Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Comunicate de Presa RCS & RDS

rcs & rds comunicate de presa

• Please log in to reply
378 replies to this topic

#1 Erwin

Erwin

Admin

• Admin
  • 3,036 posts

Posted 21 June 2012 - 12:27 PM

RCS & RDS reduce tarifele pentru roaming de la 1 iulie 2012 – doar 0,16 euro/min pentru apel inţiat în UE

În reţeaua Digi, tarifele pentru apeluri iniţiate şi primite în roaming în UE sunt la jumătate faţă de tarifele din alte reţele

Începând cu 1 iulie 2012, RCS & RDS va reduce tarifele pentru apelurile iniţiate în roaming în statele Uniunii Europene, de la 0,20 euro/minut la numai 0,16 euro/minut (fără TVA). Tariful se află la jumătatea pragului maximal fixat de Comisia Europeană pentru apelurile iniţiate în roaming începând cu această dată (0,29 euro/minut) şi cu aproape 50% mai mic faţă de tarifele pentru apeluri iniţiate în UE practicate de alte reţele mobile din România.

Compania redusese deja, din luna martie a acestui an, tarifele pentru apeluri primite în roaming la 0,03 euro/minut, 0,05 euro/minut şi 0,07 euro/minut. Ele pot ajunge pănă la 0,08 euro/minut, în funcţie de destinaţia apelată şi de tipul de abonament de voce contractat:

0,03 – 0,08 euro/minut - Austria, Franţa, Suedia, Turcia şi Cipru
0,05 – 0,08 euro/minut - Republica Cehă, Danemarca, Finlanda, Germania, Italia, Lituania, Letonia, Marea Britanie, Olanda, Norvegia, Polonia, Portugalia, Slovenia, Spania, Ungaria
0,07 - 0,08 euro/minut - Belgia, Grecia, Irlanda, Italia, Malta, Luxemburg, Polonia, Republica Slovacă, Elveţia, Bulgaria, Croaţia, Islanda, Macedonia

Tarifele nu includ TVA.

Pentru SMS trimis către Uniunea Europeană, tariful este de 0,05 euro/SMS.

Tot din această lună, compania va introduce şi serviciul de date mobile în roaming, cu tarife accesibile, similar celorlalte servicii Digi.

Informaţii detaliate despre noile tarife sunt disponibile la 031.400.4414 – pentru Bucureşti şi la 03xx.400.414 – pentru restul ţării (xx reprezintă prefixul judeţului de apelare) şi în orice punct de prezenţă RCS & RDS. De la 1 iulie 2012, noile tarife sunt disponibile şi pe www.rcs-rds.ro.

#2 Mihai

Mihai

Mister Neo

• Moderators
  • 3,248 posts

Donator

Posted 22 August 2012 - 06:08 AM

Eu m-am ars putin, pentru ca am sunat in Anglia pe mobil si tariful a fost de 4 ori mai mare decat ar fi trebuit (0,2 euro/minut in loc de 0,05/minut sau 0,08/minut cat scrie pe site-ul lor). Au posibilitatea de a verifica tariful si e greseala mea ca nu am facut-o (asa am aflat de tariful de 0,2 euro/minut).

Riddle me this, riddle me that

Who is afraid of the big, black bat?

phone-evolution-reduced.png
Istoric: Alcatel DualBand One Touch -> Nokia 7650 -> Nokia 6600 -> Nokia N95 -> HTC HD2 Leo -> HTC Evo 3D -> Nexus 5 -> LG G4 (telefonul curent)

LG G4 (MarshMallow v20P stock)

Huawei Mediapad M3 Wi-Fi (stock)

Nexus 5 cu ultima versiune PureNexus 6.0.1, rootat, cu blu_spark/ElementalX/franco's

pensionate: HTC Evo 3D (pensionat), Asus Transformer TF300TG (vândută), LG G Pad 8.3

#3 digikent

digikent

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Posted 22 August 2012 - 08:31 AM

Oricum,vine puternic din spate....si cred ca va fii cea mai folosita retea de telefonie in viitor.

#4 Erwin

Erwin

Admin

• Admin
  • 3,036 posts

Posted 18 March 2013 - 08:36 AM

RCS & RDS introduce plata cu cardul în punctele sale de prezenţă

În casieriile RCS & RDS din Bucureşti se pot plăti facturile şi cu cardul

RCS & RDS a finalizat instalarea sistemelor de plată cu cardul  în punctele sale de prezenţă din Capitală. Compania a introdus acest sistem de plată a facturilor, pentru a oferi clienţilor în punctele sale de prezenţă, încă o modalitate de plată, simplă, rapidă şi fără comisioane. Sunt acceptate la plată toate tipurile de carduri în lei.

