Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Nu cred ca stocheaza parola. Cred ca e cu token. Adica, cand te loghezi, serverul verifica user si parola si el stocheaza informatia "Aplicatia de pe terminalul X se poate conecta"

Știe careva cine vă tăia panglica inaugurală a autostrazii Arad-Pecica?

Victor Ponta s-a intors la Palatul Victoria, premierul putand fi vazut miercuri dimineata intrand, cu ajutorul carjelor, in sediul Guvernului. Victor Ponta plecase in Turcia sa se opereze la genunchi pe 12 iunie.

Deci consumuri cu ce mașini am/am avut prin curte, unele ale rudelor mai bogate. :))

Corsa B 1.0 12v benzină. DN ~90 km/h undeva la 4-4,5. Consum mixt, oraș, dealuri, etc undeva în jurul de 6-7%.

Dacia Nova 1.6 8V pe GPL - Sub 7 doar la coborâri, 7 în regim de DN lejer cum este DN2. 9 în oraș maxim.

Iveco Daily 2.8 8V 130 HP motorină, 6 trepte, 2960 kg gol / 3050 cu mine la volan. Consum minim, gol, merg constant 70-80 undeva la 10%. Încărcat cu câteva tone, puțină pantă, trece de 15% consum.

Audi A2 1.4 diesel 75 HP. Mașină integrală din aluminiu, foarte ușoară. Consum 5% în regim de autostradă, 3 persoane plus bagaje.

Hyundai IX35 2WD 1.7 CRDI 130 HP - 6,7 - 7,5, 4 persoane, bagaje + Thule cât plafonul. Regim de autostradă, Battipaglia - Râmnicu Sărat (2400 km) în 26 de ore + 1 pierdută datorită fusului orar.

Nu cred ca stocheaza parola. Cred ca e cu token. Adica, cand te loghezi, serverul verifica user si parola si el stocheaza informatia "Aplicatia de pe terminalul X se poate conecta"

Victor Ponta s-a intors la Palatul Victoria, premierul putand fi vazut miercuri dimineata intrand, cu ajutorul carjelor, in sediul Guvernului. Victor Ponta plecase in Turcia sa se opereze la genunchi pe 12 iunie.

Parola nu ramane salvata undeva daca tot ma logheaza automat pe cont chiar si dupa ce dau restart telefonului?

Totusi, cu ce pot deschide acele fisiere? Cu un editor de text nu merge, imi apar doar caractere chinezesti si nu pot seta pe UTF-8.Browser-ul stock stoche​aza informatiile si le pot vizualiza.

Decompile la aplicatie si am gasit asta:

android:noHistory="true" />
android:name="com.facebook.dash.feedstore.data.authentication.OAuthWebViewFragment
android:exported="false 

<activity android:theme="@style/Theme.FacebookDark" android:name="com.facebook.dash.notifications.activity.DelayedSystemNotificationLauncherActivity" android:permission="com.facebook.permission.prod.FB_APP_COMMUNICATION" android:exported="false" android:process=":dash" android:taskAffinity="com.facebook.dash.dashtask" android:excludeFromRecents="true" android:noHistory="true" />
        <activity android:theme="@style/Theme.FacebookDark" android:name="com.facebook.dash.activities.DashAppFeedSetupActivity" android:exported="false" android:process=":dash" android:excludeFromRecents="true" android:screenOrientation="portrait" android:noHistory="true" />
        <activity android:theme="@style/Theme.FacebookDark" android:name="com.facebook.dash.activities.DashBackToPreviousTaskActivity" android:permission="com.facebook.permission.prod.FB_APP_COMMUNICATION" android:exported="false" android:process=":dash" android:taskAffinity="com.facebook.dash.dashtask" android:excludeFromRecents="true" android:noHistory="true" />
        <activity android:theme="@style/Theme.FacebookDark" android:name="com.facebook.dash.feedstore.data.authentication.OAuthWebViewFragment" android:exported="false" android:process=":dash" android:screenOrientation="portrait" android:noHistory="true" />
        <activity android:theme="@style/Theme.FacebookDark" android:name="com.facebook.dash.activities.HomeV1BlackholeActivity" android:permission="com.facebook.permission.prod.FB_APP_COMMUNICATION" android:noHistory="true">
            <intent-filter>
                <action android:name="com.facebook.intent.action.HOME_FLAG" />
                <category android:name="android.intent.category.DEFAULT" />

Auziti, care mai vreti sa va cumparati ceva din China, eu zic sa va grabiti, ca sa mai aveti de la cine cumpara. Sau nu va grabiti, poate le dau la o zecime de pret. Dati si voi cu banul.

Radeti, radeti, pana mai aveti umor. Daca ramanem fara chinezarii ? Daca o sa trebuiasca sa incepem iar sa muncim, noi europenii si americanii ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use