Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Comunicate de Presa RCS & RDS

rcs & rds comunicate de presa

• Please log in to reply
378 replies to this topic

#361 Arsinel Alexandru

Arsinel Alexandru

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 12 November 2016 - 02:41 PM

Nu sunt singurii care-și neglijează clienții și nici nu vor fi ultimii.

#362 DIGI_Helper

DIGI_Helper

RCS&RDS

• Oficial
  • PipPipPip
  • 601 posts

Posted 14 November 2016 - 07:12 AM

@Arsinel Alexandru

- oferta Black Friday este destinata clientilor noi.

- pentru clientii existenti avem oferte de fidelizare/promotii care pot fi consultate la sediu.

RCS & RDS

#363 reflavius

reflavius

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,390 posts

Posted 14 November 2016 - 07:57 PM

Asta mi-a placut, sa vedem peste 5 ani ;)
http://m.zf.ro/busin...rifele-15954430

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk
...riddle
we make the tools
you make them do ... i do

#364 DTTR

DTTR

muncitor cu sarg

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,594 posts

Donator

Posted 14 November 2016 - 08:37 PM

350 mil evro plus 1.7 mld lei...
Frumos credit.

Culmea este că ȘTIU că principalul mijloc de dezvoltare a unei afaceri o reprezintă creditul.
Sunt adept al creditului.
Îl utilizez cu succes de mai bine de zece ani. Dar în condiția în care acumulările de capital disponibile depășesc nivelul de îndatorare.

Pe românește iei credit pentru a nu-ți eroda disponibilitățile, în condițiile în care dobânzile sunt deductibile fiscal.

sent from my rocket-of-a-tablet. LG GPad 8.3 aka V500.
  • Innoxius likes this

#365 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 29 December 2016 - 01:40 PM

@DIGI_Helper , introduceți Discovery și în pachetul popular?
http://www.paginadem...-pe-reteaua-rcs

Suvlu'taHvIS yapbe' HoS neH ☺ pffff, iar mi-a setat fiu-miu tastatura in klingoniana

#366 DIGI_Helper

DIGI_Helper

RCS&RDS

• Oficial
  • PipPipPip
  • 601 posts

Posted 30 December 2016 - 06:53 AM

@VladPaul - Uramreste sectiunea de comunicate de presa de pe rcs-rds.ro

Cand vor fi noutati cu privire la grila, se va emite un comunicat.

• VladPaul likes this
RCS & RDS

#367 sarbul

sarbul

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 244 posts

Posted 30 December 2016 - 11:44 AM

Digi Helper : multumesc / multumim pt sprijinul acordat de-a lungul intregului an 2016 .
La multi ani !
  • VladPaul likes this

#368 DIGI_Helper

DIGI_Helper

RCS&RDS

• Oficial
  • PipPipPip
  • 601 posts

Posted 30 December 2016 - 02:18 PM

@sarbul - Multumesc de asemenea!

Sa ne auzim in 2017 la fel de sanatosi.

An nou fericit colectivului Mobilissimo!

• VladPaul and pascaleandrei like this
RCS & RDS

#369 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 13 March 2017 - 11:49 AM

De la @DIGI_Helper citire:

Informativ:

Modemul MiFi Huawei E5573s-156, oferit de Digi la abonamentele de date, este compatibil 4G atat in banda 1 (2100 FDD) cat si in banda 38 (2600 TDD). Daca intampinati probleme de conectare in 4G banda 1 cu acest dispozitiv, este necesar sa efectuati un upgrade de software din pagina de administrare a modemului dupa conectare la acesta (fie prin WiFi sau prin cablu USB), accesand adresa http://192.168.8.1 (user: admin / parola: admin) -> sectiunea Update --> Check for updates. La aceasta data, cea mai noua versiune software este 21.317.01.00.623.
Screenshot_2017-03-13-13-47-11-663_com.quoord.tapatalkpro.activity.png
  • reflavius and DIGI_Helper like this

Suvlu'taHvIS yapbe' HoS neH ☺ pffff, iar mi-a setat fiu-miu tastatura in klingoniana

#370 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 05 April 2017 - 09:53 AM

Poate fi un subiect subiect de știre? Nu știu . domnul @Erwin decide. S-a reintrodus sistemul de rate la terminale digi, din câte am înțeles e în nu știu care fază de testare și noutatea benefică ar fi că se acordă rate și în 24 de luni, nu numai în 12 luni maxim care era în vechiul sistem de rate. Sper să ne lămurească și @DIGI_Helper cu informații concrete și exacte.
tapatalk_1491385675601.jpeg

#371 goodoane

goodoane

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 47 posts

Posted 05 April 2017 - 03:40 PM

E vorba de credit ING și abonament pe 2 ani.

Trimis de pe al meu M2 Note folosind Tapatalk

#372 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 05 April 2017 - 04:56 PM

da, cu nema dobanda. oricum m-am trezit prea tarziu cu stirea, era publicata deja de mobilissimo  via alta sursa

#373 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 16,498 posts

Posted 11 April 2017 - 10:13 AM

RDS se da pe bursa. Cu ocazia asta aflam - oficial - si cati clienti avea la sfarsitul anului 2016. Pe mine ma interesa pe mobil, sa vad si eu unde sunt milioanele alea care tot pleaca la abonamente de 2-3 euro, ca din cate ziceau unii pleaca valuri, valuri de la ceilalti operatori si Digi Mobil rules.

DigiMobil 3,9 milioane, in timp ce Vodafone 9,3 milioane, Orange 10,1 si Telekom nesemnificativ, un fel de W10M. Asa ca, dragi digimobilisti, va rog, mai usor cu pianul pe scari. Se pare ca virgula calitatea bate pretul. Ceea ce nu e un lucru rau, arata ca nu mai suntem chiar 100% bananieri.

RCS&RDS vrea sa listeze cel putin 25% din actiuni pe Bursa de Valori Bucuresti. Detalii in premiera despre numarul de clienti la sfarsitul anului 2016

• Sp1tfire and samyjuanito like this

Cele 5 simțuri ale noastre sunt incomplete fără al șaselea simț: cel al umorului
----------------------------------

Primul Android pe care am dat bani: Huawei Mate 8

Forumul Mobilissimo - Regulament  *  Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Utilitare: Verifică IMEI, MegaPixels Race. Termeni Android  -   RTFM. Pe bune.

#374 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 11 April 2017 - 01:44 PM

E veche asta cu bursa. Are cel puțin vreo lună știrea. Fără supărare. Îmi tresărea inima doar dacă vedeam un gif cu comparații acoperire și flambau în gif câteva celule LTE noi pe DN10. :( Întotdeauna județul Buzău a fost lăsat la urmă, și nu înțeleg de ce. În jurul meu pe DN 10 sunt foarte multe zone turistice cu păduri virgine (da, ați citit bine, sunt virgine, "necălcate" de topor, pas de om sau drumeaguri. Pur și simplu pe acolo doar sălbăticiunile pădurii sunt stăpâne, și atât.
DN 10 e o arteră națională importantă, circulată foarte intens, dar din păcate e ignorată cu desăvârșire în segmentul 4G. Hai DIGI, hai că poți. 5G deja bate la ușă. Măcar băgați 4G pe toți pilonii noi pe care i-ați plantat cu 3G în 900 MHz, baza o aveți, toți pilonii sunt proprietatea voastră, nu aveți nimic de împărțit cu nimeni ransharing sau alte cocktailuri maro, trebuie doar să băgați în cel mai scurt timp 4G pe unde ați băgat în intensa perioadă de anul trecut în care ați acoperit aproape toată țara cu piloni și celule Huawei 3G noi nouțe.

#375 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 16,498 posts

Posted 11 April 2017 - 01:49 PM

Comunicatul e de azi http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=591
  • VladPaul likes this

Cele 5 simțuri ale noastre sunt incomplete fără al șaselea simț: cel al umorului
----------------------------------

Primul Android pe care am dat bani: Huawei Mate 8

Forumul Mobilissimo - Regulament  *  Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Utilitare: Verifică IMEI, MegaPixels Race. Termeni Android  -   RTFM. Pe bune.

#376 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 11 April 2017 - 09:35 PM

Înțeleg. Doar că am citit de ceva de ceva timp despre listarea la bursă, deci zvonurile și discuțiile despre asta s-au adeverit.

