Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Sunt supărat. Rău. M-am săturat.

O sa fac ca Inno, voi căuta metode de sinucidere. Curate sau necurate.

Adi, dacă ai reușit să găsești vreo metodă, împărtășește cu mine.

Droguri(H) si te bagi in apa , te ineci, nu simti nimic.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ce colegi draguti! Care mai de care sar sa-mi dea sfaturi cum sa ma curat. 

Pfff, in loc voi sa incercati sa ma opriti, sa-mi aratati cat e de frumoasa viata, etc, voi vreti sa ma ajutati sa reusesc? :) :) :)

Gata, m-am hotarat, voi rezista. Sa vina guvernul cu ce ieftiniri si scaderi de taxe mai vrea, voi rezista cu stoicism.

pepsi la 4.30 lei 2,5 l... hotie curata! eu pot sa beau numai la 5.70 lei sau si mai bine....coca cola cherry la 8.5 lei de la auchan.

niste ticalosi!

0.7 lei kilogramul de cartofi la sac, cu bon fiscal. Ä‚știa sunt nebuni.

Mă simt ca în reclamele Digi.

Dar când era 2 lei kilogramul ce avea? Avea pureci?

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Care ai iPhone?

Pozele stocate pe telefon si ne urcate in cloud se pot recupera dacă 2 persoane folosesc același apple id și una pierde telefonul si... Resteaza ceva ... Nu am inteles exact ce. Ceva legat de find my phone.

Mănânc cai? Qashqai!

La ce zicea colegul pe topicul cu poze și poziții, nu vreau să jignesc, dar după ce au inventat democrația au cam stat ceva secole sub otomani. Cred că e ca la box, ultima repriză contează. Plus că dacă ne uităm la "binefacerile" pe care ni le-a adus regimul fanariot...

Care ai iPhone?

Pozele stocate pe telefon si ne urcate in cloud se pot recupera dacă 2 persoane folosesc același apple id și una pierde telefonul si... Resteaza ceva ... Nu am inteles exact ce. Ceva legat de find my phone.

Mănânc cai? Qashqai!

Daca a pierdut telefonul cu pozele si nu are activa sincronizarea cu icloude, nu poti face nimic ca sa le recuperezi...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Telefonul Există!

Mănânc cai? Qashqai!

@reflavius Intrebarea n-a fost vreti sa parasiti UE sau nu. Intrebarea a fost pusa smechereste pentru ca Tsipras sa-si legitimeze refuzul si sa ceara conditii mai favorabile: vreti sa acceptati conditiile UE/FMI? Mie imi place ca o tara are 'oaie sa le dea flit, insa asta trebuia facut inainte de a se indatora pana in gat. Tsipras mizeaza pe faptul ca UE nu-si va permite sa-i lase pe greci in bataia vantului. Merkel&Co vor mai pompa bani in continuare in Grecia, indiferent de conditii. Iesirea Greciei ar alimenta valul negativ antieuropean din mai multe tari si ar putea sa fie inceputul sfarsitului pentru UE. Situatia asta a prevazut-o un profesor de economie politica acum vreo 7 ani, cand ne spunea ca din cauza inechitatii economice din statele europene, UE risca sa se duca la vale.

Sent from my LG G3-D855

grecii sunt neam de puturosi. vor ei sa para asa prin istorie, muzica si stil de viata deosebiti. dar sunt lenesi. si smecheri.

prima mea vizita in grecia 2004 (an olimpic dar INAINTE de olimpiada) santiere de infrastructura, autostrazi, viaducte, lucrari. HEI RUP pompieristic. tipic balcanic. fiind un circuit cultural am vizitat zone diverse, orase SI sate. peste tot cladiri partial finalizate. adica... cladire de parter plus etaj PLUS niste mustati de fier beton ca si cum ai mai avea de construit... intreb ghidul WTF? zice... simplu, se impoziteaza doar cladirile FINALIZATE. grecul, face proiect de casa cu parter plus 2, construieste parter plus 1 si il doare in basca.

bonuri fiscale la achizitii sau la restaurante? NICI VORBA. cumperi bijuterii la 50% din pretul initial fara o certitudine ca iei ceva adevarat, fara o chitanta, fara un bon. produsele cu design pentru olimpiada preturi exorbitante, ne-negociabile.

vizita a doua in 2005. din nou excursie culturala. lucrarile NU s-au finalizat. produsele ramase dupa olimpiada preturi mari... dar negociabile. fara bonuri de casa.

vizita a treia 2008, hotel 4 stele conditii de 2. plata cash cu o recipisa scrisa de mana. notele de plata la restaurant in greaca fara documente fiscale. scuba diving 130 euro... fara bon fiscal. paragliding 40 euro fara bon fiscal. etc. etc. aquapark, plata card.

