Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Și pentru că s-a discutat un pic aici despre școala de șoferi, zic să nu mai deschid un alt topic și să întreb aici ce mă doare.

Așadar, așa cum povesteam ieri, am dat sala la categoria C și azi am fost să mă programez pentru traseu.

Surpriză uriașă, cucoana de la programări îmi bagă o privire tântă și sec mă anunță: 2 septembrie.

Ce-i pe 2 septembrie? Ziua națională a Etiopiei sau ce? zic plin de năduf.

Nu, zice cucoana străbătută evident de ceva hormoni tropăitori. Atunci veți susține examenul.

Mi s-a urcat sângele la etaj. Îmi venea să-i dau una, sa dea ochii pe bulgari instant.

Mă rog, ca să scurtez, am chemat șeful la explicații, șef care m-a sfătuit și încurajat să fac cât de mare tam-tam pot, pentru că el s-a plâns mereu că nu are personal și că nu-l bagă nimeni în seamă.

Acum, voiam să întreb dacă există pe forum vreun coleg jurist, avocat, membru csm, ascultător de sârme de la dna sau ce dracu o mai exista, care să știe dacă există vreo lege, reglementare, ceva de care să mă leg și cu care să îi determin pe nesimțiții din ministerul de interne să angajeze dracului un examinator.

Reședința de județ cu un singur examinator? Pe bune? Da, pe bune.

Știu că era o lege ce spunea ceva cu o lună de zile pentru instituții ca sa dea o rezoluție la o cerere. O fi valabilă în situația asta?

As vrea să dau ministerul în judecată, dar mi-e că-mi pierd timpul și banii degeaba.

A, și după ce iau traseul, dacă-l iau, iar 3 luni până dau pentru E. Serios? Serios, domnilor, al dracului de serios.

Rămâne să văd ce dracu se poate face.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Da-i in amar. Adica pentru meciuri de fotbal se pot detasa jandarmi cu toate harnasamentele si camioanele, dintr-un judet in altul, dar pentru o zi de examen nu se pot detasa examinatori ? Chiar ca-i doare in basca.

Din câte am văzut polițiștii lucrează o tură la sală, o tură la traseu. Domnii lucrează până în 12-13 cel târziu. Atâția elevi examinează. La 50-60 de minute, 4-5 elevi pe zi de examinator.

Totuși tocmai în septembrie este bătaie de joc... Organizată... :(

Patroane, ce camioane? Ce masini?

Azi am facut 32 de km cu bița in 3!! Ore :))

Am facut 26 in 2 ore si 6 intr.o ora :))

Am mers continuu doar ca s.a oprit sa mai retina ca eu mă deplasez..probabil ptc am facut o pauza de 10 minute.post-11625-0-08057700-1433361674_thumb.pngpost-11625-0-95454900-1433361683_thumb.jpg

Asa e peste tot. Era cineva programat când am dat eu (doar ca el era la Huși), de la începutul lui aprilie tocmai la finalul lui iulie.

Acuma îs 6 examinatori în Vaslui. Atunci erau 4 și se deplasau prin rotație în Bârlad și Huși.

Și în Bihor sunt astfel de drumuri. Construite cu fonduri europene dar ilegal de folosit până când nu intrăm în Schengen. După cum scrie și pe tablă... E interzisă trecerea.

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Pe mine mă supără faptul că dacă pic orașul trebuie să dau din nou sala din motive doar de ei știute. Pentru că da, am picat orașul din cauză că am luat 26 la sală... Logic.

Considera ca ai picat examenul pentru ca nu stăpânești "teoria". Nu. Nu strica sa mai plătești odată taxa aceea la primărie. Sa nu mai zic de faptul ca de la a treia încercare prețul se ridica la 80 de lei. Deci cam asta ar fi adevăratul motiv. Și de ce să-ți răpească plăcerea de a mai petrece încă câteva ore la programare după sala? Ehe, câte nu auzi și la coada aia :D. De la ala care a luat la limita cu 22, pana la ala care are impresia ca permisul e o reușită de proporții și ca efortul intelectual e mult peste limita omenească. Un răsfăț pentru urechi.

Mi-am rupt un os în gleznă... 21 zile în gips. Sau ghips? Nu știu...

Un coleg a sarit cu bicicleta a avut piciorul in ghips pana la genunchi , a venit la scoala 3 zile cu carja si dupa pe el (punea bandaj si mergea pe el). Trebuia sa stea 3 saptamani cu el , dupa o saptamana , vineri , l-a dat jos(singur) si a inceput sa mearga iar pe bmx.

Eu când am avut piciorul în ghips, eram bossu' in familie.

Nu mai era nevoie de ciocan pt nuci..ma aveau pe mine. :)

Nu am luat liftul... Am mers pe scări...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use