Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Avem utilizatori din Sibiu? Rog un mesaj privat. Vreau să cumpăr ceva și nu trimite în țară...

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

well... stie cineva daca hTC 8X varianta VERIZON va primi wingoz zece?

Da, mai cumpăr câteva ședințe, încă un examen. Mai bine de 3000 de lei cheltuiți până acum și nici măcar n-am început E-ul pentru remorcă... Ce Note 4 îmi luam cu banii ăștia... Dar no, să fie bine în final atât vreau.

"Bani, bani, bani, bani, Baga bani! bani!"

La Buzău te programează persoana din sală, supraveghetorul. N-am încercat să amân că n-am de ce. Îmi pare suspect că pe cei cu B-ul i-a programat pe 10 luna asta, așa tot să dai...

Mâine mă duc să mă programez și eu.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Liviu, și de ce ai cheltuit 3000 lei? Cât e școala la voi?

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

C + CE = 2400 de lei + 120 de lei fișa medicală + 68 de lei taxa emitere permis + 2 X 28 de lei taxă examinare + 20-30 de lei caziere. Se mai adaugă 80 de lei prețul unei ședințe de condus cumpărată până in examenul practic și costul transportului meu că nu locuiesc în Buzău (70 de km dus-întors) etc. Se adună.

Totuși e scump.

Fratele meu a dat pe un camion ceva de genu, doar ca avea inca o remorca pe 2 axe atașată la tir, care are si el deja remorca aia cu prelată. :)))

Am condus și eu în timpul școlii prin oraș cu remorca. La curbele de 90 de grade în scurt trebuie să le abordezi cât mai larg (de pe banda a 2-a sau chiar contrasens) altfel te urci pe trotuar. La fel și la giratorii trebuie să ai grijă.

Însă adevărata treabă e la datul cu spatele. În linie dreaptă o dau dar ca să o dai cu spatele la 90 de grade e mult mai greu dar nu imposibil. Vorbesc de remorca cu 2 axe dar nu pe mijloc ci una fixă pe spate iar cea de pe față să vireze.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use