Clicky

Jump to content
Iluca-Ricu Gabriel

Emulator ios pentru android

Recommended Posts

Guest Deio

Nu exista asa ceva :))

Jocurile care sunt pe IOS, se numesc exclusivism :) si e normal, Apple plateste casele mari sa fie primii :)

Pe Android nu exista o singura platforma hardware, ci 50. Cateva platforme sunt bune - Tegra K1, Atom 3xxx, Snapdragon 810 si Exynos 7 Octa , restul sunt praf la jocuri.

Pe IOS ai 50.000 de jocuri care iti functioneaza ireprosabil, pe Android ai cateva sute.

La IOS nu vezi "your device is incompatible...." la Android e des intalnit.

Am vrut si eu sa spun asta...si s400 merge bine , depinde de optimizare , cum a spus si Deio. De exemplu Samsung se mai chinuie ei sa optimizeze flagship-urile , dar la low si mid-uri... un iPhone 4s/5/5c se misca impecabil , fiind optimizat bine + ca iOS nu lucreaza cu procese in fundal ca androidul.

Idem si la windows , insa nu stiu daca WP ruleaza cu procese in fundal , poate ma lamureste cineva :). Am vazut odata un clip pe youtube in care a deschis Asphalt 8 , dupa inca 10 aplicatii si a revenit la Asphalt 8 fara sa faca ca pe android , sa se incarce iar.

Edited by Scootch98

Toate SO au procese care ruleaza in fundal. Altfel cum crezi ca poti fi sunat in timp ce te joci ? Cred ca ai vrut sa zici multitasking, adica mai multe aplicatii lansate de catre utilizator. Da, la WP ai multitasking. La un nivel mai strict, mult mai strict decat pe Android, dar mai lejer decat pe iOS.

Chiar sunt mai multe jocuri pe iOS , dar va spun eu unul care nu e pe iOS(inca) : Follow the line .

Si pe iOS , daca un joc nu ruleaza sau ruleaza prost , nu apare in store. Pe android il descarci si sacadeaza.

Edited by Scootch98

Guest Deio

@terminator2

Afirmatiile sarcastice si cu natura provocatoare, asa cum o faci si pe site sau gadget.ro, cu mine si altii, nu isi au locul aici. Acolo te lasam sa ataci, dar aici suntem pe alt teritoriu. Unde ne respectam.

Daca ai argumente clare, concise, esti binevenit sa ma contrazici, cu cifre, dispozitive detinute, jocuri platite, nu piratate, pe care le-ai jucat pe absolut toate platformele si multe dispozitive ca sa iti faci o parere si mai vorbim.

Pana atunci, recomandarea este sa citesti forumul, regulile si sa lasi membrii in pace. 

Guest Deio

Nici Choplifter nu e pe IOS si ar mai fi cateva. Iar cele scrise de programatori independenti nu se pun la calcul

Din pacate inchidem topicul, am deviat de la traseu, se dorea ceva nerealizabil de la inceput, discutia a degenerat si mentinem topicul degeaba.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use