#377 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted 15 June 2017 - 09:20 AM

De la @DIGI_Helper ctire (vad ca nu-i mai place forumul mobilissimo)

In conformitate cu prevederile Regulamentului UE 531/2012 si a Regulamentului UE 2286/2016, RCS & RDS a solicitat Autoritatii Nationale pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii (ANCOM) autorizarea aprobarii unor suprataxe pentru serviciile de voce, SMS si date mobile in cadrul Uniunii Europene precum si  Norvegia, Islanda și Liechtenstein (impreuna tarile din Spatiul Economic European sau SEE), pentru a putea asigura sustenabilitatea modelului national de tarifare a serviciilor de roaming.
Pana la aprobarea si emiterea de catre ANCOM a deciziei de autorizare a aplicarii suprataxelor pentru serviciile de apel voce, SMS si date de roaming in cadrul SEE (Perioada Tranzitorie), incepand cu 15 iunie 2017 beneficiile incluse in abonamente (minute si SMS-uri nationale, date mobile ) vor fi disponibile pentru utilizare in roaming in conformitate cu prevederile din Politica de utilizare rezonabila, in urmatoarele conditii:

- Voce si SMS:
Minutele si SMS-uri nationale incluse in abonamente vor putea fi utilizate in roaming in Perioada Tranzitorie la nivel SEE ca si cum ar fi consumate la nivel national in afara propriei retele. Dupa consumarea  minutelor si SMS-urilor nationale incluse, RCS & RDS va aplica pentru fiecare minut sau SMS efectuat tariful national disponibil, respectiv 0,01 EUR fara TVA/minut, cat si  pentru fiecare SMS transmis. Pentru apelurile si SMS -urile primite in roaming la nivel SEE in Perioada Tranzitorie nu se percepe vreun tarif.
Abonamentele cu minute nelimitate catre alte retele sunt destinate exclusiv utilizarii obisnuite de catre utilizatori a serviciului de telefonie mobila, potrivit nevoilor normale de comunicare, orice utilizare frauduloasa sau nerezonabila a serviciilor va da dreptul RCS&RDS sa suspende sau sa intrerupa furnizarea serviciilor, potrivit conditiilor contractuale.

- Date mobile:
Utilizarea serviciului de date mobile in Perioada Tranzitorie va fi limitata pentru serviciul de roaming in conformitate cu prevederile art. 4 din Regulamentul nr. 2016/2286, volumul de internet pe mobil care poate fi utilizat fiind calculat dupa urmatoarea formula, rezultatul fiind exprimat in Megabyte (MB):
2 x (Pretul lunar al abonamentului (fara TVA)/Tariful maxim de roaming cu ridicata reglementat (0,0077 EUR/MB)

La depasirea acestei limite precum RCS & RDS va aplica un tarif de 0,0077 EUR/MB, fara TVA.

In cursul zilei de astazi, vom notifica clientii prin SMS si vom include aceste informatii pe paginile de internet dedicate acestui serviciu. 

#378 reflavius

reflavius

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,390 posts

Posted 15 June 2017 - 11:51 AM

Tot de la ei sa fie o compensatie in toate!

Acces gratis pe timpul verii la Digi Online:
N-ai cont Digi Online? Nici n-ai nevoie - de azi ai peste 50 de canale, inclusiv Digi Film și Digi Sport, la un Play distanță pentru ca ești abonat Digi Mobil! E atât de simplu:
1
Descarci aplicația Digi Online din sau
2
Introduci în aplicație numărul de telefon
3
Introduci parola de 4 cifre primită prin SMS.
Dacă ai Android, activarea o facem automat!
4
Vezi ce vrei, când vrei, oriunde ai fi! In limaita net-lui disponibil ;)9bd2692a682dcb15c73bb4aa0649ec1e.jpg

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk
  • Danielms likes this
...riddle
we make the tools
you make them do ... i do

#379 VladPaul

VladPaul

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 4,433 posts

Posted Today, 07:59 AM

Digi Mobil lansează serviciul de apel 4G, prin tehnologia VoLTE, pentru toate abonamentele.

Live facebook, acum:

https://www.facebook...61308330592913/

• Danielms likes this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Real Time Web Analytics