vizita a patra 2011, hotel de 4 stele conditii de 3. plata card atat hotel cat si restaurant. in rest... am prins cresterea de tva (1 sept 2011) si s-a scumpit souvlaki. nici inainte nici dupa nu am primit bon fiscal. aquapark plata card. plina criza. somaj mare. localitatea vizitata formata din doua parti, cea de pe malul marii si cea de pe deal. la 18 malul marii se umplea de "cei de pe deal" care stateau la un ouzo, un frappe si o barfa pana la 23. zi de zi de zi. adica in plina criza economica ei mananca cina DOAR la restaurant/cantina/taverna.

vizita a cincea 2014, continent si insule. am incercat si reusit in 70% din cazuri sa achit card. hoteluri, diesel, diverse achizitii NUMAI de la magazine cu casa de marcat. shaorma si souvlaki fara bon fiscal.

zicem NOI ca la noi avem evaziune fiscala... la ei e jale majora.

apoi ei au obtinut venituri de genul pensii si ajutoare sociale foarte mari. daca ar dori, ar putea sa vina sa locuiasca la constanta cu banii de pensie platind chirie si mancand zilnic pe saturate.

am citit perioada asta multe articole despre situatia lor curenta.

e vorba exact de santaj. acum se legitimizeaza prin "sufragiu" continuarea santajului.

aderarea la zona euro s-a facut prin statistici FALSE. scandal mare cu institutul lor national de statistica.

aici sunt reformele solicitate

http://www.petreanu.ro/2015/06/29/iata-ce-reforme-umilitoare-ii-sunt-solicitate-greciei

criza greceasca explicata

http://subiectiv.ro/social/criza-grecia-explicata

Da, insa ursul nu joaca de buna voie, precum si ulcioru' nu merge la apa de multe ori... Tot ce vad eu acuma, e o bucurie inconstienta(M-au plictisit cu al lor 'oxi') , aburelile actualului guvern, nu vor stopa lipsurile din viitor, de capul lor in maxim 3luni o pun de un razboi civil.. Eu as dori sa-i lase de capul lor, sunt ambitiosi cand trebuie!

Sent from my Mi 4i using Tapatalk

@DTTR daca este asa de rau in Grecia, la ce te mai duci inca si de 5 ori pe la ei? Stăteai linistit la miorița si/sau mergeai in alta tara non balcanica, ex russia?

:P

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Dttr, tu ai fost norocos. Eu am fost de vreo 5 ori în Grecia, vizită și bussines și niciodată, dar nici măcar o singură dată, nu am văzut cum arată un bon fiscal.

E drept că nu am făcut cumpărături de la supermarket, pentru că presupun că acolo se dă bon fiscal, dar va pot spune că pentru 5 tone de portocale am primit o factură falsă și mi s-a spus că după ce trec de toate vămile, trebuie s-o distrug.

Am făcut câteva astfel de curse, mereu a fost la fel, chiar dacă am fost la diferite firme, în diferite zone ale tarii.

Își merită soarta, atâta hoție n-am văzut niciunde. Cred că nici în Albania nu e atât de rău în privința asta.

Nu cumva tot în Grecia au numărat piscinele cu elicopterul sau din satelit?

Că îmi amintesc o astfel de chestie, cum că erau sute de mii de piscine în țară, dar se plăteau doar câteva mii de impozite.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Exact la asta ma gandeam si eu. Noi am bagat (ca popor) chestii mult mai dure decat ei, atat la creditele populatiei, cat si la cele de tara. Si cum zicea in articol, din alea 320 de miliarde (mama, ce suma) ceva banuti sunt si de la mine. Cum ar fi ca toti locuitorii din UE sa punem de-un referendum ? Daca aia care trebuie sa ne dea banii inapoi se joaca de-a referendumul si se bat cu caramida in piept cu "democratia care a plecat din Grecia" (interesant, cu regimul coloneilor s-au luptat doar studentii si asta doar cand le-au fost lor ingradite drepturile si doar spre sfarsitul regimului), noi de ce sa nu avem un referendum in care sa fim intrebati daca vrem sau nu sa ne primim banii inapoi ?

Referendumul costă. N-aveam bani. Austeritate.

Mănânc cai? Qashqai!

Superb. E asa de mare fail-ul, ca nu incape nici in topicul de fail-uri.

TOPUL celor mai bizare sporuri salariale primite de greci. O româncă din Grecia a făcut lista

Spor de prezentare punctuală la serviciu

Oare ce-o fi asta ? Primesti bani ca sa vii la timp la servici ? Sau pentru ca te prezinti la un alt punct de lucru, nu la sediul central ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use