Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am reusit sa am lag constant pe WP. 

Cum? Aveam un homescreen cu 4 foldere a cate (cel putin) 12 "shortcuts", pe langa restul aplicatilor. Probabil aveam 50 tiles+. Am sters totul, si am ramas la ceva simplu. Ca prin minune totul e buttery smooth din nou...   :D

Sincer, e dezamagitor ca asta cauza lagul. 

Modelul telefonului îl vezi sub numele meu (htc 8x) și am 8.1 (cu dev preview).

😠Dacă nu aș avea "Resuming" de fiecare dată când intru în altă aplicație, chiar nu ar avea "lag". Poate 1GB RAM nu e destul. Asta sau Messenger și altele sunt prost optimizate (nu că ar fi greu de crezut).

Edited by MMarius

Lag pe WP ? Se inchide. E off-topic. :D

Acum serios vorbind: ideea MS de grupare a aplicatiilor in foldere este, hm, ideea MS. Atata pot ei. In loc sa am foldere in lista cu aplicatii (asa cum e normal si cum aveam pe N9), pentru ca, care e de fapt ideea folderelor ? Sa-ti grupezi aplicatiile pe categorii, sa le gasesti mai usor. Cel putin asa le inteleg eu.

Ei nu, MS grupeaza faiantele, care sunt de fapt faiante live, deci active, deci fac tot timpul ceva, Normal ca apare un lag cand iti umpli homescreen-ul cu zeci de faiante live. Nu stiu daca la nivelul colegului. eu am cam 50 in 6 foldere (parca) si lagul pe care l-am observat e ca are o fractiune de secunda in plus pana afiseaza faianta cu fotografii. Atat. Si am 512 MB RAM. Cred ca "1 GB nu e destul" e cam trasa de par. Dreptu-i ca e Nokia, nu HTC :P

PS Am 8,1 Denim oficial.

Deci, negociez achiziția exact a unui hTC 8X... Zvonerii zic că probabil vă primi wingoz zece.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

HTC 8X-ul meu still rocking dupa 2 ani si cateva luni. Singura problema e ca nu mai merge headjack-ul :(

Bateria nu ma tine mult, cam de la 8 AM - 3 PM = dead/ <20%. Stau destul pe Reddit, Browsing si Vine. In rest nu fac nimic pe el. Macar are o camera mai buna ca M8 haha.