Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

post-13157-143655853958_thumb.png

A instalat cineva vreodata linux pe tableta/smartphone? Nu mobile , linux ca pe PC , ubuntu , Archlinux etc.

Pe tableta am reusit , dar cand deschid terminalul(pas care trebuie facut pentru configurare) , se inxhide procesul.

post-13157-143655863939_thumb.png pe telefon imi da eroarea asta la dezarhivare.

Voua va merge? Aplicatia e din Google Play si se numeste "complete linux installer" , are instructiuni pas cu pas.

Dodo, cum ai procedat cu nameserverele dupa ce ai inregistrat domeniul la hostinger?

Le-ai introdus undeva sau pur si simplu ai facut siteul cu instrumentul lor si apoi l-ai publicat?

Puteți explica puțin? Cum îs gratis?

Am avut cont pe hostinger pentru găzduire gratuita. Mi-am pus atestatul de la informatica.

@dttr,poti explicita procedura?

@innoxius,as vrea. Com.

Tastatura de 2 lei, nu ma lasă să scriu. Com

Via Tapatalk

Cum e gratuit?

post-11144-143656460798_thumb.png

Via Tapatalk

Eu lucrez de ani de zile cu hangarhosting.net. Din Timisoara. Nu am avut absolut nici o problema cu ei si am cumparat tone de domenii straine, am gazduit tone de site-uri ale clientilor sau ale mele. Nu stiu ce preturi sunt in alta parte la gazduire sau domenii, suportul si calitatea m-au interesat mai mult.

PS Bai, ce zen sunt. Am reusit sa nu pun link de afiliat :D

Am trecut si eu aseara la astia un domeniu pe care il aveam pe dreapta, insa nici acum se pare ca nu s-au propagat nameserverele.

Ori sunt eu idiot si nu mai tin minte cum se facea asta, ori se propaga greu.

In pagina rotdl totul este corect, insa nu vad nimic cand accesez domeniul din browser.

În schimb, merge căsuța de email pe care am setat-o.

Un pic de răbdare... Propagarea durează.

Mai mult, trebuie să îți urci siteul pe hostinger.

Fă un site de probă...

Sau un simplu index.html

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Stiu si eu ca e mancare mexicana , dar seamana ff mult cu shaorma , la cum arata :). Nu am mancat si nu , nu am fost in America de sud.

Eram doar curios , imi place mancarea :). Mi-ar fi placut sa stau in Bucuresti , acolo sunt tot felul de restaurante , spre deosebire de Ploiesti...

Da , am vazut. Aveam impresia ca e in America de Sud ...habar n-am de ce. Multam baieti!

Baieti , vreau sa invat cum se face un site. Eu la liceu(profil stiintele naturii) n-am facut cine stie ce informatica si tic aveam doar o ora pe saptamana. Am facut putin HTML , dar doar teorie. Stiu ca poti face site-ul in orice document Eu acum am linux , Elementary OS , dar banuiesc ca merge si cu asta. Vreau doar sa-mi recomandati niste cai mai simple , dar totodata corecte , ca sa nu ma apuc sa invat ceva si dupa sa aflu ca era o cale mai usoara , sau mai corecta. Vreau niste site-uri care sa ma ajute , daca stiti un site , dati-mi si mie link , va rog.

Acum ca tot am timp liber , si PC-ul nu ma ajuta sa joc ceva , macar sa fac ceva contructiv :D.

Am mai gasit un program , se numeste KImageMapEditor si cred ca si asta ma ajuta. Observ ca poti face portiuni (habar n-am cum sa le numesc) , gen link-urile din word , shortcut-uri spre ceva de exemplu. Pare interesant , dar nu stiu cum as putea pune comenzile alea(al doilea ss) prin care as putea face shortcut-uri sau sa se intample ceva.

post-13157-0-66393700-1436731255_thumb.png

post-13157-0-39652500-1436731271_thumb.png

Iti pare ca seamana dar au gust total diferit. .

La sawarma ai carne de vita, salata, castraveti murati, sosuri care mai de care si cel mai important cartofi pai.

Burrito e naspa, are pui prajit necondimentat, eventual se pune niste mujdei de usturoi, mai are porumb, ardei gras, ceapa si salata, + sos rosu de rosii (evedent) cu niste chilli.

Daca iti place shawarma pentru ca ai carne si sosuri, nu incerca burrito, e naspa.

Eu m.am invatat sa bag in gura calorii multe la buritto nu ai asa ceva

Aaaaaa da, si lipia, e la fel la ambele :)))

Send from my celular

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use