Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

In contextul asta mai comentezi ? :D

În contextul în care eu bag benzină când am treabă și o spăl o dată pe săptămână acasă iar tata plătește asigurare, rovigneta, impozit, etc,

Păi asigurarea e 200 de lei parcă, rovigneta 140, impozitul la primărie 80 de lei, toate astea pe an. Face mai mult de 15.000 de km pe an, undeva la 3 revizii la 2 ani. O revizie este undeva la 150 de lei, cam 225 de lei pe an întreținere. 200 + 140 + 80 + 225 = 645 de lei pe an.

O spăl o dată la săptămână. Este 20 de lei o spălare X 4 săptămâni X 12 luni = 960 de lei l-ar fi costat pe an spălarea la spălătorie.

Tata nu pierde niciodată ;)

Benzină și lichid de parbriz. :D

Edited by Liviu Rosca

Îi dau ce îi trebuie că nu-i trebuie multe. Inafară de consumabile printre care 2 discuri de frână + plăcuțe și 4 tampoane de eșapament că am făcut offroad și au căzut chestii pe acolo. Cauciucuri de vară le am pe cele cu care a venit din Germania iar de iarnă am setul complet cu jante rămas de la Nova care au "carne" pe ele pentru încă 3-4 ani.

Referitor la calcule, le-am făcut strict informativ. Cheltuielite de la camionetă se împart la 2 iar acolo doar asigurarea pe an face cât toată întreținerea la Corsa. :))

post-13813-0-76007900-1436275903_thumb.jpg

Mă apuc de un icon pack.

Nu sunt hotărât ce formă să fie, pătrate, circulare, fiecare cu forma lui(gen iconitele stock care nu au un chenar)??voi ce ati vrea?

Sent from my LG-D802

Stii lucra in PS / AI?

Eu cu Bora de 1.6 benzina, nu am reușit să scot așa consum.....

Sent from my LG G3

:)), cam subturat.

Sent from HTC One M8

Mersul subturat nu face bine la motor....

Sent from my LG G3

Și consumă mai mult subturat dacă accelerezi mai energic, ideal ar fi să nu ții motorul sub turația de cuplu, undeva sub 1300 la diesel și 1800 la benzină dar depinde de fiecare motor în parte. La camioane de exemplu plaja de turație recomandată este 1000-1500 de ture.

Cam la ce nivel? Ai un portofoliu?

Nu sunt avansat, dar ma descurc cu un icon pack.

Nici portofoliu nu am, de ce?

Sent from my LG-D802

Aplauze! Felicitări!

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use