Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Au sectiune "Sex shop" ? :D Imi place ca incurajeaza natalitatea. Comision la imbracaminte pentru gravide si mamici mai mare decat la Tutungerie.

Comisioane 

Yeah right. Mă înteleg cu om că vreau să cumpăr și îl livrează off the record. Comisioane my ass! Trebuie să fie altceva...

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Am si eu nevoie de părerea unui om care stie sigur ce urmează sa.mi zică (daca.mi zice cineva)

Se sa următorul caz: Un copil de 15ani fura 40 de lei din buzunarul unui om de pe strada, acesta este prins si vin jandarmii la el, îl duc la sectie..toate bune si frumoase, dar tâlharu, având in vedere ca e minor, ce poate pati? Dar parintii acestuia?

Probabil nimic. Ca sa fie închis într-o școală de reeducare, trebuie condamnat mai întâi. Și pentru o astfel de faptă, nu cred că polițistul se va chinui să facă și mai apoi să înainteze un doar către procuratura.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

O bataie buna de la parinti. Si parintii o amenda pentru rele tratamente :D

Daca se face plangere, ei (plangerii) trebuie sa i se dea curs. Dar paguba e foarte mica si, pe deasupra, recuperata. Se va deschide dosar penal, dar se va da NUP. Dar, repet, daca se face plangere (din ce zici, nu jandarmii l-au prins). 

Am avut o tema la dirigentie pe tema asta, uite aici:http://m.manager.ro/e-juridic/index.php?pag=a&titlu=codul-penal-2009-regimul-raspunderii-penale-a-minorului&aid=3661

Daca ai peste 14 ani , raspunzi penal pentru faptele tale.

Probabil se va aplica o masura educativa , daca e cum spui tu si e la prima abatere.

P.S. nu prea ai fost activ azi si esti singurul Girafel de 15 ani pe care-l cunosc , sper ca n-ai facut nimic. :joke:

De ls varsta de 14ani impliniti, minorul raspunde contraventional cat si penal.

Dar limitele sunt pedepsei sunt reduse la jumatate, mai ales ca ai spus ca a fost flagrant.

Flagrant inseamna ca faptuitorul este prins in timpul comiterii sau in timp ce fugea de la locul comiterii iar acesta are asupra sa obiectele de proba, in cazul acesta banii.

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Si, Da, aceasta poate sa ii apara in cazier daca se solutioneaza negativ.

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use