Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Azi a fost innorat, apoi un fel de senin pâclos. Am incercat sa prind zone luminoase si intunecoase sau treceri de la unele la altele.   Toate sunt facute pe Auto, calitati maxime. 4.208 x 2.368 la

Da. Cât a fost pe WP 8.1 făceam exact ce fac și pe Mate 8, cu aceeași viteză și același consum. Bine, nu aveam aplicația Mobilissimo

Gata. Actualizat, resetat la valorile din fabrica, sters din contul MS, facut cadou. De azi nu mai sunt detinator de telefoane cu ferestre.

Posted Images

Am luat astea:

Sticla securizata (Tempered Glass) Microsoft Lumia 640 XL

Husa Microsoft Lumia 640 XL/Dual SIM - Gel TPU S-line Negru CUBZ

Folia am pus-o bine, de data asta decupajul de la casca si camera frontala e OK, dar e mai ingusta cu 2 mm. Ce puii mei nu-s in stare sa le taie cum trebuie ?

Husa e OK, era perfecta daca nu avea chestia aia tiganeasca lucioasa, daca era toata mata.

Ce e fain la husa e ca pe laturile lungi are striatii pentru a face priza buna la suportul auto pe care l-am luat

• 4 weeks later...

Am cautat, dar fenicienii vechi inca n-au adus Lumia 640 XL. Doar fara XL :D E dintr-un tweet de la MS.

Un pic in engleza Lumia 640 XL beats another high end handset as the LG G3 comes second in blind camera test

• 2 weeks later...

Ce țeapă am luat. Cred ca il trimit inapoi.

attachicon.gifdepeandroid.jpg

Am aflat de ce crede Google ca ma conectez de pe tableta si astia ca ma conectez de pe iPhone

wp_ss_20150704_0001.png

Pentru ca asa arata user agent-ul

wp_ss_20150704_0002.png

• 2 weeks later...

Securisti in zona! :D

Cu toate ca pentru Romania nu este disponibila Cortana, ceva, ceva tot culege informatii. Pana acum nu am mai vazut la consumul de date asta, poate se pregatesc de lansare si pentru Romania. Deocamdata strang informatii, ca e tara mai necunoscuta :D

wp_ss_20150716_0001.jpg

• 3 weeks later...
  • 5 months later...

Mda, e un telefon nu smart, ci cu AI. Adica inteligenta artificiala. S-a prins ca critic prea mult1 W10M, Microsoft, seria 950 si ca am inceput sa caut review-uri matematice. Si mi-o trage elegant. La acelasi stil de utilizare, am inceput sa-l incarc mai des. Adica zilnic. M-ar tine mai mult de o zi si o noapte (in airplane noaptea), dar dupa asta e la maxim 25% in loc de 30-35%.

1 - si cum sa nu o fac, cand site-ul pe care il consider cel mai echilibrat cu subiectul asta zice ca 950 / 950 XL ar trebui vandute cu o eticheta pe cutie "Preview for fans or developers" si ca W10M ar trebui sa poarte eticheta "beta" ? http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/5049-lumia-950-950-xl/&do=findComment&comment=121551

Superb. Dupa nici un an de utilizare.

Incarcat azi dimineata la 10. 1 ora de net pe 3G, 2 ore pe WiFi, in rest nimicuri. Cred ca daca o sa ajung sa-mi pun zecele, trebuie sa-mi schimb si bateria :D

wp_ss_20160108_0002.jpg

Nota pentru cei cu alte SO: asta e foarte slab. La nivel de Nokia N9 dupa aproape 4 ani ;)

Cred ca s-a dus bateria. In vara, in concediu, ma tinea tot atata, 1 zi, dar eram doar (si tot timpul) pe 3G (chiar 2G). Poze, filmari, postari, email, forum, un pic de GPS. Tot timpul am avut baterie externa la mine, dar n-am folosit-o nici macar cand am fost plecat aproape o zi intreaga cu barca prin Delta si am fotografiat si filmat non-stop plus inregistrarea traseului cu GPS.

Pentru un prim telefon facut de la A la Z de MS e dezastruos. Am tot citit zilelea astea ca noile versiuni de anul acesta sunt mai slabe ca hardware decat cele vechi pentru ca "reducerea costurilor". Se pare ca au inceput cu reducerea costurilor inca de la primele telefoane, de anul trecut.

Asta e. Macar nu mai astept cat am zis, pana in toamna.