RCS & RDS are în vedere implementarea POS-urilor şi în restul punctelor sale de prezenţă din întreaga ţară.

În prezent, clienţii RCS & RDS pot efectua plata facturilor:

·         Cash sau cu cardul - în punctele de prezenţă RCS & RDS, la ghişeele băncilor partenere şi prin sisteme de APT (Automatic Payment Terminal) sau multifuncţionale de numerar.

·         Online - cu cardul, fie direct pe site-ul companiei, www.rcs-rds.ro, fie în contul de client creat pe site de către abonat; prin sistemele de internet banking ale băncilor partenere.

·         Prin ATM-urile şi bancomatele băncilor partenere.

·         Prin virament bancar.

Compania are parteneriate cu 12 bănci şi cu Poşta Română şi oferă clienţilor factura şi în format electronic.

#5 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 16,498 posts

Posted 18 March 2013 - 08:53 AM

Chiar si asa, e pacat sa nu-ti activezi factura electronica si sa o platesti de acasa. Tot cu cardul ;)

Cele 5 simțuri ale noastre sunt incomplete fără al șaselea simț: cel al umorului
----------------------------------

Primul Android pe care am dat bani: Huawei Mate 8

Forumul Mobilissimo - Regulament  *  Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Utilitare: Verifică IMEI, MegaPixels Race. Termeni Android  -   RTFM. Pe bune.

#6 katees

katees

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 455 posts

Posted 19 May 2013 - 12:56 PM

Din pacate in tara asta, platile se fac cel mai des in numerar. Scoate omul banii de pe card si se duce frumusel sa stea la rand pentru a achita ce are el. Alt timp pierdut. Vorba aia "traim in Romania si asta ne consuma tot timpul". Cum e valabila si ... " viata e frumoasa dar ne-o facem singuri grea".

• ionel likes this

#7 Feri

Feri

Il Consigliere

• Moderators
  • 7,721 posts

Donator

Posted 19 May 2013 - 01:04 PM

Eu toate utilitățile le plătesc de acasă prin Home Bank. Și asta de câțiva ani ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
  • katees likes this

Samsung Galaxy S7 Edge & Toshiba Excite Pure & Chromecast 2 User

Voucher 1% PC Garage - RFGGZHK9

Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Regulamentul de ordine interioara Forum Mobilissimo

#8 katees

katees

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 455 posts

Posted 19 May 2013 - 02:09 PM

Dupa cum ziceam, ma refeream la "Marean Vangheeeelie" pe persoana fizica care este. Nu de alta dar "people are people" si cine stie ce se mai intelege. Feri, Feri... Suntem o buna parte dar cam mica , cei care ne-am ratacit de cârd ( tastatura era pe En si daca scriam ratacit de card :)   )

• Feri likes this

#9 Feri

Feri

Il Consigliere

• Moderators
  • 7,721 posts

Donator

Posted 19 May 2013 - 02:49 PM

Eu m-am rătăcit de prin 2007.....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
  • katees likes this

Samsung Galaxy S7 Edge & Toshiba Excite Pure & Chromecast 2 User

Voucher 1% PC Garage - RFGGZHK9

Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Regulamentul de ordine interioara Forum Mobilissimo

#10 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 12 October 2013 - 04:12 PM

O noua interfata Digicare unde din sectiunea Servicii/Achizitionare echipamente, pentru 5 RON pe luna in plus la abonament, se poate achizitiona un router CPE ZTE Router H218N.

#11 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 16 October 2013 - 11:09 AM

Începând cu data de 22 octombrie 2013 puteti comanda smartcard CI+

Inlocuieste acum decodorul tau SD sau/si HD cu un smartcard CI+

Acest echipament va fi disponibil începând cu data de 22 octombrie 2013.

Iti recomandam sa utilizezi acest card, pentru mult mai multele facilitati oferite comparativ cu cele ale unui decodor.

Sistemul este mai usor de utilizat:

• introduci smartcardul o singura data in televizor si nu ai nevoie de cablari suplimentare, precum la decodor
  • folosesti de-acum o singura telecomanda, cea a televizorului
  • folosesti la maxim capabilitatile televizorului tau: de la time shifting (punere pe pauza a unui program si inregistrarea lui) pana la programarea vizionarii emisiunilor si filmelor preferate

Setarea canalelor se face direct din televizor, nu mai utilizezi decodor.

Poti viziona toate canalele care au format HD, disponibile in abonamentul Digital, fara costuri suplimentare.

