Clicky

Jump to content

Off Topic V2

Innoxius

Recommended Posts

Presedintele gablonz l-a desemnat pe premierul Unguent ca director la SIE. Sper ca bugetul SIE are prevazute cheltuieli pentru vita Kobe, altfel moare MRU de foame. Cam asta e Romania lucrului bine facut, rotirea continua a cadrelor pana poposesc la puscarie. Mi-e sila.

Sent from my LG G3-D855

Am imprumutat si eu de la cineva un GPS Smailo HD 4.3 inch, l-am aprins, am dat pe navigare, am scris Ploiesti si dupa ce am apasat pe Navigare catre, surpriza, nu mai merge touchscreenul... nu i-am facut nimic, nu l-am scapat pe jos... l-am reaprins, l-am resetat, nimic... 

Voi ati avut pana acum probleme de genul asta?

Edited by soare

Johannis ne dă de gard :( îl pune la SIE șef pe ala care a făcut cadou țării "vecine și pretine" patrimoniul Fundației Gojdu.

De kko numirea asta. Sau oare ce ni se mai pregătește (din cele care care se coc la foc lin prin cele străinătațuri)

Yackhh :((

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Stiam ca asta se va intampla...cu niciunul nu e bine. De as putea face ceva , as schimba absolut toti ministrii si "parlamentarii" care dorm p-acolo...cu oameni atent selectionati. De-ar fi 20 intregi la minte in Parlamentul ala care vor binele tarii , care sunt dispusi SA MUNCEASCA si sa gaseasca solutii , am trai foarte bine...

Oricum presedintele e mic pion pe langa cei ce conduc cu adevarat...

Stați, nu vă grăbiți. O să vedeți că urmează multe lucruri pe care o sa le facă mult doritul vostru președinte.

Și pentru că e firesc ca diaspora să hotărască cine mă conduce pe mine, îi mulțumesc și pe această cale.

De asemenea, le mulțumesc și facebuck-iștilor, că deh, suntem moderni și ne alegem președintele pe internet.

Hai, nu mai fiți supărați, o să fie și mai rău.

Spunea cineva de rotirea de cadre. Păi dacă s-ar fi uitat în curtea președintelui cei care l-au votat, i-ar fi văzut pe Blaga, Anastase, Mru, Flutur și restul.

Send from non-Apple device: Note 4 SM-N910U

Nasol...vi iar in Ploiesti? N-ai terminat cu facultatea? N-aveti vacanta?

Mai am un examen pe 27, dar rămân pana pe 1, mă mai distrez și eu puțin cu colegii de facultate :D

Trimis de pe Note 3 N9005

Spunea cineva de rotirea de cadre. Păi dacă s-ar fi uitat în curtea președintelui cei care l-au votat, i-ar fi văzut pe Blaga, Anastase, Mru, Flutur și restul.

Eu ziceam de rotirea de cadre si i-am vazut foarte bine pe cei din spatele lui. Tocmai d-aia presedintele gablonz n-a primit votul meu.

Sent from my LG G3-D855

A spus tata o chestie și m-a cam pus pe gânduri și anume, să nu ia foc routerul din pod. Routerul e pus pe o grindă de lemn dar între el și grindă am pus o bucată de marsit de ~30 x 30 de centimetri. Routerul se află cam la 1 metru de acoperiș. Transformatorul lui ceva mai jos. El nu se încinge excesiv, adică normal. E un tp-link cu o singură antenă ca în poza de mai jos. Să-l dau jos de pe grindă? 

post-13813-0-07336500-1435339626_thumb.jpg

Edited by Liviu Rosca

Cred că să-l anulez câteva zile până o să-l mut într-un loc mai sigur, stă de 3 ani așa... E routerul pentru exterior. De mutat acum n-am cum că nu ajunge cablul, long story. Providerul m-a pus să plătesc cablu de exterior (dinăla gros cu sârmă de susținere) de la o distanță de 2 stâlpi de electricitate pe motiv că n-are ce îi trebuie pe stâlpul din dreptul meu. Le-am spus prima dată să mi-l instaleze în cutia poștală. :))

Chiar și așa, am plătit cam 200 de lei doar cablul până a intrat 1 metru în pod, distanța dintre pod si stâlpul de pe alee fiind 10-12 metri. Până la routerul din dormitor am rezolvat cu 30 de metri de cablu de interior ieftin la 1 leu metrul nu 5 cât era cel de exterior.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use