Clicky

Jump to content
Innoxius

Android vs iOS vs WP

Recommended Posts

Guest Deio

Nici pe Windows 8.1 de desktop nu exista aplicatie Modern de Youtube, de altfel, abia acum nu demult a aparut Dropbox si Twitter, fara de care nu puteam :)

E bun pentru tableta mea suprafata :D

Si da, IOS e mult folosit in corporatii, sau in firme, pentru ca are integrare buna si lumea se simte mai in siguranta.

Si WP, la noi cam toti vanzatorii si oamenii tehnici care merg la clienti au Lumia 630 sau 8xx, pentru ca pot intra in CRM sa isi vada cazurile deschise sau sa le urmareasca.

Fiica-mea a lucrat aproape un an la o corporatie germana din Timisoara. Toti, dar absolut toti care aveau telefon de la firma, aveau iPhone de servici si Android personal. De ce ? De securitate. Inainte aveau BB, acum erau pe iOS. Din acelasi motiv pe care il zice Deio. Intrau pe Intranetul din Germania si iOS asigura o securitate mult peste Android. Si vorbim de o firma raspandita in toata lumea, in automotive.

Am observat oameni de afaceri cu Galaxy NOTE-uri. Se pare ca au mai multe optiuni pentru nevoile lor. Dar si Iphone.....

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Oameni de afaceri cu afacerea lor e una, corporatisti e alta. 

Guest Deio

Surface Pro 2! Cred ca o gasesti la un pret decent acum. Core i5, 4GB, 128GB SSD real, era la Altex la 1700 lei, v-am dat si link.

Guest Deio

Vezi ca e vorba de PRO, nu RT. Vine cu Windows 8.1 Professional preinstalat, iar cand se lanseaza W10, il pui :P

Daca vrei Ubuntu, se poate, ai UEFI boot si poti instala ce doresti.

O vecina e patroana la o firma de transport, note 4 are, not 4!!

Si e femeie..

Intrebare: pe WP sunt reclame enervante de genul , cum sunt pe android : "device-ul tau este vitusat , apasa aici..vrajeala , vrajeala , vrajeala". Am inteles ca pe iOS nu ar exista.

Daca totusi exista si pe WP , se poate pune AdBlock?

Edited by Scootch98

Exista vreo metoda de jailbreak/root si tweek-uri/module care le pot activa? Gen , sa pot pune alt launcher , cum e pe iOS de pot pune launcher de android...

Da...nu spun doar de Launcher , a fost un exemplu. Spun de efecte de tranzitie , fonturi , air widgets , optiuni de blocare/deblocare etc.