Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Avantajul la Disqus e ca e destul de raspandit si, odata ce ai cont, nu esti nevoit sa te tot inscrii sau sa postezi ca FB. Poti injura mai anonim :D

Daca zici ca windows-ul e destul de recent pus, de incins nu se incinge pentru ca spui ca e recent curatat, atunci a ramas hard-ul.

Dar inaninte de a te apuca sa schimbi hard-ul, pentru ca e destul de greu de gasit(ma gandesc ca e unul pe IDE), desfa cutia si uita-te cu atentie la condensatorii electrolitici de pe placa de baza. O sa-i recunosti pentru ca sunt ca niste butoiase verticale.

Au prostul obicei, ca dupa ceva mai multi ani, sa se umfle si sa pocneasca.

In poza vezi doua mostre de astfel de condensatori suparati pe viata.

In partea lor superioara, adica opusa terminalelor, ei trebuie sa fie absolut plati, asa cum se vede in a treia poza.

LE: Acum văd că am pus cele mai mici poze pe care am putut să le găsesc pe net. Pfff!

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Asa aratapost-13157-143713978889_thumb.jpg

Planuiesc sa strang bani pentru un nou desktop , dar nu stiu daca mai e vreo piesa buna care merita sa fie folosita.

O sa fac o lista cu tot ce am prin el.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

O intrebare: Vreau sa cumpar niste accesorii si altele de pe gearbest.

Acolo spune ca e livrarea gratuita...dar am inteles ca se percep si ceva taxe.

As vrea sa stiu cum se calculeaza aceste taxe vamale...in functie de valoarea coletului sau cum?

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Da. Exista un Nomenclator Vamal. Produsul se incadreaza la o anumita pozitie, care zice procentul de vama. Asta se aplica la valoarea coletului.

Cum comand d-aici? http://www.mezeheadphones.com/shop-ro.html

Aparent , sunt facute in Romania post-13157-143714366647_thumb.png.

Nu vad pret , nu vad modalitate de comanda , nu vad nimic in romana.

L.E. nu mai vreau http://www.mezeheadphones.com/shop-eu.php.

Astept sa vina alocatia(4 luni).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Pățit cu un dormitor de la Dede. A venit cu instrucțiuni, 10 cutii și câteva kilograme de cepi, suruburi, cuie, etc.

L-am montat cu tata în cam 3 dupa-amiezi. Îl montam în 2 dar ne-a încurcat bunicu (fost tâmplar). "nu v-a dat aracet", "astea-s cuie? Eu pun cuie deastea la rame de tablouri", "aici nu vine, aduc rindeaua?". Etc. :))

E usor bre, in fiecare cutie ai un număr de lețuri, pe instructiuni iti zice ce leț sa pui cu ce leț (lețurilr is notate alfabetic)

Si io am montat una cu frate-miu in 1 zi..da am stat cam de dimi pana după-amiază tarziu

Mai sefilor, voi stiti legile si alea..

Parca spitfire era cu astea..

E adevărat ca daca eu, in calitate de angajator, daca angajez un minor (minorul e la primul loc de munca cu acte)primesc ~500 de lei pentru ca l.am angajat?

Daca stiti si ce lege e, e perfect. :)

N-am auzit. Se dau bani pentru someri si persoane cu handicap, parca. Dar pentru minori de ce ? Ca aia nu sunt someri, nu sunt in cautare de loc de munca, nu apar in evidente.

Parca era ceva pentru minorii de 16 ani sau ne mintea Guvernul ca vor implementa asta. Baga un google search.

Sent from my LG G3-D855

Nu l-am văzut. :/ Oricum a fost tare că mi-a apărut clipul la abonamente pe youtube. Undeva trecut de jumătatea clipului văd că intră în Râmnic. Apoi zic "ce ar fi să apar și eu pe aici" apoi văd camioneta. Saaaay whaaaaat ?!?

Pentru cine nu-l știe pe Iuda să caute pe youtube "iuda ză roadrunner". Nu pun link-uri cu conținut explicit pe aici. :D

Mai am apariții prin online fără voia mea, street view m-a prins în fața curții. :)) Cel puțin aveam iarba tunsă. :))

Edited by Liviu Rosca

Începând de azi fac tratament medicamentos agresiv pentru remedierea unor probleme cu piciorul.

Zic, citesc si eu prospectul.

Bla bla.

Ajung la efecte adverse.

Frecvență 1 din 10 infarct miocardic.

Zic f#@k. Și trec mai departe...

Frecvență 1 din 100 atac cerebral.

Zic double f#@k.

Cred că ăștia vor să mă omoare...

3a94f5ed46615dcc371c0eedf974bc82.jpg

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use