Clicky

Jump to content
Innoxius

Microsoft Lumia 640 XL

Recommended Posts

Low-light. Deocamdata doar poze, ca youtube nu vrea sa mi le primeasca.

WP_20150506_21_52_09_Pro.jpg    WP_20150506_21_52_50_Pro.jpg

WP_20150506_21_53_44_Pro.jpg

WP_20150506_21_56_40_Pro.jpg    WP_20150506_22_14_14_Pro.jpg

WP_20150506_22_15_37_Pro.jpg    WP_20150506_22_17_01_Pro.jpg

WP_20150506_22_18_54_Pro.jpg

Aici scena era mai intunecoasa decat apare in poza

WP_20150506_22_23_07_Pro.jpg

S-a trezit si youtube

Toate sunt pe Auto.

Am buzunare mari (pentru ca sunt mare). In cei de la blugi imi intra total, dar pe asta il scot cand ma asez pe scaun.

Si eu am blugi mari , in care incap 2 sau 3 telefoane(s5 si xperia go , sau s5 , xperia si keystone 2) , dar am niste blugi subtiri si cu buzunare mici , nu incape nici portofelul , nici telefonul... Oricum , la scoala merge ca-l iau in ghizodan ..dar in vara , in pantaloni scurti nu cred ca incape :).

De ce nu se gandeste nimeni sa faca un buzunar special pentru telefon , intre 5 si 6 inch :))? Poate face Botezatu niste chiloti in care sa intre perfect smartphone-ul :).

Edited by Scootch98

Eu am fost prevazator si mi-am luat pantaloni scurti cu buzunare laterale :D

La mine problema e in masina. Unde imi tineam pana acum telefoanele, are loc, dar marginea locasului vine fix pe sticla camerei. Si daca imi pun in geam suportul, nu mai pot pune parasolarul.

Un pic de scoala:

Daca va uitati la cele doua poze de mai jos, difera destul de mult luminozitatea

WP_20150506_22_15_37_Pro.jpg  WP_20150506_22_15_46_Pro.jpg

Asta pentru ca la prima am focalizat pe Opera si, implicit acolo a masurat lumina, facand restul mai intunecos, in timp ce la a doua am focalizat pe Lupoaica, unde a masurat lumina, facand restul mai luminos.

Arata bine pozele in low-light. Daca ti-ai luat caramida, acum trebuie sa-ti iei si masina noua sa ai unde pune caramida. Recomand un Hummer ca sa ai loc

Sent from LG G3-D855

Vara folosec o borsetă de umăr special cumpărată pe dimensiunea tab pro-ului de 8.4 inch. Încap în ea tableta, telefonul, camera, portofelul, cheile, walkman-ul și 2-3 caiete + pix.

Când e mai frig am hanorace cu marsupiu unde intră borseta cu totul. :))

Mai mult ca sigur o să trec și eu anul acesta la ceva în jurul cifrei de 5,5 și tot ceva de buget. Dacă 640 xl avea încă 1 gb de ram și rula android era cumpărat deja. :D

L.E. Încearcă o poză cu expunere de 4 secunde cu iso la 400 și una la 800 cu telefonul fix, cred că o să iasă o poză super. :D

Edited by Liviu Rosca

M-am gandit si eu aseara, dar n-am decat trepied, caut si dispozitivul de prindere, dar nu gasesc pentru latimea de 81 mm. Iar din mana, fara OIS, is prea batran :D

Blind Camera Test: Microsoft Lumia 640 XL vs. Samsung Galaxy S6 Edge vs. Apple iPhone 6 Plus

Nu e chiar asa de "blind", mai corect era sa nu spuna deloc ce telefoane sunt, pentru ca, daca esti in tema iti cam dai seama care fotografie de la ce telefon e.

Incarcare de la 28% la 97% in 3 ore, timp in care nu l-am folosit. Cu incarcatorul original.

De la 15% la 99% in 2,5 ore.

Ii bun, ma gândeam eu ca era prea de tot sa ai si o bucata de faianta in buzunar, si sa fie si colorata..

Asta ma incurca , vorbeam despre casti ,nu?

http://m.emag.ro/casti-audio-in-ear-sony-mdrex110lpr-rosu-mdrex110lpr-ae/pd/D7B0LBBBM/ astea zic ca-s ok , Sony inca fac casti bune.

Hai, ca s-au redus la 63. Si nu platesc transport pentru ca sunt in TM.

Faza dura e ca tot pe nevasta am rugat-o sa mearga dupa ele. Si ma intreaba "Dar sigur ti se potrivesc la telefon, sa nu patesti ca si cu folia" :))