Clicky

Jump to content

Mai merita cumparat LG G2?

Maverick

Recommended Posts

Buna ziua tuturor!

Mai merita luat lg g2-ul in anul 2015?

Mai duce pasul?

Acum am un iphone 5s,si as vrea sa stiu macar daca il poate egala

Si ce romuri recomandati,preferabil de lolipop.

Multumesc anticipat

Asa cum a zis si VladPaul, si eu consider la fel ca nu se merita sa-ti iei LG G2. De Sony experia Z2 nici nu mai zic, dar oricum consider ca ai un telefon destul de bun si nu vad de ce sa-l schimb cu unu dintre cele metionate de tine, daca propuneai niste modele ceva mai noi 2014/2015 poate da dar asa nu cred ca are rost.

Depinde ce faci cu telefonul și cum îl folosești. Tableta mea are aceleași specificații ca G2 numai că o rezoluție de 2460x1600 și încă n-am găsit joc să nu meargă. Ba chiar pot face și screen record la rezoluție întreagă cu un bit-rate decent și jocul să fie în continuare jucabil.

Nu te arunca la ultimile specificații, 8 core-uri, 4 gb de ram, etc. Majoritatea aplicațiilor nu-s optimizate și nu folosesc puterea hardware-ului la maxim așa că eu n-aș investi în "ultima apariție" decât dacă vreau o cameră mai bună sau un display mai colorat/dens, etc.

În rest, G2-ul la un preț de ~1100 de lei (de preferat cel de 32 de gb) nou/ca nou/proaspăt desfăcut e un device ce o să "te ducă" lejer încă un an de aici încolo și la ce margini înguste are, design-ul lui are multe de spus și în 2015 ;)

G3 atunci?

Vreau sa incerc un android bun

Dar sa fac schimb pe schimb cu telul actual

Sent from my iPhone 5s with ios 8.3 non-jail using Tapatalk   

Incearca Asus Zenfone 2-ul ala cu 4 GB RAM, faci multitasking in cel putin 4,5 jocuri grele, e pe youtube clipul. E cel mai decent telefon in 1500/1600 RON si bate 5S-ul de departe.

Am avut iphone 4

Si dupa doi ani era ca nou...iph4 e cam acelasi la constructie cu z2

Dar imi poate oferi performanta mare cu cm12?

Sent from my iPhone 5s with ios 8.3 non-jail using Tapatalk   

sincer nu-ti recomand Z2, adica nu vad de ce sa-ti iei acest model cand ai muuulte alte variante mult mai bune. Asus Zenfone 2 , LG G3 pe care-l gasesti chiar la un pret super bun acum si cred ca ar mai fi si alte variante multe mai bune fata de Z2. Cel putin eu nu vad vre-un motiv atat de puternic in cat sa iti iei Z2

• 1 month later...

Asa cum a zis si VladPaul, si eu consider la fel ca nu se merita sa-ti iei LG G2. De Sony experia Z2 nici nu mai zic, dar oricum consider ca ai un telefon destul de bun si nu vad de ce sa-l schimb cu unu dintre cele metionate de tine, daca propuneai niste modele ceva mai noi 2014/2015 poate da dar asa nu cred ca are rost.

Si xperia z2 de cand e? 2013? Paranoic e din 2014

Eu am xperia z2 si mie imi merge foarte bine. Inainte eram fan samsung dar acum daca ma uit la samsung cu touchwizz mi se face greață

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

Edited by C. Denis Ionut