Jump to content

Recommended Posts

Adică se vede doar în sd.

Rusinica......

Mă întreb ce se transmite în acel interval orar pe Digi hd? Cumva turca din România?

Sent from my LG G3

Comunicat de presa - LINK

Serviciul HBO GO disponibil pentru clientii Digi TV si Digi Net

Incepand de maine, 09 aprilie, RCS & RDS le ofera clientilor sai la serviciile de televiziune si internet, posibilitatea de a accesa continutul HBO GO, serviciul video online, lansat de HBO.

[...]

Asta da veste buna. Chiar daca se mareste abonamentul cu 4 lei, in cazul meu.

P. S. M-am inregistrat si merge de azi.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Acum, serios, te asteptai sa fie? Bagi laptop-ul, tableta, tv-ul. Telefonul cu WP il folosesti pentru sunat. Observ ca merge streaming-ul brici si pe TV si pe telefon.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Mergeeee Hbo Go! Yes! 4 lei in plus nu-i bai. Merci, Digi!

Trimis de pe al meu LG-D955

Doar pe teritoriul RO ? adica functioneaza numai in reteaua Digi , avand in vedere ca gigi e peste tot in RO ... ; pacat ca nu function si in afara RO 

Digi Helper , am mai facut azi un test ; sim de date de la Digi , in Bucuresti , Bdul Marasti 27 , catre str Turda / Bdul 1 Mai . Cam nasol rau , adica f nasol .post-13772-0-86339100-1429263556_thumb.jpg

Esti fericit. In orasul Braila e si mai rau desi se lauda ca au marit viteza la 21 mbs download cu 5,8 mbs upload. Am mai ridicat problema asta si in trecut dar era de asteptat sa nu se faca nimic. Eu viteza aia pe care o ai tu, o am noaptea cand reteaua e mai libera. Daca dau sa imi faca un test pe siteul rds, nu il finalizeaza deoarece conexiunea e slaba si foarte instabila. Mergea foarte bine pana sa se aglomereze reteaua. Deci daca treceti ziua prin Braila si doriti sa deschideti youtube (de exemplu), mai bine nu o faceti ca va pierdeti timpul. Am multi prieteni nemultumiti de calitatea internetului mobil al rds in Braila, daca se poate numi internet mobil. Deci nu mai induceti lumea in eroare cu viteze decente pe care le atingeti doar pe hartie. Sa nu imi spuneti sa fac sesizare in digi care pentru ca nu mai doresc sa fiu sunat de operatori si prostit pe fata ca viteza de 21 mbs exista.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Edited by k_gula1985

Cu privire la postarea #243 aici pe forum, avem si comunicat de presa:

Allview X2 Soul PRO intra pe piata in Romania in oferta Digi Mobil

Allview anunta astazi, 7 mai 2015, È‹n parteneriat cu Digi Mobil promotia "Smartphone cu Smartpersonalitate la Smartpromotie". Noul telefon Allview X2 Soul PRO va fi disponibil la contractarea abonamentelor Digi Mobil din gama Optim, pe o perioada de 24 de luni la pretul de 1699 lei (TVA inclusa) cu plata integrala sau È‹n 12 rate lunare, fara dobanda.

In plus, clientii care se aboneaza È‹n perioada 07 - 10 mai 2015 si achizitioneaza un telefon Allview X2 Soul PRO, vor beneficia de un discount de 100% la orice abonament Digi Mobil contractat, pe o perioada de 6 luni.

[...]

link comunicat

Digi Helper , am mai facut azi un test ; sim de date de la Digi , in Bucuresti , Bdul Marasti 27 , catre str Turda / Bdul 1 Mai . Cam nasol rau , adica f nasol .attachicon.gifimage.jpg

Am avut si eu problema asta, imi mergea netul doar pe H, a trebuit sa fac 2-3 sesizari ca sa se rezolve problema, acum merge si H+

Viteza acceptabila, se putea mult mai bine

Aici este un comunicat RDS care spune asa :

Începând cu luna martie, RCS & RDS crește vitezele de acces la internet în rețeaua Digi Mobil, la 21,6 Mbps pentru descărcare și la 5,8 Mbps pentru încărcare, prin tehnologia 3G, în București și în 24 de orașe din țară.

