Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Mulțumesc tuturor. :) Dau și de E, deja am plătit taxa de eliberare permis, taxa de examinare și mi-am scos cazierul. Astept să-mi vină permisul (trebuie copie la dosar) și cel mai probabil Marți dau sala pentru E. Apoi urmează atestatele care din câte am înțeles sunt destul de greu de luat prima dată. Ideal ar fi să scap de toate anul acesta, să expire toate peste 5 ani.

Èšuica o să o dau dar anul acesta doar de tescovină (strugurii după extragerea vinului). Prune n-a avut nici mama de acrit ciorba da de țuică. :)))

De ce or credea unii ca te poti p...a impotriva vantului ?

Banii platiti de tour-operatorii americani catre hotelurile grecesti ajung la FMI in contul datoriei statului grec

Și pe hoteluri cine le despăgubește? Bănuiesc că au capital privat hotelurile. Mie nu mi se pare corect să plătească un privat pentru acțiunile statului. Și nu vorbim de o mână de hoteluri, vorbim de o țară care trăiește (sau trăia) din această industrie. Sunt bani mulți în joc și nu văd cu ochi buni implicarea fără voia lor într-un șantaj F.M.I. - Guvern elen.

Cred ca Grecia le cam traieste din imprumuturile alea, nu din taxele platite de hotelieri. Eu am fost o singura data (si ultima) in Grecia. In camera era trecut pe usa tariful (printre altele, parea o hartie pe care era obligat proprietarul sa o puna in fiecare camera, era cu antet oficial al hotelului). Stiti cat era trecut fata de cat am platit ? Exact 50%. Factura ? Ce e aia ? In Slovenia nu doar la cazare la particular, in casa, am primit factura. Pana si la un targ ad-hoc, duminica seara, la "spartul targului", pe la 20:00, am primit bon fiscal de la un producator de cascaval. Pentru 200 de grame. BON FISCAL.

Santaj ? Erau date exemple Islanda (daca tineti minte ca erau faliti) si Portugalia (si astia, la fel) cum au strans cureaua, au platit imprumuturile, au iesit la liman si acum se imprumuta singuri, care pe unde vrea.

Deci renunt la concertele de la Romexpo. Nu vreau sa cant la harpa din cauza ca un musulman cu vesta model C4 vrea sa intalneasca 99 de fecioare. Interesant ar fi de vazut in ce conditii s-a cedat terenul. Preferam sa se inalte acolo un templu buddhist, daca a fost dat pe ochi frumosi.

Sent from my LG G3-D855

Inoxu le zice bine.

Eu merg in continuare în Grecia ori de câte ori voi avea ocazia.

Rezerv pe booking doar hoteluri la care pot plăti card...

La restaurante merg si la intrare întreb pot plăti card...

Da, cafenelele și shaormeriile nu acceptă card...

Nici gunoaiele de la ferryboaturi...

Bijutierii acceptă card...

Aqua parcul acceptă card...

Cel care vinde alune lângă Turnul Alb nu acceptă card...

Turnul Alb acceptă card...

La concert Romexpo nu merg.

Merg la Zagreb, Belgrad, Viena, Praga, Kosice, Debrecen, Anvers... Pentru că ajung mai repede decât la Romexpo.

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Acum și în România, tricouri cu mesaj creștin! Rămâi cruce! :))

Au pe stock și cu Arsenie Waka-Waka Boca-Boca.

@Innoxius și DTTR, purtați XL sau XXL la tricou? :)))

post-13813-0-33778700-1435776646_thumb.png

XXL dacă e bumbac bun accept ca cadou. Parbrizul meu se șterge prefect cu bumbac.

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use