Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Deio

Ce am eu aici?

Recommended Posts

E pus bine, e topicul de zvonuri pentru ca e produs nelansat. Dar pe masura ce evolueaza si dupa un review, ii gasim locul potrivit :P

Pe masura ce ghiciti, va mai pun cate o poza :P

DSC00265.JPG

O tabletă Asus care rulează Windows.....

Deci, următoarea poză :)

Asta se vedea din user :P

Mai multe detalii vreau. Ce model de tableta este? Dintr-o poza, care spune 1000 de cuvinte poti scoate destule informatii. :D

Bun. O observatie corecta. 11-12" :) Mi-a placut perspicacitatea, din poza ti-ai dat seama de marime.

Acum, daca te uiti atent, eu tin in mana o tableta, dedesubtul ei ce este?

Da, e Asus, da e cu docking. Da, se invarte in jurul lui 12".

Ce produs are Asus la aceste caracteristici?

Si cel mai important, din poza nu se prea vede, cam ce rezolutie are display-ul? Evident, e Wide. Din format, iti cam poti da seama de rezolutie.

Nu e 16:10

Mai sunt 2 tipuri de format Wide. Ca 4:3 si 3:2 excludem, nu? :) sau?

DSC00267.JPG

DSC00269.JPG

Trebuia tu sa te bagi. :P :P Nu credeam ca o sa te bagi in joc :))

Da, este Asus T300CHI, cel mai nou si mai elegant hibrid Asus.

L-am vazut azi si m-am jucat cu el, este extrem de frumos.

Bonus... are stylus. :P Asus Active Stylus Pen, foloseste tehnologia Synaptics (asemenea cu cea de la Dell Venue 8 Pro) si poti scrie, desena sau picta, sau executa operatii in locul mouse-ului.

Din pacate se comanda separat, nu am un stylus, am sa cer la Dell la colegii mei de aprovizionare sa imi aduca unul de Venue.

Asus T300 CHI se va comercializa in curand.

DSC00270.JPG

DSC00271.JPG

DSC00272.JPG

E 700$ pe afara, cam coca :( Asta inseamna 4000-5000 lei, depinde de distribuitor. Ar trebui sa fie putin peste 4000 lei.

Este in intregime metalic, finisat cu laser pe margini si cand il tii in mana, e complet inchegat, nu se simte ca ar ceda ceva din el la presare.

Are un colorit incredibil, 115% din Adobe RGB, e mai mare ca Surface 3 Pro (97% Adobe RGB)

Este raspunsul la Surface 3 Pro, care este mai scump cu 200$.

Avand stylus activ, asemenea lui SP3, cu 256 nivele presiune, bazat pe Synaptics, e la fel cu N-trig de pe Surface. In plus, la banii astia, primesti acel docking, care comunica wireless cu tableta.

Balamalele sunt magnetice si nu comunica direct, tableta doar se prinde de docking.

Pacat ca compania asrock nu face tablete si telefoane....

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Pai Asrock e Asus :P Si invers. Si Pegatron e in acest menage a trois :P

Asus vor inceta sa produca ieftineli si se vor concentra pe produse mai elegante, putin mai scumpe, cu materiale de calitate si nu vor mai dori sa faca volum.

S-au saturat sa se bata cu Acer, Lenovo si Allview :P Vor de anul asta sa dezvolte produse care sa concureze direct cu Samsung si Apple.

Au demonstrat-o cu linia STRIX, ROG, CHI si ZEN

Stiu ca este asus, de asta ziceam ca preturile mai mici sunt la ei.

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Tableta e acasa si eu la lucru, dar are in cutie un adaptor USB 2.0 OTG, asa ca deseara am sa probez ce spui, buna observatie. :)

Interesant e ca portul de pe tableta e microUSB 3.0, asemenea HDD-urilor externe, iar adaptorul din cutie e doar microUSB 2.0 la USB 2.0 standardul A

Uite ca functioneaza. T300CHI plus USB OTG= love :)

Mai mult, un HDD extern Notebook Seagate (~500mAh), lucreaza fara probleme, cu un singur fir.

Ce nu imi place la tableta, este adaptorul de alimentare proprietar, nu microUSB ca la noul Surface 3. E ciudat, ca bateria nu e mare si o poti incarca lejer cu USB, dar no comment.

20150406_201632.jpg

20150406_201652.jpg

20150406_201721.jpg

20150406_201732.jpg