Cate poti comanda si cat te costa?

• Primul card CI+ il primesti in custodie la abonamentul Digital (daca ai deja un decodor in custodie, poti inlocui decodorul cu acest smartcard).
  • Al doilea si al treilea smartcard au o chirie de 3 lei lunar (TVA inclus).
  • Daca vrei sa cumperi acest card, il poti cumpara cu 100 lei (TVA inclus).

Extraoptiunile sunt disponibile si atunci cand utilizati CI+

Pentru a utiliza cardul CI+, televizorul dumneavoastră trebuie să fie compatibil (există modele care au doar standardul CI).

Vă rugăm verificati in manual sau pe site-ul producatorului, daca televizorul dvs. are:

• slot CI+
  • tuner DVB-C

În cazul în care aceste specificaţii nu apar, televizorul dumneavoastră nu este compatibil, şi cardul CI+ nu va funcţiona.

Puteţi avea 5 echipamente digitale / locaţie ( prin echipament înţelegem CAM CI+, decodor HD sau SD), astfel:

• Primul echipament este inclus în pachetul Digital (CAM şi SD sunt în custodie; pentru HD mai există o chirie suplimentară de 3 ron).
  • Echipamentele 2 - 3 pot fi în chirie ( CAM - 3 ron, SD - 5 ron, HD - 8 ron )
  • Echipamentele 4 - 5 trebuie achiziţionate / cumpărate ( CAM - 100 ron, SD - 150 ron, HD - 250 ron )

La o locaţie putem să vă asigurăm maxim 2 decodoare HD

• ionutzvip and MoshuXXL like this

#12 mesersmith

mesersmith

Galaxy Note addicted

• Moderators
  • 4,818 posts

Posted 16 October 2013 - 12:35 PM

In sfarsit au auzit si ei de CI+...

#13 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 16 October 2013 - 12:38 PM

Au auzit mai demult dar nu i-a interesat.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• MoshuXXL likes this

#14 mesersmith

mesersmith

Galaxy Note addicted

• Moderators
  • 4,818 posts

Posted 16 October 2013 - 12:49 PM

Concurenta lor a introdus cardul asta in 11.04.2012.

en → ro
11.04.2012

• MoshuXXL likes this

#15 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 16 October 2013 - 12:53 PM

Vazand ca o parte din clienti au plecat de la ei si s-au mutat la concurenta, au inceput sa fie interesati.

Edited by cristian2008, 16 October 2013 - 12:55 PM.

• MoshuXXL likes this

#16 mesersmith

mesersmith

Galaxy Note addicted

• Moderators
  • 4,818 posts

Posted 16 October 2013 - 01:17 PM

Poate ca vazand exodul asta, vor reintroduce canalele de tip Discovery.

• MoshuXXL and Ionuț like this

#17 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 16 October 2013 - 01:27 PM

Au compensat cumva cu Digi World. In viitorul apropiat nu cred ca o sa le introducă. Cunosc clienți care sunt doar pe analogic. Aveau anumite programe pe care acum nu le mai pot vedea, cum ar fi Viasat History care in prezent este numai pe digital.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

#18 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 07 January 2014 - 05:36 PM

Noi canale HD.

http://www.mediafax....cs-rds-11864751

#19 Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,822 posts

Posted 07 January 2014 - 07:22 PM

La mine nu s-a modificat nimic

#20 DIGI_Helper

DIGI_Helper

RCS&RDS

• Oficial
  • PipPipPip
  • 601 posts

Posted 17 April 2014 - 06:54 AM

RCS RDS emite 21 posturi HD din care 2 sunt in pachete suplimentare, restul se regasesc in pachetul Digital

PRO TV HD
SPORT RO HD
ACASA HD
NATIONAL GEO WILD HD
DIGI 24 HD
DIGI LIFE HD
DIGI ANIMAL WORLD HD
DIGI WORLD HD
DIGI SPORT 2 HD
UTV HD
TVR HD
DIGI SPORT HD
EUROSPORT HD
EUROSPORT 2 HD
HISTORY HD
VIASAT NATURE HISTORY HD
TRAVEL HD

NATIONAL GEO HD

SUPER ONE HD - supliment 1 lei pe luna, pachetul ADULT
DIGI FILM HD - supliment 3 lei pe luna, pachet Digi Film

HBO HD - supliment 8 lei pe lună dacă e contractat separat sau 10 lei pe lună dacă e contractat în pachetul MaxPack împreună cu Cinemax, Hbo România şi Cinemax.

• MoshuXXL and berila_mz like this
RCS & RDS

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Real Time Web Analytics