Mie pe 3G nu imi merge deloc, nu se incarca atunci cand arata simbolul 3G

Am atasat un test facut in orasul Craiova, semnal full, aproape de centrul orasului

post-12578-0-64960000-1431245304_thumb.png

Edited by soare

Acelasi comunicat pare sa se "respecte" si in centrul Brailei unde RDS se lauda cu faimoasa viteza de 21mb/s. Voi stati bine de tot cu vitezele alea. Uite aici super viteza:

79bf9256ab28e66af85e947bb5e2daeb.jpg

Unde mai pui ca pentru a calcula viteza in MB, trebuie sa imparti la 8. Daca viteza asta e in centru, ganditi-va ce jalnica e situatia la periferia orasului. Dintre toate orasele resedinta de judet pe care le-am colindat (si nu sunt putine), Braila e singura unde am intalnit asemenea viteze. La ce raspunsuri s-au primit de la cei de la RDS, nu ma mira sa o aud si pe asta: e din cauza Dunarii care prin vaporii de apa risicati in atmosfera, bruiaza undele si mai mult de atat le redirectioneaza catre galaxia Andromeda. Situatia e o idee mai buna noaptea in intervalul orar 00.00-05.00.

Edited by k_gula1985

Nu merita efortul de a face sesizare deoarece s-a mai facut. Am scris mai sus ca s-au primit niste raspunsuri de te doare capul. Mai pe scurt, ei spun ca ating faimoasa viteza de 21 mb/s ca asa spune comunicatul, site-ul etc desi realitatea e total diferita. Problema este ca e foarte incarcata reteaua si nu prea mai face fata, problema ce nu e recunoscuta de RDS. Poti sa iti dai seama de acest lucru deoarece noaptea intre orele mentionate mai sus merge sesizabil mai bine. Rezolvarea problemei e montarea mai multor antene ceea ce implica niste costuri. In ceea ce ma priveste, nu imi doresc de la RDS o viteza de 21mb/s ci o viteza de 8mb/s astfel incat sa am o viteza decenta de 1MB/s necesara pentru majoritatea aplicatiilor. Putem sa facem noi 1 milion de sesizari, daca exista indiferenta sau nu sunt bani, nu se va face nimic. Asteptam cu nerabdare sa va pice de tot reteaua pentru a ma duce linistit sa imi reziliez contractul.

In Satu Mare, am o viteza jalnica pe pc, am faibărlink 50 si pe pc am maxim 8Mbps download si maxim 1Mbps upload.

Înainte aveam si 30Mbps download si ~20 upload..

Extraordinar asa ceva.. am facut o sesizare la ora 12, in pauza, si cand ajung acasa sunt sunat de un domn de la rds ca e la poarta, sa ma duc sa-l deschid, vine, ii explic problema ( nici n-am apucat sa mananc ceva, d-apoi sa verific daca o rezolvat ceva), si intru pe speedtest.net sa ii arat, iar domnu zice "noooo, nu ne mai ghidam dupa speedtest ca a ajuns foarte slab"..dume.

Intra pe rcs-rds.ro si da un test, eu surprins, vad viteze astronomice: 51Mbps download si 40 upload, zic ca-i ireal..avand in vedere ca abonamentul e un faibarlink 50 si n.am obtinut niciodata asa viteze.. pleaca domnu' da imi pare extrem de rau ca nu m-am uitat atent cat era si domnu' de fata...tester-ul lor este "hosted by ookla".

Intru pe tableta si pe telefon si vad viteze de peste 20mbps down si up, zic ca astia o innebunit... asa viteze n-am avut niciodata pe wifi.

Pacat ca pe cartela viteza e jalnica rau, 2mbps download si 1 up.

Pai tu vorbesti de net fix de la Digi si de net pe mobil (nu wi-fi). Daca ai viteze bune pe net fix nu inseamna ca in aceeasi locatie vei avea net ok si pe datele de pe mobil.

Sent from LG G3-D855