Clicky

Jump to content
AeRoDiNaMiC

Indecis despre noul smartphone pe care sa il achizitionez

Recommended Posts

Pana la urma am eliminat Desire Eye din ecuatie.

Ar ramane M8 sau S5, doua smartphone-uri total diferite, unul superb altul mai uratel, unul mai slab la camera altul excelent la camera.

Is curios care se misca mai bine in jocuri si care rezista mai mult din punct de vedere al bateriei

De pe internet de la un magazin cunoscut care ofera un pret atractiv, gen emag evomag pcgarage cel. Se gasesc si la alte magazine dar mi se par cam "fictive" si in caz ca intampin probleme cu telefonu.....acestia sunt mai prompti si mai siguri. 

Edited by AeRoDiNaMiC

Atunci ai posibilitatea de a returna produsul în cazul în care îți displace. Nu știu exact cum stă treaba, doar că ai timp 30 de zile. Ru te sfătuiesc să citești condițiile.

Eu unul nu știu dacă Samsung oferă support generaților mai vechi (S5), poate te lămuresc colegii. Dacă TouchWizul de pe S6 ajunge pe S5 atunci probabil nu ar mai avea lag.

Stiu eu pe cineva care a avut Note 3(asemanator s5) si acum are One M8 , zic ca-i cel mai potrivit sa-si spuna parerea. @Denis Bogdan.

Desi tot iPhone-ul ar fi o alegere mai buna.

Pana la urma am eliminat Desire Eye din ecuatie.

Ar ramane M8 sau S5, doua smartphone-uri total diferite, unul superb altul mai uratel, unul mai slab la camera altul excelent la camera.

Is curios care se misca mai bine in jocuri si care rezista mai mult din punct de vedere al bateriei

Atunci M8

Trimis de pe Note 3 N9005

Nu imi place IPhone, nu sunt anti apple sau fan android. Momentan pe mine ma satisface android-ul, am folosit si un IPhone vreo 2-3 zile a unei rude, dar nu m-a impresionat

Degeaba , iPhone-ul e cel mai bun telefon . Daca vrei cel mai bun telefon , ia-ti un iPhone.

De ce nimeni nu menționează Meizu? Mx4 e cu adevărat reușit, calitatea display-ului e cu adevărat impresionanta, pana și în lumina soarelui cu luminozitatea la 90% se vede excepțional. Bateria tine, tine destul de bine, ma duce lejer o zi, iar legat de performante, nu am nimic de comentat. Singurul lucru care îl trage în jos ca sa spun asa e GPU, care nu se ridica la ceea ce oferă CPU, dar tot face fata la orice în momentul de fata. Nu am reușit sa îl obosesc. Camera e peste nivelul lui s5,note 3,g3, lumia 930 . Spun asta din comparații practice, unde am obținut fotografii cu mult mai bune. Și la prețul acestuia, nu poți găsi nimic mai bun.

@Aero... poti sa arunci un ochi la MeizuMX4. L am butonat acum de la cineva care il ae de o spatamana. Asta daca nu te deranjeaza ca seamana leit cu un iphone 3 sau 2 nu sunt sigur. In rest , cred ca ar fi o optiune pentru tine (bateria duce o zi si jumatate asa cum se lauda proprietarul)

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Eu nu recomand telefon cu mediatek, mai ales la pretul respectiv.

Am folosit sony z1, z2 si z3 - nici vorba de crapat sticla sau alte prostii. Din ce am inteles la versiunile compact ar fi unele probleme, dar sunt in aceleasi procente pe care le au si iphones. Softul se misca impecabil, gen htc sau nexus, nici nu se compara cu samsung. La calitatea constructiei la fel.

Daca ar fi sa aleg acum, as alege intre lg g3 si sony z3.

Sent from my iPad using Tapatalk

@hayabusa, ai fi surprins, dar mediatek-ul cu pricina depășește d.p.d.v al performantelor pana și snapdragon 805, iar energetic sta foarte bine. Neașteptat de bine. Singurul minus, ca sa ii spun, este GPU, care este cu 30% mai mic decât adreno 320, dar compensează prin puterea de procesare oferita de nucleele A17. Stiu ca suna ciudat, oricine își lauda marfa, dar sunt impresionat de ce poate și cat poate. La banii alocati de el, nu își poate lua ceva mai bun de atât. Spun asta pentru ca și bugetul meu a fost identic și nu regret o clipa alegerea făcută.

Să înțeleg că ai avut S5, Note 3,G3 și lumia 930? Sau cum ai făcut comparațiile practice?

Sent from my LG G3

Îmi cer scuze pentru dublu post,dar nu găsesc butonul de edit în tapatalk.

Au colegii mei de la facultate, iar prima reacție după ce l-au văzut a fost ironizandu-l foarte mult și făcând glume nesărate, am vrut sa le arat ca se inseala . Am pus toate telefoanele aliniate și am făcut testul, nivelul detaliilor e neașteptat de bun fata de restul. Chiar și în lumina scăzută, la zoom, vedeam cu ușurință ce scria pe tabla din amfiteatru aflata la o anume distanta,pe când la celelalte trebuia puțin efort. Am enumerat strict cu ce am cumpărat.

Oficial ar însemna ca Meizu să îl exporte la noi, ceea ce nu se va întâmpla prea curând.

Faptul că Altex sau eu știu care magazin îl are în ofertă nu e același lucru. Sau mă înșel?

Altex la 1400 lei parca. Cu garantie oficiala de la producator nu ai cum sa gasesti in Romania.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Site-uri online chinezesti presupun. Nu stiu daca importa si magazinele din tara noastra accesorii pentru telefoane exotice.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk