Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.

Recommended Posts

MIUI 7 , live in 13.08.2015 , inovatie, creatie, customizare, cam astea sunt ceea ce definesce MIUI fata de altele, numai cine a utilizat stie ce poate, eu de la Xiaomi Redmi Note am ramas fan, deci abia astept sa pipai la propriu noua interfata...asadar, cu adevarat in timp, va redefini android-ul ;)

http://en.miui.com/thread-140655-1-1.html

Nu prea cred...fara launcherul Miui? Butoane virtuale? E o schimbare foarte mare , daca se dovedeste sa fie adevarata.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Xiaomi nu prea văd ce interes ar avea pentru Android AOSP, nici atât pentru alt sistem de operare. În MIUI au investit mult timp și au serviciile lor adânc integrate în propria versiune de Android. Îmi e greu să cred că o companie care nu iubește custom ROM-urile lansează de la bun început ceva fără MIUI, acesta fiind baza Xiomi.

Componente iPhone 6s! 

9846815ejw1evag8zfzxjj20dc0hsab1.jpg9846815ejw1evag8ywvdoj20dc0hsgmb.jpg9846815ejw1evagb3jeluj20fm0kut9r.jpg9846815ejw1evagb41gclj20fm0kuab6.jpg

Display-ul l-am recunoscut, insa nu-mi dau seama ce ar putea fi acea banda neagra cu conectori! Modul NFC, Wireless Charging?

Cu cine e făcut? Nu scrie nimic de specificații?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Eu m-am gândit la Lenovo deoarece panoul frontal se integrează perfect ultima lor serie de tablete, respectiv cu modelul Tab 2 A8-50 din atașament. Deasemeni și logo-ul, atât ca amplasare cât și ca dimensiuni dacă acel sticker pus să acopere nu minte.

Iar "miezul" cu accente roșii tot cu gândul la Lenovo mă aduce, ei fiind destul de întrăzneți cu culorile și cu design-ul în ultimul timp. (gama Vibe)

Rămâne de văzut dacă Lenovo a rămas în relații bune cu Google după achiziția Motorola.

post-13813-0-06280000-1440847252_thumb.jpg

Marginile acelea cu difuzor integrat însă, sunt total diferit de ce am văzut la Lenovo. Rămâne să vedem! Asta dacă chiar există...

Sent from my A0001 using Tapatalk

4.5 inch ecran + tastatura aia..atat spun.

Arata bine , dar mereu mi s-au parut telefoanele blackberry incomode.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Oricum, e mai puțin ciudat decât Passport. Blackberry mizează pe tastatură și designul slide. Mai mult ca sigur și ceva opțiuni de securitate în plus față de un Android obișnuit. Și bine face că senzori inutili și mHz în plus am mai văzut, toate îndesate în niște dreptunghiuri puțin schimbate în ultimii ani.