Clicky

Jump to content

Car DVR

Feri

Recommended Posts

Am vrut să pun azi clipul filmat cu camera pe exterior dar când planetele se aliniază împotriva mea nu-mi iese nimic.

Am filmat din greșeală la 2K/1296P. Rezoluție nesuportată de Kinemaster. Mi-a luat 3 ore să-l convertesc la 1080p apoi după editarea cu Kinemaster + calitatea Youtube-ului se vedea mai prost ca un clip VGA.

Acum tableta convertește iar cu ceva setări schimbate și mâine sper să-l pun și să se și vadă ok. Este ultimul clip filmat cu ea cu firmware-ul original care nu trecea de 15/20 mb/s iar acum 35 de mb/s la 1080p 30fps. Sper că o să facă față cardul de memorie, este doar clasa 10 fără UHS.

Rămâne totuși problema editorului video de pe Android... PC-ul meu este inutilizabil la chestii dinastea, sper ca la anul să-mi permit un laptop decent... :(

Valurile alea erau de la micile trepidații în ralanti....

Culmea, pe car dvr nu am aceste probleme...

Trebuie să schimb bujiile la mașină, au 126000 km deja și vreo 13 ani....

Sent from my LG G3

Dar urgenta este kit-ul de ambreiaj....mă costă doar 1500 lei la Ford....

Sent from my LG G3

• 5 months later...

Vad ca ai o SJ4000. Ma intereseaza cat de tare curbeaza la margini, eventual daca are ceva corectie din setari. M-am hotarat (aproape) si eu pe o SJ5000 (inca nu stiu care din seria asta). Dar ma deranjeaza rau (as putea zice ca am o pasarica) curbura de la margini.

Am vazut ca SJ5000X Elite are in setari modificarea unghiului FOV, insa ma gandesc ca face doar un crop pe imagine.

• 3 weeks later...

M-am uitat și eu după o astfel de cameră din nou pentru că de curând m-am trezit cu mașina ruptă în parcare de către nu știu cine. Bară praf, hayon înfundat.

Preț reparație fără schimbarea bării, doar cu sudarea și vopsirea ei, 700 lei.

Mă întreb ce cameră îmi luam de banii ăștia.

Dacă aveam cameră, prindeam jegul precis.

Faza este că m-ar interesa ceva cu două camere, sa am și una în spate, că dacă ești lovit în parcare, n-ai cum să-l prinzi.

M-am uitat la prietenii de pe Ali Express, însă nu știu ce calitate au jucăriile de acolo.

E vreun coleg pe aici care a cumpărat o astfel de camera de la colegii gălbiori?

Sau a cumpărat vreun coleg vreun aparat din asta dual camera din România?

Sent from my SM-N910U using Tapatalk

Da, m-am uitat acolo și sunt cam scumpe. Faza este că am două mașini și va trebui să montez pe ambele, evident, pe rând.

M-am uitat și eu după o astfel de cameră din nou pentru că de curând m-am trezit cu mașina ruptă în parcare de către nu știu cine. Bară praf, hayon înfundat.

Preț reparație fără schimbarea bării, doar cu sudarea și vopsirea ei, 700 lei.

Mă întreb ce cameră îmi luam de banii ăștia.

Dacă aveam cameră, prindeam jegul precis.

Faza este că m-ar interesa ceva cu două camere, sa am și una în spate, că dacă ești lovit în parcare, n-ai cum să-l prinzi.

M-am uitat la prietenii de pe Ali Express, însă nu știu ce calitate au jucăriile de acolo.

E vreun coleg pe aici care a cumpărat o astfel de camera de la colegii gălbiori?

Sau a cumpărat vreun coleg vreun aparat din asta dual camera din România?

Eu...

Haion îndoit, lunetă spartă...

Dauna de 3800 lei.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Well...

Eu am plătit pentru asigurare...

400 evro pe an...

1.1 evro pe zi.

Și dorm liniștit.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk