Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Oricum , nu ma gandesc sa-l dau la 1 an la inot sau alte tampenii pe care le mai vad la stirile de la ora 7.

Si de ce ti se pare o tampanie asta? Pe fii-mea la doua luni am pus-o cu colac de gat in cada. Copiii au capacitatea nativa de a inota.

Sent from my LG G3-D855

Nu spuneam c-o pui tu in colac sa se joace. Ziceam de mamele alea de isi duc copii intr-o piscina si "ii pun sa faca exercitii" , "sa faca sport" , "e la moda" si platesc nu stiu cat pe luna...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

E ceva ...nu m-am referit bine cand am spus 'inot' , dar tot mi se pare o mare tampenie.

Bine , eu inca consider ca gradinita e o tampenie , la fel ca spatiile de joaca din mall-uri(sunt atatea parcuri in oras , gratuite)... Nepoata mea are 4 ani , e la gradinita. N-am inteles de ce le-a cerut de 1 iunie 150 lei/persoana ca sa mearga la Bucuresti la Antipa.

Nu inteleg ce-ar retine la 4 ani/cu ce i-ar ajuta.

Sportul nu e o moda, e ceva benefic, mai ales pentru copii. Daca isi permit sa plateasca un instructor, nu vad nimic rau in asta. Tine-l in casa, calare pe tableta si o sa ai un copil de 150 kg in clasa a patra.

Sent from my LG G3-D855

Iar intelegi gresit. Cu ce-i benefic sportul la un copil de un an? La un an abia incepe sa mearga. De la 5-6 ani ma gandesc si eu ca poate sa spuna daca-i place , daca nu-i place sportul respectiv , sa-si aleaga ceva ce-i place. Pan' la 6 ani s-asa alearga si se joaca toata ziua.

Nepoata e prin parc toata ziua , cunoaste deja toti copii de prin zona. Are 4 ani si e la dans(de doua ori pe saptamana). Cred ca-i o varsta mai normala. Are si copilul echilibru , poate sa vorbeasca , are mintea mai dezvoltata.

La "moda" nu ma refeream strict la sportul universal , ci la sportul asta la 1 an. Nu mi s-a parut normal nici pe plaja cand vedeam copii abia nascuti...batea un vant acolo...

L.E. Nu mai inteleg. Care sunt diferentele dintre iPad mini si iPad mini retina la nivelul design-ului. Prima data m-am uitat dupa culoare , space grey-ul de pe mini 1 e mai negru-albastrui. Dupa la mufa , care e din aia mica la mini 2. Dar nu toti fac poza la mufa. Dupa gasesc iPad cu culoare de Mini 1 si cu mufa de mini 2... Nu mai inteleg. Nu sunt si oamenii capabili sa spuna daca e 1 sau 2(retina).

.Daca tu vrei sa astepti pana la 6 ani ca sa faca o activitate anume, nu te opreste nimeni. Copiii vorbesc de la 1 an, nu de la 4 ani. Iti poti da seama daca ii place ceva sau nu de la orice varsta, nu trebuie sa astepti sa-ti spuna el cu subiect si predicat ca nu-i place. Trebuie sa faca si activitati care necesita coordonare si concentratie, nu numai sa alerge de nebun fara un scop anume. Unul din marile avantaje de a face un sport de mic e faptul ca nu ai frica si inveti foarte usor. Copiii asimileaza foarte bine informatiile de la o varsta frageda. Fiecare isi creste copilul cum crede de cuviinta. Tu trebuie sa iti gasesti o nevasta care sa iti impartaseasca ideile. Inainte de a o duce la altar, sa-i spui ca pana la 6 ani nu vrei sa faca nimic puradelul tau, ca poate nu aveti aceleasi viziuni despre cresterea copilului

Sent from my LG G3-D855

No , ca vreau sa fac nunta pe o plaja in tricou si-n pantaloni scurti...fara altar , doar cu cei apropiati.

Urasc oamenii care fac nunta si invita 10000 de persoane ca sa faca profit. Nu voi face asta.

vezi diferenta intre NOI si EI... ei vor nunta in tricou pe plaja... noi vrem incinerare pe calea borsului... din pacate nici ei nici noi nu vor avea ce vor.

la mine e mai simplu. locuiesc la 8 km de incineratorul uman... dar NU vrea nimeni sa ma prajeasca.

