Clicky

Jump to content
B.Gabriel

App Cache Cleaner sau Clean Master ?

Recommended Posts

Salut. Dupa cum spune si titlul, care dintre aceste aplicatii e mai buna pentru stergerea fisierelor inutile, cache etc.

Eu folosesc Clean Master in momentul de fata, dar este o aplicatie care ruleaza in fundal tot timpul, ceea ce deranjeaza putin "inimioara" bateriei.

Nu stiu daca App Cache Cleaner ar face o treaba mai buna. Am auzit ca are o functie prin care curata automat cache-ul fara a mai fi nevoie sa cureti manual, si ca ar fi un cleaner mai bun. Ce ziceti?

App Cache Cleaner sau Clean Master ?

Avand in vedere ca meniul meu de setari e mai diferit, eu am Memorie in loc de Stocare, si acolo imi arata memoria interna si externa, si memorie telefon libera. Nu am o functie curatare cache, decat formatare.

La LG, Samsung și tabletă Toshiba așa arată ;)

Și pe soft stock și pe custom.

Sent from my LG G3

Clean Master e o aplicație murdară.

CCleaner și SDMaid (pe bani) cu setări de curățire o dată la 3 zile.

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Ccleaner este si pe WP. Bineinteles, doar cu numele. Si e 4,99 euro :))

ccleaner.jpg

Pe Android, SD Maid (pe bani) e cel mai folositor. Impreuna cu System Cleaner 2 e combinatia cea mai eficienta pe un Android care nu are curatirea in sistem. Incearca System Cleaner 2 si o sa te minunezi cat spatiu vei castiga. De ce? Cand o aplicatie se actualizeaza, Android pastreaza si versiunea veche. Practic, System Cleaner 2 sterge (de fapt muta pe card) acea aplicatie anterioara si injumatateste spatiul astfel ocupat.

In alta ordine de idei, ce invatam noi copii ? Ca Allview, pe langa ca e cum e, mai si taie din posibilitatile Android ?