Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Cred ca e concept facut de vreun chinezoi cu prea mult timp liber. Sunt sceptic ca va arata asa.

@Deio Folosesc double tap to wake de pe vremea lui G3. Butonul power doar pentru vreun reboot din an in paste.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

se zice ca lg g6 va avea peste 90%screen to body ratio... nu credeti ca este posibil ca jos sa nu aiba margine deloc?  mai ales ca au facut publica doar partea de sus.

ca o comparatie, despre samsung se zice 83% mi se pare si totusi are marginile mai mici decat lg. asta bineinteles daca imaginile aparute sunt reale.

Edited by Băluță Petrișor

Butonul power doar pentru vreun reboot din an in paste.

Io-s mai leneș. Am făcut task în Tasker pentru reboot și reboot into recovery...

Și sunt activate vocal.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

AllView, luna septembrie, forumul plin de clienti nemultumiti, care semnaleaza ca au probleme cu proaspatul achizitionat flagship AllView. Ma scuzati pentru sinceritate

O imagine cu un asa zis Nokia P1 circula pe net. Ea e de fapt o captura din acest clip, ce ne prezinta un concept. Sunt curios cate site-uri tech isi iau teapa cu ea! :)

unnamed (1).jpg

Guest Deio

:)):)) :))  Ies potcoavele, apoi calul. Ia sa il citim sa vedem ce zice :P

Interesant. Nu zice configuratia, tot S-Pen se numeste ca pana acum si Samsung incearca sa evite denumirea de Note, dar tableta va fi super tare daca respecta SD820 si nu SD650.

Samsung au vazut ca Asus Zenpad 3S e cu pix, Lenovo Yoga Book e cu pix, ce sa isi zica? "Normal ca si noi, nu?"

Legat de acel "Galaxy S8" cu cameră duală, se pare că e vorba (nimic surprinzător) de o clonă: https://plus.google.com/u/2/111012462697432192402/posts/Mabj6e8epDq

FB_IMG_1487309384269.jpg

Prietena a văzut deja un fel de concept pentru Nokia 3310, dar i-am spus că e făcătură. Nu se mai aude nimic de 3310?

Deci au scos și scanerul din față și nici nu au adus înapoi difuzoare stereo. O să mai vina și cu preț de pixel xl, cum e asta ultra. Sper sa nu dea faliment pana schimb 10-le, ceea ce nu o sa fie prea curând, merge strună!

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Scanner-ul frontal de amprente e slab. Poate la HTC merge bine, dar la S6 nu merge decât în 50% din cazuri din prima. Scanner-ul de amprente pe spate, rotund este cel mai ok ca funcționare. JerryRigEverything, care testează și distruge telefoane, a spus de multe ori că cele rotunde au rezistat cel mai bine la zgârieturi. În afară de asta, noul HTC arată neinteresant.

Scanner-ul frontal de amprente e slab. Poate la HTC merge bine, dar la S6 nu merge decât în 50% din cazuri din prima. Scanner-ul de amprente pe spate, rotund este cel mai ok ca funcționare. JerryRigEverything, care testează și distruge telefoane, a spus de multe ori că cele rotunde au rezistat cel mai bine la zgârieturi. În afară de asta, noul HTC arată neinteresant.

Mihai, cred ca depinde de senzor si de tehnologia folosita. La mine senzorul de amprenta de pe fata lui Mi5 functioneaza din prima si e foarte rapid, iar butonul e similar celor de la Samsung, nu e rotund.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Samsung au dat fail cu S5 , S6 , Note 4..alpha..poate si Note 5 in ceea ce priveste senzorul de amprente.

Pe versiunile noi merge ok..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

E posibil ca scanner-ul de amprentă la Galaxy S6 și surate să fie mai slab. Eu sunt sătul de ratările lui, am pus-o și pe seama formei. E păcat, pentru că-n rest se descurcă bine S6.

N-as lua s6 cand exista Moto X Force...nici S7 parca n-as lua...cat timp exista x force.

Am zeci de zgarieturi pe ecran la S7..nu i-am pus folie ca n-am vrut..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk