Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua, am cumparat un htc one m7 SH si are o probleme la camera, cand fac poze in lumina sclaba pozele au o nuanata roz, am mai avut un htc one m7 care nu avea probleme, versiunea de soft este android 4.3,

Este o problema de soft sau trebuie dus la un servis gsm ?

Mai are cineva aceasta problema ?

http://forum.xda-developers.com/htc-one/general/how-to-htc-one-m7-purple-tint-fix-t2817607

Pe scurt, camera nu e răcită cum trebuie. Rezolvarea în sine e ușoară, e mai greu să ajungi la problemă.

odata cu telefonu a venit si si asta , cel de la care l-am luat mi-a zis ca mai am aproape 1 an...  se poate verifica daca mai are ? Acuma este prima data cand am probleme cu garantia

IMG_20150527_150135.jpg

Vodafone o sa-ti ceara si factura. Iar daca pe factura nu e trecut IMEI, alt document care sa faca legatura intre ele. Eu am avut Aviz de expeditie (care era anexa la factura). Dar le au in sistem.

Sa vad daca am inteles, daca ce-l care mi-a vandut telefonul nu gaseste factura poate sa mearga de unde a cumparat telefonul,  adica la  vodafone  sa ceara o copie dupa factura?

Sau ar fi mai bine daca  sun la Regenersis ( serviceul autorizat htc & vodafone ) sa le explic si lor problema ?

Edited by Vali Condoros

Eu, cand am avut de trimis S3-ul in service la Vodafone, baiatul de acolo mi-a zis ca el trebuie sa puna pe langa certificatul de garantie si factura in copie (pe care le aveam) si avizul de expeditie (l-am luat online) pentru ca pe el scrie ca in factura x este vorba de telefonul y, pe factura nefiind trecut IMEI-ul, doar pe aviz (care era anexa la factura x). Mi-a zis ca Regenersi (sau Cordon, nu mai stiu) nu accepta altfel in service telefonul.

Eu nu primisem in cutie avizul, nu-l aveam, asa ca cel de la magazinul Vodafone din Timisoara a sunat la Vodafone Bucuresti si aia de acolo mi-au trimis pdf cu avizul pe e-mail. Probabil cei din magazine nu au acces asa de adanc.

Initial il intrebasem pe om de ce e nevoie, ca doar le au ei in sistem, a zis ca nu ei fac service-ul si asta e cerinta celor din service, documente insotitoare pe hartie.

Deci da, ar trebui sa il rogi pe vanzator sa-ti dea copia facturii (daca pe ea scrie si IMEI-ul) sau copia facturii si alt document din care sa rezulte ca acea factura e pentru telefonul tau.

Well? Cum se scapă de problema asta?

Q: Is this beef?

A: Of horse!

N-am. Vreau să cumpăr. Și e cu roz.

Q: Is this beef?

A: Of horse!