Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Card Carrefour...

http://www.nocash.info.ro/carrefour-romania-va-emite-primul-card-preplatit-nebancar-al-unei-retele-de-hypermarket-uri/

Card Posta romana musai să ai peste 18 ani

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Fratele meu, zici ca suntem in Evul Mediu. O sa ajungem sa ne inconjuram cu santuri cu apa si o sa stam pe metereze.

Circa 1.700 de imigranti au incercat sa ajunga duminica noaptea in Marea Britanie prin tunelul de sub Canalul Manecii

trebuie incercat. NU stim NOI daca TU ai card cu care poti face plati online.

TU esti cel care trebuie sa incerci.

cum faci asta?

SIMPLU

iti creezi un cont PAYPAL.

pentru validarea acestuia PAYPAL iti ia UN EURO de pe cont, iar la validare (criteriile de validare sunt simple) iti restituie suma.

daca tranzactia e reusita... AI CARD BUN.

sau mobilpay wallet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilpay&hl=en

Deci cu cardu ala de pe care scoti alocatia poti cumpara aplicatii?

Si pe wp?

Habar n-am. Asta se intampla acum prea multi ani ca sa stiu. Dar te complici. DTTR iti vrea răul. E dujmanul tau. Intreaba la banca.

Nu merge nici sa faci achizitii din magazin cu el. Poti pune doar bani pe el "sa-i strangi". Am incercat eu sa-l adaug :).

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

La "achizitii din magazin" ma refer in orice magazin/supermarket , nu poti cumpara direct cu el. Trebuie sa mergi la bancomat , scoti banii si faci ce vrei cu ei dupa...

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

Porcărie. Atunci nu e card. E bătaie de joc.

Așadar șansa ta rămâne cardul preplătit de la Carfui.

Mănânc cai? Qashqai!

Trebuie sa ai activat serviciul de plăti online. Am vrut eu sa îmi fac cică 'moca' la BT dar m-am liniștit. Am rugat un prieten sa cumpere și i-am dat banii în mana. Mai aiurea ca nu pot face la aplicații asta.

Via Tapatalk

Conturile acelea sunt deschise în Elveția și la semnarea contractului am specificat să nu-mi trimită corespondențe acolo că vede persoana care îngrijește vila și cere mărire de salariu. :))

A, eu cand am deschis la BCR, tot asa, am bifat pe cerere sa nu-mi trimita extrasele pe posta, ca doar am Internet Baking. Si ce statea luna urmatoare, la intrarea in bloc, pe teava de gaz ? Extrasul meu de la BCR. Ca ala de la firma de expeditii nu avea codul de la intrare si l-a lasat frumos afara. Sa vada toti copiii cati bani are nenea de la doi.

1,36 lei. Great!

BCR e a doua cea mai ticăloasă bancă din țară.

Se vede în mentalitatea lor că sunt fostă bancă de stat. Nu le pasă deloc de legi și doleanțele clienților.

În speță. Nu sunt client al lor. Am fost. Am închis conturi dar când mă căuta după CNP mă găsesc.

Am dreptul conform legii să intervin asupra datelor cu caracter personal și să ce ștergerea acestora și transformarea în date statistice. Nici vorbă...

Din păcate OPC nu poate să intervină. Doar Avocatul poporului. Care e Ciorbea... Și care, ca instituție, nu au o adresă de email... O procedură de reclamație...

Prima cea mai ticăloasă bancă din țară e BRD.

Eu am solicitat la BTRL să vină cardul cu pseudonim pe el. Se poate la orice bancă. A venit, dar era scris greșit. L-am refuzat, le-am arătat hârtia semnată de ei. Au refăcut cardul.

Mănânc cai? Qashqai!

Si care e ticalosia, ti-au refacut card-ul, apropo nu stiam de pseudonim, adica pot sa cer sa se emita un card cu porecla mea din copilarie? :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Si care e ticalosia, ti-au refacut card-ul, apropo nu stiam de pseudonim, adica pot sa cer sa se emita un card cu porecla mea din copilarie? :D

da.

daca NU e indecenta, sau de genul "meseriashu", "gagicaru", "jmecher"...

intreaba-ti banca.

eu stiu DOUA care accepta(u)... BTRL si NEXTEBANK

ticalosia... erau doua paragrafe distincte. cei mai ticalosi BRD apoi spatiu... si apoi am discutat despre BTRL (banci diferite)

@inoxxius

esti multumit acum???

post-499-0-32296800-1438683374_thumb.png

Da. Ce-ai facut ? Ai hăcuit forumul ? :D

Cred-ca a mai facut o donatie de care forumul inca nu a mai auzit si de aceia nu mai apare in TOP... :D

Titanium Pro

Aplicație beton, dar proastă grămadă.

Să zicem ca ai trei telefoane identice.

Același SO... Același aplicații.

Zici... Ok. Fac backup si pun pe altul o aplicație.

Zici... Folosesc salvarea în Dropbox.

Titanium știe asta...

Zici... Nu folosesc directoare diferite pentru fiecare telefon...

Salvezi...

Mergi pe telefonul doi... Dai sincronizare...

Titanium șterge ce e in Dropbox și înlocuieste cu ce e pe telefonul doi.

Madărfacăr!

Mănânc cai? Qashqai!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use