Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Apple continua sa ma zapaceasca, cred ca asta e cuvantul corect. Dupa ce am aflat ca au introdus economia de energie, acum aflu ca au introdus si literele mici pe tastatura.

Here are the best iOS 9 features Apple didn’t mention at WWDC

A small tweak to the keyboard in iOS 9 makes it clearer if you’ve got the shift key pressed or not by changing the case of letters on the keyboard.

Previously the keys permanently showed as capital letters, so you’d have to guess if the shift key was selected or not which was the source of a lot of frustration when iOS 7 was released.

Bonus, setare pentru oprirea vibratiilor.

Pare ca noul concurs intre Apple si Google nu mai e pe numar de aplicatii sau marketshare, ci pe cum sa aplicam politica pasilor marunti, dar marunti de tot. Sau poate li s-a facut mila de WP si iau si ei o pauza ? :D

Pana la urma, titlul articolul spune totul: cum ai putea sa te lauzi, la versiunea a 9-a, cu chestii de genul litere mici pe tastatura si setare pentru vibratii ? Mai bine taci, normal.

Am vazut si eu "split-screen", cam mult seamana cu cel din Windows 8.x. Chiar si interfata pare rupta din Modern UI. Apple de ce ar aduce ceva nou? Mai bine "se inspira" de la vecini, nu? :D

Da, atât. Nu contest faptul că smartphone-urile de azi probabil că arătau altfel dacă primul iPhone nu era așa popular dar popularitatea nu o să vândă la infinit. Nokia poate să confirme asta.

Facem pariu? Dincolo de popularitate e si functionalitate+ o securitate destul de buna. In iOS 9 au bagat cod de mai mult de 4 cifre(cod numeric) , asta inseamna mai multa securitate . Orice ar fi , vedetele vor cumpara iPhone , asta il face popular , asta il face dorit de multi. Dar dincolo de popularitate , cum am spus , e securitatea , usurinta de a folosi iOS. Ca dovada ai toate ciorile cu cel mai nou iphone gold , din Romania...pana si ei reusesc sa-l foloseasca. Nu se compara androidul cu iOS-ul , sunt plusuri si minusuri la ambele. Eu m-as obisnui rapid , atat cu iOS , cat si cu WP , androidul deja il stiu destul de bine...

Si la iPad-uri chiar fac treaba buna. Dupa noile "imbunatatiri" din iOS 9(split screen si noua aplicatie notes) as zice ca urmeaza ori un iPad , ori un iPhone cu stylus.

Da, treaba asta cu codul din mai multe cifre e o minune a ingineriei zilelor noastre. :D Android-ul e peste IOS de cativa ani buni. Lollipop e un nou început, iar M promite sa livreze o versiune mult mai bine șlefuita, cu accente puse pe securitate mai buna și controlul aplicațiilor. Da, vedetele au IPhone. Intreabă-le dacă și-ar mai lua după episodul cu pozele ciordite din cloud.

Nimic nu e sigur, dacă exista vointa din partea cui trebuie, oricărui sistem i se pot găsi breșe.

• 2 months later...

Ce minte Phill Schiller cu "desktop class performance" pffffff. E ca un pastor, oile il cred orice debiteaza. De unde si pana unde un amarat de ARM are 90% performanta unui i7 5500U ULV??? Sau 1.6x performanta unui desktop vechi? Si un Pentium isi bate joc de ARM, astia habar nu au ce inseamna x86....

Apple Pencil :)))))))))))))))))))))))) Ce original! Jobs ventilatorul!

Deio, e cam gros, cred ca-i 8-10B, alea-s mai scumpe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

post-13157-144182323747_thumb.jpg

6s si 6s plus.

post-13157-144182328396_thumb.jpg

In afara de design

L.E. Nu inteleg de ce nu pun culorile de la iPod-uri. Albastrul ala de pe noul iPod era super.

Logic, aparusera de mult zvonuri. S-au lansat aproape in acelasi timp. Insa sunt cateva inconveniente:

1. Huawei n-au lansat o tableta cu stylus cu aceasta tehnologie.

2. Nu vad aplicatii pe android care folosesc tehnologia asta. Presupun ca sti detectarea ochilor de pe Samsung sau LG sau gesturile cu mainile. Merg doar in galerie si in playerul stock. Asta e diferenta dintre iOS si android, au aplicatii ce suporta x tehnologie.

Huawei au demonstrat tehnologia in acelasi mod(galerie), Apple au deja aplicatii ce folosesc aceasta tehnologie.

Din nou, nu vreau sa par fanboy, uneori n-au facut alegerile corecte si am recunoscut. Nu stiu cum esti, dar eu incerc sa vad lucrurile din mai multe puncte de vedere..si da, trebuie sa ma repet, dintr-un punct de vedere obiectiv.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk