Clicky

Jump to content
Innoxius

Android vs iOS vs WP

Recommended Posts

Poți demonstra asta? Ceea ce zici tu sau alte persoane e pistol cu apă. Nu valorează nimic, fix pix. Design-ul e o chestie subiectiva exact ca literatura. Nu exista mai bun sau mai prost. Gusturile nu se discuta, exact cum am precizat și mai sus.

Trimis de pe al meu P5_Quad folosind Tapatalk

Și culmea, zici ceva și nu știi ce. Argumente și vorbim. Altfel pierzi timpul, și pe al nostru, și pe al tău.

Și am pus virgula înainte de "si" deoarece e o enumerație. Doar asa, ca sa zic.

Nu imi pasa sincer de ce crezi...eu is posesor de wp si iti spun de ce probleme ma lovesc...ia-ti ce vrei ce nu ma intereseaza,nu vreau sa iti influentez alegerea

Sent from my Nokia Lumia running Windows 10

Nu imi pasa sincer de ce crezi...eu is posesor de wp si iti spun de ce probleme ma lovesc...ia-ti ce vrei ce nu ma intereseaza,nu vreau sa iti influentez alegerea

Nu ești. Tu, exact ca și mine, esti doar utilizator. Posesorii sunt părinții. Ai mei, respectiv ai tăi.

Aoleu...anyway,aceeasi treaba.

Atunci ca sa fie pe placul tau,utilizez wp si iti pot garanta ca are multe buguri si da crash cam in orice.

Andrei te-as ruga sa nu te bagi aiurea si sa spui lucruci inutile cum faci de obicei :)

No!

UTILIZATÓR, -OÃRE, utilizatóri, -oáre s.m. și f. Cel care utilizează. (cf. fr. utilisateur

POSESÓR, -OÃRE, posesori, -oare, s. m. și f. 1. Persoană care deține cu titlu de proprietate un bun; persoană căreia îi aparține ceva. ♦ (Înv. șireg.) Arendaș. 2. Persoană care posedă anumite însușiri, caracteristici. Posesorul unui stil elegant de înot. â€“ Din fr. possesseur, lat. possessor, -oris. 

Ce face omul ca sa scape de invatat... Se cearta cu copiii pe forum. Stiu ca te-am mai intrebat candva si nu mi-ai raspuns parca. How old are you, mate? Ca daca tot spicuim Inglish, hai s-o ardem pe engleza ca suna mai misto.

Nu e pe placul meu. Sincer sa fiu, ma lasa rece ce utilizezi tu sau nu. Eu ti-am cerut sa argumentezi ceea ce spui. Ca asa se face o dezbatere. Stii tu, alea alea. Sa inteleg ca orice nu iti confera dreptate e inutil?

Chimia vietii. Uite ce ma pune sa fac...

De băgat ma bag ca e forum public și no, dar lucruri inutile nu cred că zic. Sa ști ca sunt și eu curios în legătură cu vârsta ta, Ștefane.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

16,si vezi ca e stii* ;)

Scrie la avatar pentru cei curiosi :)

No!

Ce face omul ca sa scape de invatat... Se cearta cu copiii pe forum. Stiu ca te-am mai intrebat candva si nu mi-ai raspuns parca. How old are you, mate? Ca daca tot spicuim Inglish, hai s-o ardem pe engleza ca suna mai misto.

Nu e pe placul meu. Sincer sa fiu, ma lasa rece ce utilizezi tu sau nu. Eu ti-am cerut sa argumentezi ceea ce spui. Ca asa se face o dezbatere. Stii tu, alea alea. Sa inteleg ca orice nu iti confera dreptate e inutil?

Chimia vietii. Uite ce ma pune sa fac...

Daca vrei argumente:

De exemplu cand folosesc aplicatia "facebook mesenger",cand vreau sa trimit o fotografie,iese din aplicatie.

In mirificul microsoft edge,cand te uiti la un video de mai mult de 5 min iese din aplictie.

Si alte mii de exemple..ETC!

Edited by Stef@n

Tu folosești ceva care e în teste și tragi concluzii? Am trimis tone de poze în FB Mess și m-am uitat la jdemii de minute de video în browser, pe 8.1, fără nici o problemă. 635 nici măcar nu e în primul val pentru W10M ;)

Lasati-l,saracu nu stie ce foloseste. Toate is naspa si ios e zeu. 

Pune si tu ios beta sa vezi cate lucruri nu merg sau fac figuri. Pe langa faptul ca ios-ul e identic cu cel de acum 3 ani insa daca ai un dispozitiv vechi si totul e la fel doar ca merge de 1000 mai prost. Ceva mai penibil de atat n-am vazut. Macar la android simti update-uri si din cate imi aduc aminte 6.0 nu arata ca 2.1 si doar merge mai prost. 

Just apple and their fanboys. They have their own logic about everything,don't try to understand it.

Lasati-l,saracu nu stie ce foloseste. Toate is naspa si ios e zeu. 

Pune si tu ios beta sa vezi cate lucruri nu merg sau fac figuri. Pe langa faptul ca ios-ul e identic cu cel de acum 3 ani insa daca ai un dispozitiv vechi si totul e la fel doar ca merge de 1000 mai prost. Ceva mai penibil de atat n-am vazut. Macar la android simti update-uri si din cate imi aduc aminte 6.0 nu arata ca 2.1 si doar merge mai prost. 

Just apple and their fanboys. They have their own logic about everything,don't try to understand it.

Nu am zis ca ios e zeu,nu trage concluzii pripite...la fel facea si pe 8.1 @Innoxius

Si tu macar ai folosit ios vreodata? (fac referire la @S.Silvan)

Ca vad ca tot ridici android in slavi.

Nu am sa ajung sa ma cert cu un necunoscut pe tema asta pentru ca e o prostie...is niste sisteme de operare doar ATAT>>

Nu am zis ca ios e zeu,nu trage concluzii pripite...la fel facea si pe 8.1 @Innoxius

Crede-ma ca un beta de ios ii mai stabil ca WP...iti spun asta din experienta,nu vorbesc balarii.

Edited by Stef@n

Dacă și @Innoxius ridică în slăvi Android-ul.....chiar mă las păgubaș.....

Sent from my LG G3

Am corectat acum,greseala mea :)

Si tu macar ai folosit ios vreodata? (fac referire la @S.Silvan)

Ca vad ca tot ridici android in slavi.

Nu am sa ajung sa ma cert cu un necunoscut pe tema asta pentru ca e o prostie...is niste sisteme de operare doar ATAT>>

Serios acuma. Ignora-l pe innoxius. E paralel cu Android și WP.

Nu-l ridic in slavi.

Am avut toate sistemele de operare pe mana in diferite stadii ale dezvoltarii lor.

De IOS(si apple in general,vezi noua husa cu baterie) s-a cam ales praful iar Androidul este mai matur ca niciodata. Windows phone/mobile a avansat dar nimic spectaculos,ce-i drept 10-le e destul de aratos si are destule functii 

Ce treaba are husa?

Vezi,deviezi de la subiect pentru ca nu ai argumente sa aduci la afirmatia ta ;)

Ce treaba are husa cu ios-ul in sine,ca sistem de operare? ;)

Mai bine terminam aici discuita,ca e degeaba,nu ajungem nicaieri

Faptul ca te lasi influentat de asta spune multe...in fine.

Imagineaza-ti husa ca fiind un sistem de operare si o sa intelegi ce vreau sa zic.

Frate...te auzi ce zici? =))

Aberezi

Amu ceva timp ai folosit un wp in locul aifonului ca sa vezi cum e sa încerci si altceva da vad ca ai părăsit aifonu si te.ai băgat pe micro$0ft..dc?

Nu m-am bagat pe ms....string bani pentru 6s,mai am putin si am banii ;)

De aia stau pe lumia :)

Usurel pretene, nu atacam persoane, doar ideele...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

In caz ca te referi la mine,nu vad sa ii fi atacat persoana acestuia...

Edited by Stef@n

Ultima oara cand am verificat nu eram rude dar la ce ma pot astepta de la vocabularul unui adolscent.

Hai sa ti-o explic mai pe indelete,poate e mai greu de inteles. :)

Apple sunt in declin total ca inovatie si design. De cand a murit Steve au facut cele mai mari greseli de design(atat al terminalelor cat si al ios-ului).

Ios a trecut de la un look normal/serios la unul de copii care e colorat si strident(au mai redus din feeling pe parcurs).

Nu au mai inovat de pe la iphone 4 si in fiecare an aduc si ei ce concurenta are de ani buni si se mandresc de parca nu au internet sau au stat in izolare ultimii ani fara sa stie ce e pe piata.

Faptul ca de la 9.0 la 9.2 de exemplu nu este nici o diferenta vizuala sau spectaculoasa in core-ul lui,iar ei se lauda ca au optimizat si mai bine sistemul de operare ma face sa cred ca ori sunt prosti ori nu testeaza toate terminalele.

Acum ca sa intelegi cat de destepti si ce fac ei intr-un an la apple intre doua lansari de terminale incat scot pe piata un telefon care se indoaie parca e de plastic si tableta lor mult gandita si ridicata in slavi are practic 0 utilitate si e doar un ipad mai mare pentru a vedea niste icoane si mai mari.

Accrsoriile lor scumpe si mult gandite dupa 1 an putrezeste cauciucul pe ele si se sfarama.

Cam asta e apple,o firma departe de ce era acum cativa ani si care face marfa frumoasa dar proasta si inutila. Iar singurele produse de la ei care merita cumparate este ipad mini 4 si urmatorul ipad air(asta doar pentru ca ipad air2 e aparut de 1 an si ceva).

Si o sa zici ca iar am deviat de la subiect dar ei merg pe aceeasi linie incat iti dai seama ca e aceeasi gandire si mentalitate indiferent de produs. Si cand esti atat de destept incat sa scoti o husa ca aia care e atat de scumpa,proasta si urata cam da de intelea cum merg lucrurile in interior.

TL;DR : Ios este un sistem de operare simplu,invechit si foarte inchis. Apple scoate produse din ce in ce mai inutile si se lauda ca inoveaza.

From Xperia Z3C with text.

Edited by S.Silvan

Asa da,altceva.

Sunt de acord pe jumatate cu tine,mie sincer la ios imi place ca e stabil.

Tocmai de aia ma bate gandul sa incerc android,sa vad cat de schimbat e de la gingerbread.

Apreciez timpul acordat pentru a scrie tot ce ai gandit mai sus.

Edited by Stef@n