunie 2017, cand dispar taxele de roaming.

Am primit o oferta de la Vodafone, pe care am acceptat-o. Mie imi expira contractul in noiembrie. Am primit o oferta de inlocuire a Roamingului pe zi, pe un an, dar nu in continuarea contractului, cum era normal, adica din noiembrie inca un an, ci de luna asta, adica exact pana in iunie anul viitor.

-  gratuit pe zi 25 SMS initiate/minute initiate catre Romania sau primite din Romania sau tara vizitata, in Roaming si 50 MB trafic de date in

Roaming
-: 0.08 euro/min. initiat, 0.05 euro/min. primit/SMS initiat si 0.06 euro/MB

Doar pentru modificarea asta ti-ai prelungit abonamentul cu un an? Practic doar cu jumatate de an, dar tot nu mi se pare vreo super oferta

Sent from my LG G3-D855

Tocmai, ca doar cu o jumatate. Nu e super oferta, dar ies mai ieftin pe roaming. Cam 20 euro pe doua saptamani mai ieftin La ce am acum in rest, nu aveam ce sa cer in plus in noiembrie altceva decat roaming inclus. Si nu cred ca imi dadeau, practic ei pierdeau. Imi ajung si minutele nelimitate si alea 250 pe mobil international si aia 6 GB. Nici nu stiu ce as putea cere anul viitor. 4G pe munte? :D

Am asa un feeling ca in iunie voi fi, pentru prima data in viata mea, liber de contract. Singurul lucru pe care mi-l pot oferi e o reducere a tarifului.

Observ ca si Vodafone s-a nesimtit in stilul marilor companii. Am incercat azi sa-mi reziliez un abonament, ca sa-mi spuna un robotel ca ma vor contacta ei in 5 zile pentru reziliere. WTF? Eu vreau sa reziliez azi, nu peste 5 zile.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Eu pe abonament am 4 numere, din care in august am reziliat un numar. Te duci simplu intr-un magazin Vodafone si faci acolo rezilierea. Scrii cu manuta ta o cerere de reziliere, iti face copie dupa CI si primesti numar de inregistrare si stampila. Rezilierea efectiva se produce dupa 30 de zile de la data cererii.

Succes.

Stiu ca ma pot deplasa la un magazin Vodafone. Ideea era sa nu ma mai deplasez. Iar ei trebuie sa ia act ca vreau rezilierea in momentul in care sun, nu cand vrea "muschii" lor, ca eu nu le platesc factura la 5 zile dupa data scadenta. Mi se pare de neconceput sa astept inca 5 zile sa ma sune ei

Astazi am prelungit si eu cu inca un an prin contract si neluand telefon mi-au scazut de la 19 la 15 euro si mi-au crescut netul de la 3 la 6gb ceea ce e ok.

Voi ce beneficii mai aveți în materie de internet și cât plătiți pentru ele?

From S7 Edge with text.

Ce inseamna 50 MB/zi? Poti consuma din cei 6 GB in limita a 50 MB/zi in roaming, fara niciun cost aditional?

Cred ca ceva de genul am si eu dar e tampenie roaming ul. E bun doar daca mergi cu masina si sa ai waze, în rest daca mergi cu avionul iti iei de acolo cartela cu 5 euro si ai 4-5gb net.

From S7 Edge with text.