O amarata de nunta pe o plaja din Grecia? E foarte simplu...

Ce pot sa zic? Aveai tu dreptate cand ai zis ca vrei sa-ti gasesti o nevasta cu capul pe umeri, dar cred ca vrei sa aiba capul tau pe umeri, adica sa gandeasca fix ca tine. Ce-ti doresti tu e cam greu, dar iti urez s-o gasesti. Vrei sa fiti doar voi doi pe plaja aia din Grecia? Presupun ca daca tu vei fi in pantaloni scurti si ea va fi in costum de baie. As vrea sa vad reactia ei cand ii vei spune ca nu va avea rochie de mireasa

Sent from my LG G3-D855

:) eh , troleala ieftina pe off topic , in legatura cu nunta , cu copilul..fiecare si-l creste cum stie. Nu mai deschid subiectul. Dar tot nu-mi place gandirea romanilor cu care m-am intalnit pana acum cu privire la nunta. Fac nunta la nu stiu ce restaurant cu un meniu de 300-500 lei/persoana si se mai asteapta si la daruri. Suna la toate usile si dau zeci de telefoane la "prieteni" , cunostinte , vecini , operatori vodafone/orange etc. si te invita .Se chinuie sa faca(comande) invitatii , sa vina oamenii , sa faca bani. Nu inteleg asta. De ce as vrea ca 1000 de persoane la nunta. As face o nunta retrasa , cu prietenii apropiati si familia.

Oricum , n-am de gand sa ma casatoresc. Am 17 ani si parintii ma tot sacaie cu intrebari de genul: "ai si tu iubita?" , "cand iti faci prietena?". Mi se pare ca nu-i o prioritate.

L.E. Adica..cineva trebuie sa inventeze stocarea creierului pe un HDD si tranferarea in mediul virtual. Eu voi fi liber sa testez asta , in faza beta(sau chiar alpha).

Nepoata mea are 4 ani , e la gradinita. N-am inteles de ce le-a cerut de 1 iunie 150 lei/persoana ca sa mearga la Bucuresti la Antipa.

La 4 ani? La Antipa? Profesori nebuni cu chef de plimbat gratis pe banii părinților...

Exact asta am spus si eu , dar parintii cu bani sunt mai usor de prostit. Eu am fost in clasa a 3-a si nu mai tin bine minte ce era p-acolo.

P.S. la orice varsta se intampla asta. Profa mea de engleza ne-a pus sa cumparam culegeri , ca nu se gasesc pe net , smecherie. Pe net costa culegerea 7 lei , pretul ei: 13 lei. A plecat dupa in concediu , isi punea poze pe fb. Am intrebat-o pe diriga de ce nu facem engleza de o luna si ne raspunde:

"Nu stiu , uitati-va si voi pe fb-ul doamnei" :).

Să vezi la facultate (la mine cel puțin) profesorii au cărțile lor scrise de ei dar cu inspirație Pontiștiană. Între 30 și 50 de lei o carte. Nu te obligă dar știi tu, îl gâdilă la corectare când îi cumperi cartea.

La fel și eu în clasa I în excursie la castelul Peleș și la ceva muzeu de ceasuri. A fost mai interesat drumul la timpul ăla. Pentru că nu aveam ce înțelege și doi pentru că Romanul cu scaune cu imitație de mușama care imită pielea a făcut 5 ore. Pe sens.

No , ca vreau sa fac nunta pe o plaja in tricou si-n pantaloni scurti...fara altar , doar cu cei apropiati.

Urasc oamenii care fac nunta si invita 10000 de persoane ca sa faca profit. Nu voi face asta.

Asa zici acuma. Dar atunci nu o sa mai zici. Trust me.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Transportul îl plătești tu la poștă iar la prețul total (banii de primit) adaugi și transportul plătit de tine astfel încât să-ți vină banii pe produs + costul transportului prin ramburs, maxim 2 săptămâni de la sosirea coletului durează cu poșta română.

E greseala. Nu Emag's post, ci Emag's prost :D

A plecat dupa in concediu , isi punea poze pe fb. 

Adica a plecat in concediu in timpul scolii ?

Ei, atunci e bine. Daca pleca doar o data, puteai zice ca ar trebui penalizata. Daca a plecat de doua ori, inseamna ca are o clauza in contract :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use