Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Facem build-uri cam în același timp cât îmi ia mie să mă duc să mănânc. Pe celelalte mașini de lucru mai normale ne ia cam vreo oră jumătate minim.

Să vedem:

Varianta 1... Mănânci repede, sub 30 minute și deci e de bine ce scrii tu...

Varianta 2... Mănânci încet, peste 30 minute și deci e nasol ce scrii tu...

Later edit:

Să ne spui exact cat e "vreo 32Giga" să știm și noi... E 31.5 sau 32.4

sent from my rocket-of-a-tablet. LG GPad 8.3 aka V500.

Am greșit, are 256 GB RAM și 44 de nuclee. De multe ori nu am două feluri de mâncare, așa că pot termina mâncarea lejer sub 30 de minute. Când foloseam stația cu 44 de nuclee nu mergeam la masă cât făceam un build, timpul era într-adevăr prea scurt. Doar când dau drumul pe stațiile celelalte pot mânca lejer (astea au doar 32 GB memorie RAM și doar 8 nuclee). Am confundat puțin caracteristicile.

:*

sent from my rocket-of-a GPhone powered by stock and using Tapatalk.

Lucrăm cu niște plăci de dezvoltare și facem niște release-uri, care implică compilare de multe pachete, apoi creat imagine raw. E nevoie de putere de calcul pentru că uneori lucrăm mai mulți. E aiurea să stai ore ca să obții ceva. Uneori facem build-uri toată ziua. În condiții ideale un build simplu îmi ia mai puțin de o oră. Aș putea face 8 de la zero, pentru că o dată ce ai făcut un build de la zero, pachetele nu mai sunt rebuilduite decât dacă e vreunul modificat. Atunci crearea unui build durează vreo 10 minute.

Sper că viitorul meu laptop, la anul.

Oare de ce primesc notificările Mobilissimo pe Tapatalk pe Note 5, nu pe Note 8?

De fapt e și pe Note 8 , dar nu am notificări audio.

Trimis de pe Galaxy Note 5 folosind Tapatalk

De la Computex

Fara sa folosesc, adica doar "din vorbe", noul ScreenPad de la Asus mi se pare mai folositor decat TouchBar-ul de la Apple.

ScreenPad is a Windows Precision Touchpad (PTP) combined with an interactive 5.5-inch FHD touchscreen that can intelligently adapt to what you’re doing, making it easier and quicker to multitask and get things done. A simple press of the F6 function key toggles ScreenPad between touchscreen mode and touchpad mode or you can use Screen Extender mode to use ScreenPad as an extension to the main display. Microsoft Word, Excel and PowerPoint offer even closer integration with ScreenPad, with adaptive menus and editing controls on ScreenPad that change automatically according to the app and what task is being performed.

Mai multe aici ASUS ZenBook Pro 15 UX580GE

40086bea5956a194547f5172cf0501d6.jpg

Sper să fie ultima tabletă Surface, dacă nu prima care se va vinde bine.

Edit: ar merge o virgulă pe acolo după "dacă nu" :D