Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Eu am Golf de 1.6 și dacă schimb așa, se uită tata urât. :( Oricum consumă 5 și puțin la drum lung și 7 în oraș. Nu știu dacă să îi pun GPL, costă ceva montarea.

Sent from HTC One M8

7 ? :)) Fără 9 în oraș nu scap. Depinde cati km faci pe an. La mine de exemplu nu merita, instalația costa undeva la peste 5000 de lei. Cum nu fac mai mult de 9k pe an, nu merita.

Vai de capu meu, ce de calcule. Tu dai la masina ce ii trebuie si nu mai calcula si lichidu de parbrize.:)), si cauciucuri nu schimbi???

Ce golf de 1.6benzina consuma 5%????

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Eu am scos cu 1.6 FSI BLF consum de 4,9 la suta. Mașina cu trei persoane și portbagaj plin. Și nu, nu am mers subturat.:)

7 ? :)) Fără 9 în oraș nu scap. Depinde cati km faci pe an. La mine de exemplu nu merita, instalația costa undeva la peste 5000 de lei. Cum nu fac mai mult de 9k pe an, nu merita.

Eu am scos cu 1.6 FSI BLF consum de 4,9 la suta. Mașina cu trei persoane și portbagaj plin. Și nu, nu am mers subturat.:)

La ce viteză ai scos consumul ăsta?

Cu climă sau fără? De depășiri nu te mai întreb....

Sent from my LG G3

Eu acum când m-am dus în Germania, am reușit un consum mediu de 8.2 %, am mers noaptea că este mai liber.....dar am pedalat cu 160 km/h prin Ungaria și Austria în Germania pe autobahn am dat si 180.....

Sunt curios la întoarcere ce consum voi avea, mai ales că o să am și două biciclete pe mașină(pe suport dedicat).....

Am uitat să menționez, am benzinar de 2L.....

Sent from my LG G3

Noi ăștia minori nu ne putem baga în discuțiile astea deocamdată. Totuși Skoda Octavia TSI 1.2 105CP consuma cam 7-8 la sută pe drumuri scurte cu multe curbe, dar și localități. De-abia aștept sa iau carnetul sa conduc și eu mașina asta ca merge chiar bine pentru un motor asa mic. :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use