Clicky

Jump to content

Decodare iphone 6

Sebi

Recommended Posts

Buuuuune zile.

O prietena a primit un iphone 6, codat pe Vodafone, ea e pe oranj.

Cat ar costa decodarea si care e cea mai ieftina varianta? (din cate stiu se poate si cu gevey sim, da nu m.am documentat despre ala..deci nu stiu).

Cu gevey e in jur de 100 de lei , dar sunt probleme cu semnalul , datele , 4G-ul , cartela etc.

Se decodeaza si pe internet din ce-am vazut , pe IMEI , se face neverlock. Erau pe forumul computer games cativa care decodau cu ajutorul imei-ului.

Si in orange shop/vodafone se poate decoda , dar e mai scump 100€+.

Dupa , parca..cauta p-acolo.

Daca platesti poti debloca si iCloud-ul , aici nu e problema aia , e doar o decodare, acelasi lucru il fac si cei de la orange/vodafone , dar cu pret mai mare.

Edited by Scootch98

Sunt sanse mici , dar am inteles ca se poate...

Uita-te pe forumul ala. Mai stiu ca a fost deschis ceva site , cand s-au spart serverele Apple de mult , prin care iti deblocau baietii telefonul din iCloud , erau zeci de anunturi pe OLX.

Topicul nu este pe acest subiect , cauta pe forumuri/google , nu am intalnit pe cineva care a facut asta , dar spun ca am vazut anunturi. Din ce am inteles , totul depinde daca a fost furat sau doar blocat de pe un PC si nedeclarat.Posibil sa mai gasesti informatii pe forumul amintit mai sus.

Din nou , nu e subiectul topicului si nu cred ca intereseaza pe cineva subiectul asta , dar la cata zarva s-a facut acum cateva luni , fix dupa spargerea serverelor , sunt sigur ca scopul nu a fost doar furtul de fotografii nud cu vedete. Fix dupa asta au inceput sa apara. Voi incerca sa-ti dau un link , daca gasesc acum , daca nu , maine.

• 1 month later...

Scootch nu baga lumea in ceata,ai gresit pe alocuri.

Salut,decodarea nu este rentabila cu gevey(probleme stresante),iar cea neverlock este asa:-destul de ieftina dca este iesit se sub contract

-scumpa scumpa daca este in contract

pentru decodari sigure poate da un ochi pe iphoneforum.ro(nu fac reclama).

Si despre iCloud,se poate si sunt sanse si preturi variabiledepinzand de tipul de blocare(cu mesaj-fara,declarat furat etc.)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Gustav

Decodeaza tu iPhone cu iCloud. A fost un server deschis , de mult si se puteau "decoda" , dar daca dadeai factory reset , se bloca iar.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Acum nu se mai poate.