Clicky

Jump to content

Recommended Posts

@Erwin, trimiteti pe cineva la Berlin anul asta? Asus e in urma rau cu update-urile la seria Transformer. Tablete interesante, dar cu soft vechi si fara suport.

Sent from my LG G3-D855

Evident! :)

https://www.facebook.com/mobilissimo/photos/a.10151195731246644.445457.324778181643/10152976439456644/?type=1&permPage=1

2015-09-01_13-36-30.jpg

Legat de tablete (dar e valabil și în cazul telefoanelor), ASUS din păcate nu stă prea bine când vine vorba de actualizări...

Mă amuză râca dintre @evleaks și @OnLeaks

De aici: https://twitter.com/evleaks/status/638638827846926336

Se bat in piept cine a prezentat prima imagine cu Mate S, iar @evleks a ajuns la concluzia ca el, pe data de 8 august. Poate ar trebui sa arunce o privire pe Mobilissimo si sa rasfoiasca pana pe data de 4 august!

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/huawei/un-prototip-huawei-mate-8-apare-intr-un-scurt-hands-on-telefonul-ar-putea-sosi-la-ifa-sub-numele-mate-7-plus_27554.html

63dii99.png

Se pare că vor exista 3 versiuni! Cea mai puternică se numește Gigaset ME Pro și are specificațiile de mai jos:

• display de 5.5 inch 1080p
  • Snapdragon 810
  • 3GB RAM + 32GB memorie interna
  • 20MP cu OIS în spate și 8MP în față
  • Baterie de 4000 mAh
  • Android 5.1.1

Celălalte două se numesc Gigaset ME respectiv Gigaset ME Pure

Gigaset ME Pro va costa 549 euro (~2400 lei)

Update: iată și primul video: 

M-au înnebunit toți. Au început să lanseze toți câte un telefon cu specificații beton pe hârtie. Sunt foarte curios dacă știu cât de mult suport e nevoie pentru ele. Of, of. De ce nu au făcut asta mai devreme? Nu le dau șanse mari de reușită, se va pierde în marea de Androizi.

Capitolul suport și optimizare software e călcâiul lui Ahile la o bună parte dintre producători. În opinia mea cei mici ar trebui să meargă pe pe un software cât mai puțin modificat și să se axeze pe hardware.

Cyanogenmod și/sau deschiderea către xda și alte comunități de developeri. Cam asta cred eu că este soluția pentru producătorii mici.

Eu nu am mai auzit de marca Gigaset. Nici nu am citit pe undeva despre ei. Liviu a pus punctul pe I. Doar așa pot să iasă în față.

Gigaset, este renumit pt telefoanele cordless, telefoane foarte întâlnite în rețeaua Romtelecom.

Ex Siemens = Gigaset.

Sent from my LG G3

Sunt și puțin cu capul în nori. Am unul pe birou la muncă de la Alcatel-Lucent (mai am conferințe, întâlniri la muncă), hai să spunem că mă refeream la fixul de acasă :D Dar chiar nu știam ce e Gigaom.