Clicky

Jump to content

Beta testing noul site Mobilissimo.ro

Recommended Posts

Apar doar daca se introduce numele întreg, ori S5 are si nume de cod. Se poate lucra insa la acest aspect.

Legat de linkuri diferite, da si eu am avut senzația ca ar trebui sa ducă catre telefon in anumite situații.

In general (cred) lumea nu introduce si cod. Cel putin average Joe stie de Galaxy S5, nu de toate variantele. Sigur, unii ca noi, ar putea introduce si codul, daca stie ca il vrea pe ala sau il aduce cineva de afara. Mai repede cauta Galaxy S5 decat 

Samsung SM-G900F for Europe
Samsung SM-G900I for Asia
Samsung SM-G900K/G900L/G900S for Korea
Samsung SM-G900M for Vodafone
Samsung SM-G900A for AT&T
Samsung SM-G900T for T-Mobile
Samsung SM-G900W8 for Canada

• 1 month later...
  • 2 months later...

La eroare ar trebui un X de inchidere

eroare.jpg

La cautare se incaleca literele

cautare.jpg

Ar trebui tooltip la patratelele de categorii, un nou venit nu se prinde ca sunt culorile din meniu, pe categorii

np.jpg  np2.jpg

Tooltip-ul ar trebui scos. Este aceeasi informatie ca in titlul si doar daca tin mouse-ul spre marginea de jos nu-mi acopera textul 

tooltip2.jpg  tooltip.jpg

Legat de patratelele colorate, ideea e sa las utilizatorul (mai destept) sa-si dea seama singur si sa se bucure de descoperire :)

Legat de tooltip in cazul card-urilor, ai dreptate, se dubleaza si cel automat va fi oprit. Ramane doar cel pus de noi.

Rezolvam problema si de la incalecarea search-ului de jos. O cunosc.

La inregistrare, acea eroare nu dispare la ”click langa”? 

E de la Trimite-ne un Pont. Nu, daca dau langa, dar in fereastra respectiva, nu dispare. Daca dau langa fereastra, dispare fereastra.

La inregistrare, acea eroare nu dispare la ”click langa”? 

• 5neRw9m.png astea nu fac nimic. doar refresh la pagina. sa nu uiti sa le "programezi";

cand fac hover pe logo, se modifica putin si e foarte suparator; 

nu exista pagina de "Contact";

nu exista pagina de "Despre Noi";

FFWElqv.png zona asta mai trebuie lucrata 1) e destul de aiurea sa faci hover peste imagine, nu are sens; 2) Mobilissimo Home (cam common sense); 3) Cele mai importante stiri (aici o sa fie ultimele articole sau CELE mai importante, daca e prima e inutil titlul);

pare mai eye-pleasing asa:

jHlkbfx.png

• 1 month later...

Va rog sa aruncati o privire pe interfata de utilizator inregistrat si sa testati functiile marcate cu sageata rosie din imaginea atasata.

Completati si datele de profil.

Ma intereseaza in special parerea vostra legat de feed-ul personal si utilitatea lui.

2015-11-13_13-36-38.jpg

2015-11-13_14-08-22.jpg

1. Chrome nu se ofera sa-mi salveze datele de login, dar vad ca ma tine minte, chiar daca nu am bifa de "Tine-ma minte". E un pic diferit de ceea ce stie lumea ca functionalitate.
  2. Dupa logare, meniul hamburger, din dreapta butonului pe care apare user, nu functioneaza
  3. Judetele si orasele nu sunt ordonate alfabetic (chiar daca ma gandesc ca Timisoara e primul ca... na, celalalte nu sunt)
  4. La Upgrade VIP as vrea sa stiu dinainte ce castig (chiar daca am o zi gratuit)
  5. Excelenta faza cu "am introdus cutare@gmai.com si imi zice ca e invalida si ma intreaba daca am vrut cutare@gmail.com" N-am mai intalnit pana acum. Adica verificare daca exista serverul da, dar sa-mi propuna cel corect nu. 

6. Daca introduc la autentificare adresa mea, zice "Adresa de email specificată nu poate fi folosită pentru crearea unui cont ". Ar trebui sa fie mai clar. "... pentru ca este folosita deja"
  7. Poate ca, la logare, textul cu verificarea, chiar daca apare doar pentru putin timp, nu ar trebui sa fie cu rosu. Da senzatia ca am gresit ceva.
  8. Sharing-ul nu e gata, nu ?
  9. Salvare articole - OK
  10. Marcarea ca "Important" (click pe steluta din dreapta-sus) am descoperit-o. Nu mi-a spus nimeni ca acel click, acolo, marcheaza ca "Important". Ar trebui la mouse-hover sa scrie asta. Si poate ar trebui ca acea steluta sa fie un gri mai inchis pentru off si galbena pentru on
  11. Am marcat doua telefoane (Vivo X5 Max+ si OnePlus 2), in paginile lor, pentru comparatie si nu apar in Feed-ul personal la comparatii, nici la toate evenimentele. Sau nu ar trebui sa apara ?
  12. Tot ce ai marcat cu sageti in imagine, in rest - OK
  13. Si eliminarile - OK
  14. Magazinele care apar la "Pentru preturi consultati" nu ar fi mai bine sa apara toate in acelasi timp ? (Dar asta parca am mai spus-o)
  15. Nu pot sa-mi sterg votul la un dispozitiv din Feed-ul personal ?
  16. Cand sunt in profil, feed sau financiar nu am logout

Multumesc mult pentru feedback!

1. sa vad ce putem sa facem!

2. Acolo inca nu avem continut, dar va ascunde alertele gen telefon marcat (Il doresc), sau articole relationate cu telefoanele urmarite

3. da, asta trebuie sa o rezolvam, nu e prea greu

4. acea sectiune nu va fi inclusa la lansare, e un feature de viitor

5. :)

6. ai dreptate!

7. asta m-a deranjat si pe mine, voi face o captura de ecran sa i-o dau programatorului

9. :)

10. De acord

11. Trebuie sa efectuezi comparatia, nu doar sa bifezi. Deci alegi unul sau mai multe telefoane, care apar intr-o banda, jos, dupa care apesi pe butonul compara din dreapta. In acel moment se salveaza si in feed-ul personal.

12. :)

13. :)

14. deocamdata acolo ramane asa, insa modulul de preturi e mult mai complex si mai dezvoltat decat se vede in acest moment. Faza e ca nu mai vreau sa o lungim cu lansarea..

15. am simtit si eu lipsa asta, voi vorbi cu programatorul, plus mai am cateva idei pe acolo ca sa se vada mai bine votul exprimat de utilizator

16. Hmm!

Vezi ca ti-am reactivat contul!

• 2 weeks later...
  • 2 months later...