Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Eu lucrez în domeniu, de-asta spun că producătorii gen BMW, Peugeot, Fiat, Ford și alții se decid foarte greu să aleagă un partener nou. Clienții ca noi nu văd nimic rău în asta, dar noi vrem ecrane tactile și un soft cât mai util și mai fluent. Bineînțeles că nu ne-ar deranja niște SoC-uri Mediatek în mașină :D

De acord, dar ce vroiam eu sa spun e ca sunt producatori si producatori, care fac masini si masini. Renault poate alege pentru Renault si Nissan o solutie Qualcomm si pentru Dacia una MediaTek. Plus ca sunt o droaie de producatori in China si India.

MediaNav de pe Dacia cred ca e facut de LG, daca nu ma insel. Pai ar putea sa puna un Android cu MediaTek. La fel Tata Motors: pe Land Rover ultimul racnet, pe masinile lor de India, MediaTek.

E plin netul de modificari si solutii sa-ti pui o tableta de 7" in bord. Exista cerere de infotainment, navigatie si ce-or mai inventa si la low-cost.

Posibila randare cu Oneplus 3

Avem inca o randare cu posbilul nou device de top al companiei Oneplus,o companie care a inceput de jos si a crescut in inimile multor utilizatori cu device-uri precum initialul Oneplu One sau cel mai nou smartphone din catalogul sau,Oneplus X datorita pretului foarte mic si design-ului reusit .Cu asta nu spunem ca Oneplus 2 nu a fost un device bun.dar nu a fost cel mai bun si bine primit telefon al companiei.

Legat de noul Oneplus 3 vedem un design unibody din metal care pare sa se fi inspirat de la device-uri precum HTC ONE si Huawei Mate S ,dar sa vi in momentul de fata cu un design revolutionar si inovativ nu e cea mai sigura miscare,iar LG putem spune ca a invatat asta,modelul LG G5 avand unele probleme ale constructiei din cauza design-ului modular.In orice caz,noul Oneplus 3 arata foarte bine din ceea ce ne arata acest leak.

oneplus-3-leaked-render-720x720.jpg

De asemenea din aceasta randare observam prezenta unui port USB type C si a unui buton home in partea din fata ceea ce mai mult ca sigur va dubla si ca scaner de amprente.La interior se zvoneste ca ar avea un SoC snapdragon 820 cu 4gb ram si o baterie de 3000 mAh conform celui ce a facut publica aceasta randare si anume Evan Blass sau @evleaks dupa contul sau de Twitter.Un alt aspect foarte interesant legat de hardware ar fi trecerea la un display AMOLED.Oneplus nu a folosit acest tip de display pe niciunul din device-urile sale,dar este un motiv de bucurie daca o va face cu noul model.

Ce parere aveti de posibilul design al noului Oneplus 3?Personal eu zic ca arata foarte bine,dar pana la urma gusturile sunt diferite.

Lenovo Vibe C în oferta digi

http://www.rcs-rds.ro/telefoane-mobile/telefon?model=Lenovo+Vibe+C&pachet=digi_mobil_optim_nelimitat

I-am ofticat puțin pe cei de la go4it pentru că sunt mereu în urmă cu știrile :D , la ei abia se lansează în Croația azi! 

http://www.go4it.ro/telefoane-mobile/lenovo-vibe-c-un-smartphone-de-backup-ideal-cu-pret-accesibil-15338528/#.VzwpxHobxAM.facebook

Uitându-mă la el văd deja problemele care ar putea apare. Nu au învățat nimic de la Nexus 4.