Clicky

Jump to content

Prima Consola : XBox One sau Ps4 ?

Recommended Posts

Deio, depinde foarte mult de cineva face review. M-am uitat cred ca pana acum la vreo 50 de videouri si la unele PS4 batea xbox la altele xbox batea PS4. Ma rog, oricum am dat comanda de xBox + Titan fall + Ryse : Son of Rome si Battlefield 4 si un abonament gold pe 3 luni :D. Sa vedem ce iese, undeva pe vineri ajunge

Evident, dar erau mai multe clipuri pe Youtube in care se vedea diferenta de calitate, majoritatea favorabile lui PS4.

Adevarul este ca si eu sunt fan Halo, asa ca mi-ar fi placut sa joc toata seria, am jucat doar primele 3 pe Xbox 360. :)

Am ps4 si sunt extrem de mulțumit din toate punctele de vedere. Înainte am avut Xbox 360, si sunt foarte mare fan titanfall chiar consider ca e cel mai bun shooter pe care l-am jucat. Mi-a părut rau ca renunț la el dar am zis ca rabd pana apare titanfall 2 care o sa fie disponibil si pe ps4. Si ceea ce imi pace mult la play station este faptul ca au lansat oficial PSN România ceea inseamna ca pentru Sony existam si este mult mai ok, poți pune orice card din tara la contul tău, plătești direct în RON si preturile la unele jocuri sunt chiar mai bune ca în alte tari :))

Sent from my LG-D855

Edited by fLu

Probabil o sa para idiot dar am returnat xbox-ul si am comandat ps4 in schimb.. De ce ? Paaai pentru ca m-am uitat la o comparatie mai comparatie in care sunt prezentate toate detalile tehnice si luate la bani marunti, am observat ca ps4 o sa dureze mai mult in timp avand multe bonusuri pe langa xbox. Plus, nu m-am obisnuit cu controlerul, imi vine greu sa tin un deget mai sus si unu mai jos x.x ( prima oara cand il iei nu pare mare lucru dar dupa devine obositor, parerea mea ).