Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am un prieten care are o criza existentiala.Nu se poate decide intre Galaxy S5 si Alpha.Momentan are un S4.Parerea mea e ca nu se merita, avand in vedere ca nu Il foloseste la capacitate maxima.

Opinia voastra care este? S5 sau Alpha?

Alpha e mai slab decat s4 , e doar un Mid-range supraevaluat pe motiv ca-i metalic. In orice caz , intre Alpha si S5 , S5 , dar nu as face upgrade de la s4 la s5. Eu am s5 si chiar ca nu-l folosesc la capacitate maxima... Asphalt 8 , modern combat 5 si Gangstar vegas ruleaza bine si pe s4...

Alpha e mai slab ca S4? La rezoluție atât însă are 720p pe o diaginală mai mică iar PPI-ul este suficient. În rest e muuult peste S4. Sunt 2 versiuni de Alpha, cu 801 și un Exynos octa care rupe Antutu. ;)

Și e supraevaluat la noi dar am văzut pe ebay la 300 de dolari Alpha.

Dacă aș avea S4 (dar n-am) probabil l-aș mai stoarce 1 an de puteri cu un ROM custom apoi aș trece la ceva mai bun.

Edited by Liviu Rosca

De ce Alpha...? Înțeleg A7 dar ALPHA? Seria A e mai nouă și Samsung a anunțat deja suport pt. 5.0.

S5 nu e frumos, e mediocru la design.

Spunei de A7, dacă tot vrea ceva frumos.

Nu mi se pare s5 mediocru la design , arata chiar bine , se simte bine. Degeaba spuneti voi ca seamana cu un bandaj , nu aluneca din mana , nu raman urme pe el , nu se murdareste.

Cel pe gold clar e un bandaj. Cel pe albastru e cel mai ok. Oricum, eu mă refeream strict la aspectul estetic. Nu e așa strălucit. Chiar nu văd sensul acelor puncte (oribil cel pe alb).

Edited by MMarius

E alb al meu si nu e oribil , uita-te la nexus 7 , da aderenta buna telefonului , cand te duci in carciuma si te imbeti ca porcu sa nu-l scapi din mana cand incerci sa-l indesi pe langa buzunar.

Dupa ce avem probleme cu bateria/autonomia, acum bag seama ca sunt ceva probleme si cu alcoolul/droptest urile :))

de la varste fragede")

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Fara suparare :D, dar nu mai scrieti.. nu se merita sau marea majoritatea(nu ai scris, dar am auzit o gramada)..

Cand aud "expresiile astea" ma zgarie pe creieri. Se zice doar merita.. fara acel se in fata.

S5 ca telefon e mai bun, dar Alpha e mai frumos.

S-a intors lumea pe dos... Razvan s-a transformat in grammar nazi. Se pare ca ti-au priit mustrarile primite la inceputuri

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Offtopic: Nu cred că-i pleonasm. Există majoritate mică, mare, simplă, relativa, absolută, dar e drept că sunt termeni care au în spate de cele mai multe ori tot felul de regulamente, în funcție de zona în care sunt folosiți acești termeni.

Deci, marea majoritate NU este pleonasm.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Guest andrei zorzon

@mesersmith marea majoritate este pleonasm, deoarece cand spui majoritatea te referi deja la jumătate plus unul

Vezi clasa a V a

Majoritate absoluta inseamna jumatate plus unul. Daca sunt trei grupari, de 33, 31 si 32, prima reprezinta majoritatea. Vezi DEX. Sau Parlamentul. Cu asta sper ca te-ai lamurit si putem trece la ale noastre.