Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Da, dar nu sunt liber inca. Mai am azi, eventual maine daca am chef si dupa aia liber o luna. O zbughesc la tara ca e mai acceptabil. O sa intru in sevraj din cauza lipsei de net, dar asta e

Sent from my LG G3-D855

Ei, liber nu mai iesti din momentul in care ti s-a nascut mostenitoarea. Si sa nu crezi ca dupa ce creste si pleaca la casa ei iti castigi ceva inapoi. :D Tocmai am fost anuntat ca in weekend am program. Ii vine o prietena din Canada si trebuie sa le duc la Castelul Corvinestilor. Puii mei, prietenii mei erau pe scara blocului si pe strada bunicilor :D

muieri.

niste muieri!

bre, io-s arian din tata in fiu! neam de neamul meu nu a vazut temperaturi de peste 30 de grade.

dar am venit pe plaiuri crishene... si m-am aclimatizat.

ies afara la 40 de grade de zici ca ies la 20. "decat" ca asud mai mult. dar nu-mi pasa. sudori(le) sunt bune.

ieri eram cu masina la service auto. ora 12. se dovedeste ca am comandat piesa eronata... a durat pana la 15 si inca 2 piese comandate pana am plecat de acolo. in timpul asta m-am plimbat lejer in zona, pe la case de amanet, sa-mi cumpar si eu un telefon cu wingoz, pe la shaormerii, sa mananca si matzul meu ceva, pe la omvuri, sa bea si gura mea o cafiaua... toate la temperaturi de cca 35 grade (nu vreau sa enuntz mai mult) si direct pe soare.

eram imbracat la camasa LARGA de marca (din bumbac), nadragi 3/4 sa nu ma bata soarele si adidasi de marca... plus o glaja de mountain dew rece.

parfum...

asudam ca robii dar nici in cot nu ma durea. curgea sudoarea pe spatele-mi bine format, pe fruntea-mi bombata. nici o treaba n-aveam

"decat" ca a inceput sa ma doara piciorul beteag si m-am retras gratios in sediul service-ului.

deci, fiti barbati, si infruntati caldura.

stramosii nostri au infruntat calduri mai mari.

"decat" ca raurile erau mai curate si puteai sa te balacesti.

Eh, eu ma refeream la libertatea de a nu ma duce la birou o luna. Libertatea de care zici tu, am pierdut-o dinainte sa ma insor, de cand s-a mutat la mine nevasta.

@DTTR Daca as avea de ales intre a muri de cald in desertul Gobi si a muri inghetat la Polul Nord, aleg Polul Nord. Caldura ma scoate din minti.

Sent from my LG G3-D855

Toată lumea își dă cu părerea despre ceva, toată lumea semnează petiții anti-orice, orice vedetă dezgropată care prezenta robingo sau teo sau alte emisiuni pentru dudui la menopauză susține ceva pentru o mână de like-uri.

Toată lumea scrie scrisori publice către cineva, toți aleargă după popularitate dându-și cu părerea de parcă ei contează și planeta o să se oprească în loc pentru părerea lor de anonimi.

Ori îmi tai cablul la net cu toporul ori mă mut într-o peșteră. Am dat unfriend-uri, unfollow, unlike, block, tot ce se poate.

@DTTR Daca as avea de ales intre a muri de cald in desertul Gobi si a muri inghetat la Polul Nord, aleg Polul Nord. Caldura ma scoate din minti.

huston, we have a problem.

ceva nu mi-a sunat bine mie... si m-am documentat.

temperatura MEDIE a desertului gobi este 3 grade celsius... deci...

chiar si zilele de temperaturi extreme (august 49 grade celsius) iti va fi greu sa mori de cald...

:D

gobi is a COLD desert... ;)

cand eram clujean (ce vremuri, ce tanar eram) muream de cald de la 18 grade in sus.

ieseam in oras in tricou... iar grecoaica (peppy - pe numele ei spiridoula) iesea in jeans, tricou, geaca din aia de marca plina cu puf de gasca si cizme wermacht in picioare.

dar... m-am aclimatizat.

Eu ce sa mai zic, azi sa mai incalzit sunt vreo 21°, ieri erau vreo 17°, nici nu vreau sa ma gandesc cand ma intorc ce nasol imi va fi la aclimatizare, mai 2 saptamani. :(

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Pfoai, copt vinete pe vremea asta... Eu o sa le coc la gratar la tara. In apartament e oricum crima si fara copt vinete.

Sent from my LG G3-D855

Eu n-am "la tara". Is sarac. Dar mi-am pus webcam-ul in bucatarie, usa inchisa si m-am dus doar cand a fost nevoie. Nu glumesc. Si azi au fost ceva norisori in Timisoara.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use