Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Lasati dracului Grecia..nu va mai bateti capul cu ei..

Atata timp cat nu va afectează nu înțeleg disputele astea ce le aveti/purtați

Cum nu mă afectează? Am rezervare la hotel din 27.08...

Madărfacăr!

Trebuie să vizitez Croația din cauza asta. Și urăsc Croația!

E un fel de Germania.

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

@Sebi, fiecare stat contribuie la bugetul UE cu o anumita suma. UE da bani Greciei in prostie. Grecia nu da banii inapoi. Grecii o duc bine. Tu (parintii tai si restu) platesc impozite. DAU bani. Grecul PRIMESTE si NU DA inapoi. Cu banii aia s-ar putea face altceva daca ar respecta si ei treaba. Daca ai tai nu platesc ratele la banca, vine banca si iti ia casa. Ei de ce ar fi scutiti? Si noua ne-o fost greu si ne e mai greu decat lor asa ca...Da, te afecteaza si pe tine si pe mine si pe toti din UE. (direct sau indirect)

Profund pentru un tânăr!

Sa e revenim off-topic!

Unde rămăsesem cu iPhone și poze pierdute (telefonul nu o fost conectat niciodată în 3 ani la PC și nici stocare cloud)....

Mănânc cai? Qashqai!

Lasati dracului Grecia..nu va mai bateti capul cu ei..

Atata timp cat nu va afectează nu înțeleg disputele astea ce le aveti/purtați

Nu e nicio dispută aici. Din câte văd, toți participanții la discuția asta sunt pe aceeași direcție.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Da. Direcția e că ne e ciudă că noi n-am fost capabili de așa ceva...

Și că singurul referendum important din ultimii 20 de ani s-a soldat cu... Prezența de 47% deci invalidat.

În rest armatorii geci încep să mute sedii sociale in Cipru.

http://www.curierulnational.ro/Economie%20mondiala/2015-07-06/Armatorii+greci+vor+sa-si+transfere+sediile+in+Cipru+din+cauza+crizei+economice

Mănânc cai? Qashqai!

Grecii isi merita soarta, insa problema e alta. Toate tarile care au contractat imprumuturi de la Banca Europeana si FMI au ajuns sa-si privatizeze fortat toata industria strategica. Vad numai directive europene care cer liberalizarea preturilor la gaze, curent etc., iar asta la noi se traduce prin scumpire. N-am vazut nicio directiva europeana care sa aduca salariile europene la acelasi nivel.

Sent from my LG G3-D855

Eu sunt pro privatizare cu condiții din partea statului pentru investiții din partea privaților și menținerea situației financiare sau îmbunătățirea ei.

O instituție/ceva cu management de stat nu a mers niciodată deoarece banii vin necondiționat, se fură mult și se angajează numai rude. Așa un patron/grup de patroni au interes direct să scoată profit, nu să fure și să lase subalternii să fure. Părerea mea, pro privatizare făcută CU CAP nu cu sacii de bani ca șoarecele ăla morăresc de la OTV.

Pro privatizare. Sună frumos. Doar că e o uriașă fractură de logică de funcționare intre o societate construită pe sistem rusesc de pildă și una în sistem vestic.

E ca și cum ai vrea să pui la montă un elefant cu un țânțar. Nu se potrivesc deloc.

Pe vremuri, am lucrat la laminorul de șină de cale ferată. Pot să vă spun că era o linie de producție de vreo 2 km lungime și se începea producția cu niște cuptoare fabricate în anii 60, pentru ca ultimul utilaj, cel de testare cu ultrasunete, să fie produs în 95.

Vă puteți imagina ușor cât de"bine" lucrau toate utilajele de pe linie și ce diferențe de productivitate existau intre ele.

Așa încât, cred că este absolut imposibil ca noul proprietar, cu mentalitate occidentală, să poată menține aceeași situație financiară.

Primul lucru pe care l-ar face ar fi să arunce toate utilajele, să cumpere unele serioase și, evident, surplusul de angajați să fie trimis acasă.

Foarte logic și corect, de altminteri.

Renault nici halele da la Dacia nu le-a păstrat, din câte am înțeles.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Mă apuc de un icon pack.

Nu sunt hotărât ce formă să fie, pătrate, circulare, fiecare cu forma lui(gen iconitele stock care nu au un chenar)??voi ce ati vrea?

Sent from my LG-D802

Cand merg cu taxi-ul dau de vreun sofer care-mi povesteste toata viata lui in 10 minute , ca s-a certat cu nevastasa , ca e la a 7-a casatorie , ca n-a luat pruncu' bacul etc.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Corsa mea consumă 4% la drum întins, dacă o trec pe GPL merg aproape gratis, undeva la 10 lei / 100 de km parcurși. Chiar și așa pe benzină, consum mixt mai mult de 6% nu am în nici un caz și rar vede schimbare de treaptă superioară sub 3000 rpm.

În contextul în care eu bag benzină când am treabă și o spăl o dată pe săptămână acasă iar tata plătește asigurare, rovigneta, impozit, etc, mașina e foarte convenabilă și dacă merg de 2-3 ori cu taxiul pe an. :D Uneori mai opresc și la autostopiști dar preponderent autostopiste. :D Ies sub prețul de maxi-taxi și nu mai pierd nici timp prin stații. :D

Tata e mai vitezoman ca mine. L-am prins când butonam prin meniul GPS-ului și pe la statistici am văzut viteza maximă 170. Într-o Dacie Nova. :))) N-a recunoscut inițial dar după lupte de convingere că gps-ul nu minte a zis că i-a dat flash-uri o "pisică" bulgărească și n-a rezistat provocării. :))

Referitor la instalația GPL, ea "se merită" doar dacă faci kilometri mulți și îți scoți investiția repede. Cele secvențiale noi sunt undeva la 2000 de lei, pentru mine nu rentează decât dacă găsesc una SH pe un Matiz la preț sub 1000 de lei. De Matiz pentru că și ăla e tot în 3 cilindri.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use