Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V2

Recommended Posts

Pai nike incinerate daca nu ma insel nu au carpa ci textura din plastic. Materialul ala de la adidasii din poza "putrezeste"/se subtiaza de la transpiratie,detergentul cand ii bagi la masina de spalat etc etc

:D :D Trebuia să-ți dau link către o baterie dinaia aurie de 4000 de mAh. :)) Poșta română rullz, uite cum a ajuns camera. Te-am văzut și pe tine Feri. Nu m-a bătut tata la cap destul săptămâna asta... "ți-au luat chinejii banii" "ăia erau sătui de orez și de banii tăi și-au luat friptură". :))

Update :D

post-13813-0-82854500-1445716389_thumb.png

post-13813-0-84120000-1445718907_thumb.png

Mi-a placut asta:

... timpul a făcut ca la conducerea majorității companiilor din IT vizionarii să fie înlocuiți de ceea ce noi inginerii numim „contabili”; și nu ne referim neapărat la meseria respectivă (sunt sigur că are și ea părțile frumoase pentru cine o face cu plăcere) , ci la persoane care nu pot vedea mai departe de statistici și a căror strategie de viitor este determinată de studiile de piață ( realizate de alți oameni la fel ca ei) în așa fel încât respectiva strategie devine un fel de spreadsheet stufos din care prima variabilă care este eliminată este inovația.

De aici

Sa nu ne mai intrebam de ce nu se schimba aiai si aia, de ce seamana de țîșpe generatii la aceeasi companie, de ce seamana intre companii diferite. 

Culmea, ca nici macar contabili nu sunt, daca citim situatia financiara a diverselor companii. Mai degraba sapatori de morminte.

Sent from my LG G3-D855

Deci bunperul meu comandat din China trebuia sa îmi ajungă la poșta locală, după informațiile date de o doamna foarte de treaba de la oficiul poștal Blaj.

Am primit avizul, am mers la poșta din Blaj și au spus ca trebuie sa ma duc la oficiul vamal din Alba Iulia.

Cei care ați mai comandat din China puteți sa îmi spuneți cum s-a desfășurat trimiterea și primirea coletului.

Eu i-am spus doamnei (cea de treabă) ca coletul vine din China și mi-a spus ca trebuie sa primesc un aviz și sa merg cu el în Blaj, oe urma, coletul sa ajungă la posta din localitate. Când am mers astăzi o alta doamna mi-a spus ca ei lucrează doar cu colete din Europa.

Eu știam că legea s-a modificat și ca nu mai e nevoie sa ridici coletul de la oficiul vamal al județului.

Menționez ca a fost vorba de un colet de aproape 4 dolari, un Bumper pentru telefon, sa fiu mai exact.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

N-ai tracking number la el? Daca ai tracking number de 13 cifre cauti pe Posta Romana la track&trace si vezi exact ce se intampla cu coletul.

V.o ajuns pana la urma ce v.ati comandat de pe sportsdirect?

Da, cam in 7 zile. Acum am altul pe teava, ca geaca a fost mare de mine si am maritat-o

Sent from my LG G3-D855

Am cautat pe posta română cu traking number și îmi scrie avizat - oficiul poștal Alba Iulia 3 deci bănuiesc ca acolo trebuie sa ma prezint. A fost trimis prin China registered air mail.

A fost în prelucrare la BSI București.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

post-13157-14460625415_thumb.jpg

Achizitie noua :D(cel mare). E aceeasi firma , dar mai mare. Merge foarte lin , dar daca nu e perfect aliniat , se blocheaza.

La cel normal (mai mic) s-au luat culorile si au inceput sa iasa piese pentru ca l-am uns cu WD 40 si nu l-am mai strans ca sa se miste ok.

Din clasa a 7-8 stiu sa-l fac...

Ce vremuri. 87-88...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

La noi e de 2 săptămâni sub 5.

Iar la Luk azi era 4.88

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use